Bezkonkurencyjne piękno podwodnego świata, namorzyny i frutowate diugoły czekają na małej wyspie Bunaken w Indonezja . Podróżni powinni mieć świadomość, że jest to doskonałe miejsce do nurkowania, ale nie do tradycyjnego nurkowania na plaży. odpocząć , co jest lepsze, aby przejść do następnego Sulawesi .

Gdzie jest Bunaken Island?

To miejsce jest godne uwagi dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, znajdujący się w Pacyfiku w kompozycji Archipelag indonezyjski . Chociaż pochodzi z sąsiedniej stolicy Manado dzieli go godzina jazdy samochodem, Bunaken również odnosi się do tego miasta, które jest jego "przedmieściami". Warunki klimatyczne wyspy są podobne do Sulawesi, ale Bunaken słynie z najsilniejszych przypływów, czasem niebezpiecznych dla życia i zdrowia nurków.

Pomimo tego, że wyspa jest bardzo popularna wśród nurków i musi odpowiadać co najmniej minimalnemu pomysłowi czystości i komfortu, nie ma potrzeby o tym marzyć. Wielką szkodą na Bunaken Island są pływające śmieci, które przypływają do wybrzeża z wyspy Manado.

Pieniądze przeznaczone na jego sprzątanie, w drodze do wykonawców, mają czas na osiedlenie się w czyjejś kieszeni, a turyści są zmuszeni pogodzić się z tą rażącą niedogodnością. Tylko na wschodzie (naprzeciwko stolicy) część wyspy w małej zatoce absolutna czystość, ponieważ cudzoziemcy wolą osiedlać się i odpoczywać.

Закат на Бунакене

Rozrywka w Bunaken

Bez specjalnego atrakcje na wyspie, która przyciągnie tu szeroką rzeszę turystów, niestety nie. Ale nie są one potrzebne, ponieważ wyspa jest pozycjonowana jako miejsce do nurkowania. Aby zobaczyć cały bogaty podwodny świat Bunaken, dosłownie przełamiesz zarośla mangrowe, które porosły prawie całe wybrzeże wyspy. Oto niesamowite niespodzianki czekające na odważnych nurków pod wodą:

 • węże morskie;
 • łyżwy;
 • diugoni;
 • piękne korale;
 • żółwie;
 • stada kolorowych ryb.
Подводные обитатели рифа

Zakwaterowanie i wyżywienie na wyspie Bunaken

Ponieważ wyspa nie jest główną atrakcją turystyczną Indonezji, warunki życia tutaj są inne niż na innych wyspach na lepsze. Jednocześnie, w przypadku usług, które są dalekie od ideału i wątpliwej jakości, nie wymagają one bardzo wysokich opłat. Ale stosunek do turystów jest dobry. Niektórzy goście mogą odebrać gości z innej wyspy całkowicie bezpłatnie po wcześniejszym uzgodnieniu. Oto miejsca, w których zaleca się osiedlenie się na Bunaken:

 • Bunaken Beach Resort jest hotel , który ma dwie "stałe" gwiazdy. Każdy pokój ma własny prysznic i toaletę. Prysznic jest niezwykły dla Europejczyków, ale jest zrozumiały dla tych, którzy mieszkają w Indonezji przez długi czas. Mandi to miarka, w której wylewa się wodę, aby wlać ciało - to cały prosty rytuał. Możesz rozkoszować się słońcem na tarasie lub pójść na małe plaża . W hotelu znajduje się mała restauracja i bar, w którym będzie traktowane dania kuchni lokalnej tam można zamówić napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
 • Недорогой гест на острове Бунакен
 • Novita Homestay to dwugwiazdkowy hotel, którego ceny są kilkakrotnie niższe niż średnia dla wyspy.
 • Гест в мангровом лесу
 • Bunaken Cha Cha Nature Resort to trzygwiazdkowy hotel, w którym można zjeść posiłek w hotelu z widokiem na piękną plażę lub zamówić jedzenie i napoje bezpośrednio do pokoju. Służy kuchni azjatyckiej i europejskiej. Nowożeńców i miłośników miłości uwielbiają tutaj osiedlać się, doceniając ten hotel na romantyczną emeryturę.
Бассейн при отелеДворик при отеле на Бунакене

Jak dostać się na Bunaken Island?

Aby dostać się na wyspę, musisz zadzwonić z wyprzedzeniem, podczas gdy w Manado, do hotelu, w którym planujesz zostać. Wysyłają łódź dla gości, a jeśli zarezerwujesz pokój na 4 dni i dłużej - wtedy podróż będzie całkowicie darmowa.

Лодка для туристов