W Indonezja Na północy wyspy Sumatra znajduje się wioska Bukit Lawang. Znajduje się nad brzegiem górskiej rzeki Bohork w ciągu 2-3 godzin jazdy od miasta Medan. To terytorium jest obrzeżem Parku Narodowego Gunung Löser (Gunung Leuser). Jego wysokość nad poziomem morza wynosi około 500 m.

Klimat miasta Bukit Lavang

Ta wioska znajduje się w strefie wilgotnego klimatu równikowego. Średnia miesięczna temperatura wynosi tutaj + 25 ... 27 ° С. W górach spada do 6000 mm opadów rocznie. Ponieważ wioska jest w dżungli, nie ma za dużo ciepła, a pogoda jest zwykle dość wygodna do odwiedzenia.

Климат в Букит Лаванг

Atrakcje Bukit Lavang

We wsi jest tyle atrakcji, które zainteresują turystów:

  1. Centrum rehabilitacji orangutanów w Bohorok - główny ciekawe miejsce miejsc. Została założona w 1973 roku przez zoologów ze Szwajcarii, Monikę Boerner i Reginę Frey. Celem jego stworzenia jest zbawienie tego zagrożonego gatunku naczelnych, a także dalsze przystosowanie zwierząt do życia w przyrodzie. W centrum Bokhorok turyści mogą obserwować życie orangutanów w półdzichych warunkach. Na platformie widokowej dostępnej tutaj codziennie o 08:30 i o 15:00, każdy może karmić te śmieszne zwierzęta i robić z nimi wyjątkowe zdjęcia.
  2. Центр реабилитации орангутангов БохорокОрангутанг в центре Бохорок
  3. Jaskinia nietoperzy - droga do niej przechodzi przez plantacje kauczuku i nasadzeń egzotycznych durian. Jaskinia zajmuje powierzchnię około 500 metrów kwadratowych. Odwiedź jaskinię lepiej z przewodnikiem, który poprowadzi Cię i pokaż siedlisko nietoperzy.
Пещера летучих мышейСталагмиты в пещере

W towarzystwie lokalnego przewodnika możesz wybrać się w podróż przez dżunglę, gdzie zobaczysz orangutany w ich naturalnym środowisku.

Орагнутанг в джунглях

Zakwaterowanie

Wieś Bukit Lavang jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów. Ma wystarczająco dużo miejsc na kilka dni:

  • Fun Family Guest House - hotel poziom 5 gwiazdek. Jest basen, bezpłatny parking, W-Fi, opieka nad dziećmi są dostępne;
  • Hotel Orangutan to popularny hotel trzygwiazdkowy, w którym można wypożyczyć rower lub sprzęt do uprawiania sportów wodnych;
  • Ecolodge Bukit Lawang - kolejny 3-gwiazdkowy hotel, który ma wszystko dla komfortowego wypoczynku turystów;
  • Wisma Leuser Sibayak to pensjonat położony w pobliżu centrum Bukit Lavang, z tarasem i bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Zwierzęta są akceptowane.
Отели Букит Лаванг

Restauracje

Istnieje w Bukit Lavang i restauracji, w których goście są dobrze karmione:

  • Jungle Hill Cafe - ta kawiarnia serwuje doskonałą pizzę, a także Kuchnia indonezyjska ;
  • Restauracja Eriono - tu serwowane będą pyszne narodowe dania i napoje;
  • Restauracja Lawang Inn serwuje dania kuchni azjatyckiej, indonezyjskiej i wegetariańskiej.
Рестораны в Букит Лаванг

Jak dostać się do wioski?

Najbliższy Bukit Lavang międzynarodowe lotnisko miasta Medan Kuala Namu. Dlatego przybywając tu samolotem, można przesiąść się do autobusu, który odjeżdża z lotniska i dostać się do miasta Binjay. Tam można przenieść na motocykl z przyczepą boczną, która nazywa się bechak w sposób lokalny. Przez 5-10 minut zabierze cię do przystanku bemo (coś w rodzaju minibusa), po którym po 2 godzinach dostaniesz się do Bukit Lavang.

Z Berastanghi do wioski można dojechać autobusem z dwoma transferami. Po pierwsze, autobus, który jedzie do Medan, zabierze cię do miejscowości Padang Bulan, skąd możesz wsiąść do autobusu numer 120 do Pinang Baris, a stamtąd możesz dostać się do Bukit Lavang autobusem.

Как добраться до Букит Лаванг