Indonezja znany na całym świecie ze swojej nieskazitelnej natury, wulkany , starożytni Hindusi świątynie i śnieżnobiały plaże . Centrum tego turystycznego splendoru jest wyspa Bali.

Położenie geograficzne

Indonezja jest największym wyspiarskim krajem na świecie, podzielonym przez wyspy i archipelagi . Jedną z głównych wysp turystycznych Archipelagu Malajskiego jest Bali. Na południu jest myte przez wody Oceanu Indyjskiego, a na północy przez Pacyfik. Turyści, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się Bali na mapie świata, powinni znaleźć na niej Australia . Na północny zachód od niej, na około 1300 km, znajduje się wyspa.

Wielu obcokrajowców nie wie nawet, do którego kraju należy Bali i czy jest autonomiczne. Od 1946 r. Wyspa jest prowincją Republiki Indonezji.

W 2014 roku mieszka tu nieco ponad 4,2 miliona osób. Większość mieszkańców wyspy Bali mówi po indonezyjsku.

Карта Бали

Klimat Bali

Wyspa znajduje się tylko 8 stopni na południe od równika. Należy o tym pamiętać, aby wiedzieć, kiedy lepiej udać się na Bali. Znajduje się w strefie klimatu równikowo-monsunowego. Pora deszczowa na Bali zaczyna się w listopadzie, a kończy w marcu, a maksymalne opady zaobserwowano w styczniu i lutym.

Gorący sezon na wakacje na Bali to okres od czerwca do października. Duży napływ turystów obserwuje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy wakacje .

Średnia roczna temperatura powietrza na Bali wynosi + 26 ° C, a woda + 26-28 ° C.

Пейзажи Бали

Natura

Ta wyspa charakteryzuje się gęstą roślinnością. Na Bali rozwijają się cztery rodzaje lasów:

 • liściaste;
 • zimozielony tropikalny;
 • góra;
 • leśna sawanna.

Wzdłuż wybrzeża Bali wypłukują wody tytułowego morza, cieśniny balijskiej i lombockiej. Wyspa jest także otoczona rafami koralowymi.

Najwyższy punkt to Mount Agung (3,031 m), znany jako "Matka Górska". Bali ma również aktywny wulkan Gunung Batur , ostatnia erupcja nastąpiła w 1963 roku.

Вулкан Гунунг-Батур, Бали

Zabytki stolicy Bali

Ta wyspa ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Dlatego podróżni nie mają pytania, na co patrzeć na Bali. Tutaj jest wiele interesujących obiektów, które zadowolą zwolenników bardzo różnych odpocząć . Podróżując na Bali lepiej zacząć od stolicy - miasta Denpasar . Tutaj należy odwiedzić:

W Denpasar na Bali również znajdują się duże plaże Sanur i Mertasari.

Столица Бали - Денпасар

Zabawa na wyspie

Poza stolicą wakacje mogą być nie mniej interesujące:

 1. Chodzić. Zwolennicy ekoturystyki mogą kupić na Bali wycieczki do dżungli lub tarasy ryżowe . Tutaj można zobaczyć lustrzane jeziora, które zasilają te bardzo ryżowe tarasy. Nie traćcie z oczu wodospadów Bali, które na chwilę zawracają turystów do reliktowej przeszłości.
 2. Architektura. Jeśli celem zwiedzania wyspy jest zapoznanie się z jej architekturą, podróżni powinni udać się na południowe wybrzeże. To tutaj znajduje się najbardziej znana świątynia Bali - Pura Luhur Uluwatu .
 3. Храм Пура Лухур Улувату, Бали
 4. Surfing . Większość turystów przyjeżdża tu na rekreację plażową i sporty wodne. Surfing na Bali jest jednym z najlepszych w Indonezji. Można złapać dobrą falę Uluwatu , ale przedtem powinieneś otrzymać tabelę pływów.
 5. Najlepsze plaże Bali znajdują się na Seminyak , Sanuré i Nusa Dua . Plaże kurortu Jimbaran bardziej nadaje się do chodzenia. Resort Kuta na Bali jest idealny do rekreacji młodzieżowej.

Wakacje na Bali

Przed odlotem na wyspę turyści powinni zrozumieć cel swojej podróży. Pomoże to ustalić, gdzie lepiej odpocząć na Bali, aby podróż w końcu okazała się fascynująca i niezapomniana. Na wyspie jest wiele ciekawych miejsc, które są odpowiednie tylko dla nowożeńców lub tylko firm z dziećmi. Oto popularne agencje, w których możesz zorganizować szyk ślub na Bali , a także pomagają w rezerwacji hoteli i biletów lotniczych.

