Republika Indonezja co roku przyciąga egzotyką tysiące podróżników. Tutaj możesz spędzić niezapomniane wakacje: pływać i opalać się na niebie plaże , podbij prąd wulkany i wysokie fale.

Wakacje na Bali

Rozważane jest najlepsze miejsce na pobyt w Indonezji Wyspa Bali . Jest międzynarodowy ośrodek wypoczynkowy z lasami tropikalnymi, których nie dotknęła ludzka ręka, rozwinięta infrastruktura i niepowtarzalny lokalny smak. Rodziny z dziećmi przyjeżdżają tu z przyjemnością, młodzież i emeryci. Każdy znajdzie tutaj idealne miejsce.

Na Bali w Indonezji są takie miejsca rekreacji:

 1. Kuta - przychodzą sportowcy, którzy chcą to zrobić surfować . Turyści czekają na nocne kluby, tanie hostele i niedrogie kawiarnie.
 2. Seminyak - miejscowość wypoczynkowa z rozwiniętą infrastrukturą. Ma najlepsze miejsca dla zakupy i modne restauracje.
 3. Nusa Dua - miasto w południowej części Bali, które uważane jest za raj naszej planety. Wybrzeże otoczone jest rafami koralowymi, które chronią plażę przed wysokimi falami. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Indonezji dla rodzin z dziećmi. Nawiasem mówiąc, lokalni mieszkańcy nie mogą wejść do ośrodka i jest tu absolutnie bezpiecznie. We wsi znajduje się centrum rozrywki ze sklepami i teatrem.
 4. Пляж для детей
 5. Ubud - Jeden z najbardziej niezwykłych kurortów na Bali. Znajduje się wysoko w górach, w gęstych lasach tropikalnych, które są chronione przez państwo. Turyści przyjeżdżają tutaj, aby poznać dziką przyrodę Indonezji. Najbardziej popularnym celem turystycznym jest małpi las .
 6. Лес обезьян
 7. Nusa Penida - wyspa o powierzchni 200 metrów kwadratowych. km Nie ma źródeł słodkiej wody, a ceny produktów są bardzo wysokie. Ta wioska jest domem dla wielu gatunków ptaków, z których niektóre są na skraju wyginięcia.
Бали

Inne ośrodki w kraju

Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie spocząć w Indonezji, powinieneś pomyśleć o swoich preferencjach. Niektóre miasta nadają się do aktywnego spędzania wolnego czasu, a inne - do pasywnych. Do odkrywania historii, etnografii i kultury punkty orientacyjne możesz odwiedzić takie miejsca:

 1. Kalimantan - Wyspa zajmuje trzecie miejsce na powierzchni planety. Jest domem dla słynnych łowców nagród - plemion Diyaka. W osadach czas zdawał się zatrzymywać: życie aborygenów i przyrody nie zmieniło się tutaj od kilkuset lat.
 2. Племя даяки
 3. Komodo - Wyspa słynie z niezwykłych monitorów mieszkających w okolicy park narodowy . Te duże jaszczurki przypominają skrzyżowanie smoka z krokodylem.
 4. Prambanan - tu jest świątynia Lara-Dżongrang, gdzie przy każdej pełni księżyca wykonuje się balet Ramajana.

Odpoczywaj na plażach krajów

Na wakacje na plaży w Indonezji są odpowiednie wyspy :

 1. Sumatra - jego linia brzegowa ma setki kilometrów i jest pokryta ciemnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Na wyspie są ruiny starożytnych kompleksów świątynnych, duży Rezerwa Gunung-Lesser , gdzie żyją dzikie byki, tygrysy, nosorożce i orangutany, a także miejsca do śledzenia.
 2. Nusa Lembongan - świetne miejsce na nurkowanie i snorkeling. Wybrzeże jest reprezentowane przez biały piasek i krystalicznie czystą wodę.
 3. Пляжи
 4. Nusa-Cheningan - nadaje się do nurkowania i surfowania. W czasie wolnym możesz robić wspaniałe zdjęcia zachodów słońca w Indonezji. Oto zaciszne zatoczki i malownicze miejsca do spacerów.
 5. Закат
 6. Jimbaran - osada jest w zatoce, dlatego nadaje się na spokojne wakacje na plaży.
 7. Java - są plaże pływackie, 120 wulkanów i główna atrakcja kraju - świątynia Borobudur , który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Храм Боробудур

Rozrywka dla turystów

Podczas pobytu w kraju możesz wziąć udział w starożytnych rytuałach pokrytych tajemnicą i mistycyzmem. Praktycznie we wszystkich ośrodkach udoskonalono procedury spa. Turystyka w Indonezji to także ekstremalne wakacje:

 • ścigając się na bykach we wsi Madura;
 • Jeźdźcy koni w osadzie Sumba ;
 • przeskakiwanie przez kamienną kolumnę o wysokości 2 m;
 • odwiedzając orangutan centrum rehabilitacji ;
 • znajomość nietoperzy jaskiniowych;
 • nurkowanie z rekinami;
 • podbój aktywny Wulkan Krakatau ;
 • nocleg w dżungli w hotelu Moyo itp.
Вулкан

Kiedy jechać do Indonezji?

W kraju panuje równikowy klimat monsunowy. W ciągu roku temperatura powietrza może wynosić od + 26 ° C do + 35 ° C. Lipiec i sierpień są uważane za najcieplejsze miesiące. Woda ogrzewa się do + 27 ° C. Przypływ i przepływ w ciągu dnia występują 2 razy. Prawie każdy hotel ma stoisko z informacjami o stanie morza.

Pora deszczowa w Indonezji trwa od listopada do kwietnia, więc decyzja, kiedy lepiej odpocząć, zależy od tego, czy chcesz nurkować w spokojnym morzu, czy surfować na dużych falach. W tym czasie silny wiatr wzmaga się, a opady spadają lokalnie. Najczęściej zdarza się to w nocy w postaci krótkich pryszniców. Do rana kałuże nie pozostawiają śladu. Ale podbicie gór i wulkanów w tym okresie jest zabronione.

Серфинг

Funkcje wakacje w Indonezji

Przed wyjazdem do tego egzotycznego kraju, turyści powinni znać pewne cechy i tradycje krajowe :

 • woda pitna z kranu nie jest bezpieczna, więc w hotelach dostaniesz ją w butelkach;
 • napięcie zasilania wynosi 220 V i 110 V;
 • Jeśli zapraszałeś gości do swojego pokoju hotelowego, powinieneś towarzyszyć im osobiście;
 • za używanie i dystrybucję narkotyków grozi kara śmierci;
 • Ostre jedzenie należy pić słodką herbatą lub zimną wodą;
 • wskazówki zazwyczaj wynoszą od 5 do 10% kosztów usług;
 • praktycznie nie ma przestępstwa, ale znaleziono kieszonkowców;
 • z pamiątek można przywieźć postacie z narodowego teatru cieni, batiku, postaci smoka, drewnianych lalek, rękodzieła, biżuterii, kawy, przypraw itp.
Острые блюда