Terytorium Republiki Indonezja obejmuje duży obszar Azji Południowo-Wschodniej. Zestaw wyspy , tak różne i dalekie od cywilizacji. Jedna z największych wysp na świecie - Sumatra - gęste lasy tropikalne i ogromna różnorodność gatunków fauny. Ponieważ wielu mieszkańców Sumatry jest endemicznych, w celu ich zachowania stworzono obszary chronione, w tym Park Narodowy Indonezji Gunung-Leser .

Więcej o parku

Gunung-Leser znajduje się w północnej części wyspy Sumarta , na granicy dwóch prowincji: Aceh i North Sumatra. Park ma swoją nazwę z powodu góry Leser, który znajduje się w jego granicach. Park Narodowy został założony w 1980 roku.

Национальный парк

Park Gunung-Leser rozciąga się na długości 150 km i szerokości ponad 100 km. Około 25 km od parku znajduje się na wybrzeżu. Krajobraz Gunung-Leser jest w przeważającej mierze górzysty. Około 40% całkowitej powierzchni parku narodowego leży powyżej 1500 m wysokości, a tylko 12% terytorium znajduje się na niżu w południowej części - 600 m i mniej. Tutaj zaczyna się główna ścieżka od bramy parku.

W sumie jest 11 górskich szczytów powyżej 2700 m. A wysokość słynnej góry Leser - najwyższy punkt Gunung-Leser - wynosi 3466 m. Należy zauważyć, że Gunung Leyer wraz z parkami Bukit-Barisan-Setan i Kerinci-Seblat stworzyć obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ich związek nazywa się "Virgin Wet Rainforests of Sumatra".

Природа парка

Co jest ciekawego w Parku Narodowym Gunung-Leser?

Terytorium parku obejmuje kilka ekosystemów. Tutaj jest także rezerwa Bukit Lavangu , stworzony w celu zachowania i pomnażania populacji orangutanów sumatrzańskich. Gunung-Leser jest jednym z dwóch terytoriów zamieszkanych przez kurczący się gatunek naczelnych. Pierwsza stacja badawcza Ketambe została założona w 1971 roku przez zoolog Hermann Rixen. Oragnutanov w parku teraz około 5000 osób.

Суматранский орангутан

Niestety, większość orangutanów kiedykolwiek żyła z człowiekiem i jest udomowiona. Pracownicy parku uczą swoje podopieczne, aby niezależnie pozyskiwali żywność, budowali gniazda, poruszali się po drzewach itp. Turyści mają niepowtarzalną okazję być obecni podczas karmienia zwierząt. Głównie podczas posiłku przychodzą samice z maluchami.

Гнездо орангутана

W parku można również znaleźć słonie, tygrys sumatrzański i nosorożca, Siamanga, Zambara, Serau, Gibbon, Małpy, kot bengalski, itp. Na terenie Gunung-Leser można zobaczyć największy kwiat na świecie - Rafflesia. Co roku park przyciąga tysiące turystów.

Примат тонконел

Jak się tam dostać?

W Parku Narodowym Indonezji Gunung-Leser można uzyskać na trzy sposoby:

  • Przez rezerwat Bukit Lavang.
  • Ze wsi Tangkahan.
  • Przez drugą bramę parku - Ketambe.

Usługi przewodnickie będą kosztować około 25 USD dziennie (około 7-8 godzin). Możesz wybrać wycieczka jakakolwiek złożoność: od spaceru przez 2-5 godzin przed wspinaczką na szczyt parku - Mount Leser, który trwa 14 dni. Obejmuje odwiedzanie najbardziej niezwykłych miejsc w Parku Narodowym Indonezji Gunung-Leser: wysokość 2057 m wulkan Sibayak i wyspa Palambak na Lake Toba . Najpopularniejszą trasą jest Ketambe - Bukit Lavang - około 45 USD od osoby.

Лианы

Możesz chodzić w parku i siebie, ale za to, za 10 USD za osobę i jego sprzęt fotograficzny / wideo musisz wydać odpowiednie pozwolenie w administracji parku. Park zaleca się odwiedzać w butach górskich i koniecznie długich spodniach (jest dużo pijawek), nie należy też zapominać o ochronie przed latającymi owadami.

Оформление самостоятельного разрешения