Na spokojne wakacje na plaży lepiej udać się do kurortu Jimbaran, położonego w południowo-zachodniej części Bali. Tutaj możesz surfować lub odkrywać kolorowy podwodny świat i rafy koralowe.

Курорт Джимбаран, Бали

Zwolennicy rekreacji kulturalnej wolą pozostać Ubud - najstarsze miasto Bali. Tutaj możesz odwiedzić galerie biżuterii, muzeum batiku, las małp lub rzemieślnicze Muzeum Puri Lukisan . Wybierając się na wycieczkę, zapoznaj się ze szczegółowym opisem wszystkich kurorty Bali.

Лес обезьян в Убуде, Бали

Hotele w Bali

Ogromna liczba hotele , które można wybrać w zależności od poziomu komfortu i ceny. Na Bali możesz zatrzymać się w eleganckim, pięciogwiazdkowym hotelu lub taniego pensjonatu, w którym noc będzie kosztować 10-15 $. W popularnych centrach turystycznych zakwaterowanie może kosztować kilka razy więcej. Na przykład pokoje w niektórych hotelach Nusa Dua na Bali kosztują od 97 do 250 USD za noc. Ale tutaj są uzdrowiska, baseny i siłownie.

Do najlepszych hoteli na Bali należą:

 • Cztery pory roku;
 • Griya Santrian;
 • Luxe Villas Bali;
 • The Villas Tejakula;
 • Mandapa.

Turyści, którzy chcą połączyć aktywny wypoczynek z wypoczynkiem po przybyciu na Bali, wybierają Spa Hotel The Villas Tejakula, The Kayon Resort lub The Samaya Bali Ubud.

Отель Four Seasons, Бали

Restauracje w Bali

Wyspa Kuchnia Bali powstał pod wpływem religii hinduskiej, tradycji kulinarnych innych regionów Indonezji, Chin i Indii. Podczas odpoczynku na Bali można odwiedzić następujące restauracje:

 • Merah Putih w Badung;
 • Kubu w Mandapa w Ubud;
 • Sambal Shrimp in Seminyak;
 • Arwana w Nusa Dua;
 • Stworzone Bagus w Jimbaran.

Zakłady te obsługują dania na bazie wieprzowiny, ryżu, owoców morza i świeżych ryb. Podczas posiłku można podziwiać wybrzeże i robić kolorowe zdjęcia wyspy Bali.

Ресторан Merah Putih, Бали

Zakupy na Bali

Większość turystów kupuje jako pamiątki drewniane figurki, ozdoby, batik, przyprawy, miłośnik kawy, owoce tropikalne i kosmetyki organiczne. Upominki wynoszą średnio 10-20 USD. Przy okazji, podobnie jak w innych regionach Indonezji, główną walutą na Bali jest rupia indonezyjska.

Рынок на Бали

Transport na Bali

Ta wyspa wyróżnia rozwinięta infrastruktura transportowa. Na Bali znajduje się Lotnisko Ngurah Rai , która łączy go z innymi wyspami i archipelagami kraju. Niedawno rozpoczęła się budowa kolejnego lotniska na północy wyspy.

Аэропорт Нгурах-Рай, Бали

Pomiędzy miastami Bali łatwiej jest poruszać się małymi minibusami (bmo), obsługiwanymi przez kilka firm. W mieście turyści zazwyczaj jeżdżą motorowerami lub motorowerami. Dla turystów planujących długą podróż na Bali, specjalne agencje pracy, gdzie można wziąć wynająć samochód lub transport motocyklem.

Jak dostać się na Bali?

Zanim zaczniesz zbierać walizki, musisz zająć się projektowaniem specjalnych dokumentów. Obywatele Rosji nie mogą się tym martwić, czy potrzebuję wizy na Bali. Mogą przybyć na wyspę bez wizy do 30 dni.

Turyści, którzy zdecydowali się na samodzielny wyjazd na Bali, powinni wiedzieć, że nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego między wyspą a krajami WNP. Trzeba zrobić kilka przeszczepów. Turyści, którzy są już na wakacjach w Indonezji, mogą dostać się na Bali Dżakarta w samolocie linii lotniczych Lion Air, Garuda Indonesia i Citilink Indonesia.