Indonezja - kraj o wyjątkowym i unikalnym charakterze kultura . Stąd możesz przynieść niesamowite przedmioty i rzemiosła, które przypomną ci podróż. Pamiątki w Indonezji są tanie, ale nie neguje to ich jakości. Jeśli podróżujesz z grupą i przewodnikiem, jest czas na zorganizowane zakupy, pamiętaj, że ceny będą 2-3 razy droższe. Lepiej chodzić sobie wzdłuż rzędów handlowych, targów i sklepów.

Funkcje zakupów w Indonezji

Główną zasadą rynków azjatyckich są negocjacje. Dla sprzedawców tego rodzaju rozrywki. Czasami specjalnie stawiają wysoką cenę, aby zwrócić uwagę na towary. Pasja kupującego często prowadzi do tego, że handlowcy są gotowi oddać swoje towary za grosze. Dlatego pamiętaj, aby targować się i być w stanie kupić wyjątkowe produkty po niskich cenach.

Indonezyjczycy są wykwalifikowanymi rzemieślnikami. W dużych miastach i wioskach na wyspach robią niesamowite rzeczy. Mężczyźni zajmują się głównie rzeźbą w drewnie, a kobiety - malarstwem. Każdy produkt jest wyjątkowy, ponieważ wszystkie są wykonane ręcznie.

Co kupić w Indonezji?

Najpopularniejszymi zakupami dla turystów są:

 1. Pamiątki z drewna. Miejscowi mistrzowie słyną z umiejętnego rzeźbienia w drewnie, więc na ulicach znajdziesz licznych handlarzy drewnianymi figurkami. Indonezyjczycy lubią figurki w postaci kotów, a nawet stawiają je na własną rękę ślub Jako symbol wiecznej miłości i harmonii. Koszt takiego gadżetu może wahać się od 1 $ do 20 $, w zależności od rozmiaru i ozdoby. Większość pamiątek z drewna w Indonezji jest wykonywana Bali .
 2. Сувениры из дерева
 3. Tkaniny. Indonezyjscy mistrzowie używają techniki batikowej do malowania tkaniny, co oznacza "kroplę wosku". Z jej pomocą pomaluj jedwab. Głównymi produktami są sukienki, szaliki, krawaty, szaliki. Bardzo piękne tkaniny można kupić w Dżakarcie na rynku Pasar Beringharjo. Indonezyjczycy tworzą ręcznie wykonany materiał z wykorzystaniem złota i srebra. Nazywa się singlet. Z niego uszyć uroczyste stroje, na przykład na wesele.
 4. Ткани
 5. Meble z wikliny. Ona w Indonezji jest uważana za dzieło sztuki. Meble wykonane są z gałązek palmowych, winorośli i ratanu. Produkty są piękne i trwałe. Wiklinowe przedmioty wnetrz są lepiej kupowane wyspy , gdzie ceny zaczynają się od 20 $. W dużych miastach te same produkty mogą kosztować 10 razy więcej.
 6. Плетеная мебель
 7. Biżuteria. Dobry prezent, który można przywieźć z Indonezji, będzie ozdobą. Ceny produktów z metali szlachetnych tutaj różnią się od krajowych i europejskich. Na ulicach Indonezji znajduje się wiele autorskich sklepów, w których dekoracje sprzedawane są w jednym egzemplarzu. Kupujący może również zamówić własny produkt, a jubiler wykona go na miejscu. Oprócz biżuterii Indonezyjczycy wykonują sztućce.
 8. Украшения
 9. Kosmetyki. Kosmetyki będą przydatną pamiątką z Indonezji. Ale jej wybór należy traktować poważnie. Na lokalnych targowiskach znajdziesz wiele sklepów sprzedających tanie oleje, kremy, szampony, mieszanki i kadzidełka. Doświadczonym turystom zaleca się kupowanie ich w sklepach z ośrodkami SPA. Specjalista w takim sklepie doradzi i przeprowadzi test na alergię. Ale produkty kupowane na rynku mogą powodować poważne problemy zdrowotne aż do reakcji alergicznych.
 10. Косметика
 11. Produkty. W Indonezji produkowana jest jedna z najdroższych kaw na świecie - Luvak. Jest pobierany ręcznie w małych porcjach. Cena zaczyna się od 50 $ za 100 g. Można również przywieźć prezent z jaśminowej herbaty i miodu z Indonezji, który wcale nie przypomina domowego i przypomina gęsty krem. Jeśli zdecydujesz się kupić przyprawy i owoce, lepiej udać się na lokalny rynek. Owoce kupują nieco niedojrzałe - aby nie pogarszały się w locie.
 12. Продукты
 13. Ubrania. Indonezja to świetne miejsce na zakupy. Tutaj możesz kupić buty i ubrania od lokalnych projektantów. Talisa House, Biyan, Ghea i Sebastian's, Ali Charisma, Ferry Sunarto - te marki nie są replikowane w Europie, więc masz szansę kupić wyjątkowy przedmiot. Ale przygotuj się, że Indonezyjczycy szyją ubrania dla mieszkańców, więc często są one niewielkie.
Одежда

Najtańsze centrum handlowe w Dżakarta znajduje się na ulicy Malioboro i nosi tę samą nazwę. Tutaj możesz na przykład kupić dobre dżinsy za 5 USD. W innych dużych centrach handlowych odzież europejska oferowana jest w odpowiednich cenach.