Indonezja To egzotyczny kraj, który znajduje się wzdłuż równika i jest spłukiwany przez Ocean Indyjski. Stan obejmuje 17 804 wyspy. Każdy z nich ma piękną linię brzegową i przyciąga turystów malowniczymi plażami.

Informacje ogólne

Przed udaniem się na spoczynek w Indonezji większość turystów zastanawia się, gdzie są najlepsze plaże w kraju. Należy rozumieć, że każdy wyspa wyjątkowy, więc wybierz wybrzeże w zależności od osobistych preferencji.

Istnieją plaże do pływania i opalania się, na zajęcia surfować i nurkowanie . Wybrzeże może mieć również inny kolor piasku i wody. Indonezja ma dużą liczbę wulkany dlatego wiele wysp ma czarną plażę.

Plaże w stolicy Indonezji, Dżakarta

To miasto przyciąga podróżnych dzięki swoim wszechstronnym kolorom, muzeom, świątynie i zabytki historyczne. Plaże w Dżakarta nie są ciche i zaciszne. Jest zawsze tłoczno i ​​głośno, bo tu nie tylko turyści odpoczywają, ale i miejscowa młodzież.

Najlepsza plaża w Dżakarcie to Carita. Jest dość szeroki i pokryty białym piaskiem. Wejście do morza jest płytkie, więc jest to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Tutaj możesz nurkować lub nurkować z rurką. Na wybrzeżu są specjalne szkoły treningowe, w których wypożyczają sprzęt do nurkowania, maski, płetwy itp.

Джакарта

Plaże wyspy Java

Stolica Indonezji jest włączona Java , więc jeśli nie znajdziesz plaży w Dżakarcie, możesz wybrać się wzdłuż wybrzeża. Warto zwrócić uwagę na takie miejsca jak:

 1. Panaitan słynie z legendarnych miejsc do surfowania, takich jak Illusion, Napalms i One Palm Point. Oto najniebezpieczniejsze fale w kraju. Plaża odnosi się do Park Narodowy Ujung Kulon . Aby dostać się tutaj, musisz zapłacić podatek i uzyskać specjalne pozwolenie od gubernatora wyspy.
 2. Karas to plaża z czarnym piaskiem i falami do surfowania. Są odpowiednie dla początkujących trenujących. Możesz jeździć tutaj przez cały rok. Plaża znajduje się w małej osadzie z niedrogim zakwaterowaniem i kilkoma kawiarniami.
 3. Pangandaran - do tej plaży można dostać się tylko przez bambusowy most. Wybrzeże ma biały piasek i czystą wodę, z silnymi prądami i wysokimi falami.
 4. Asniere - jest marine ośrodek wypoczynkowy i słynne malownicze wybrzeże. Wokół zawsze jest wielu kupców i wczasowiczów. Szczególnie wiele osób przychodzi na plażę o zachodzie słońca, kiedy słońce wydaje się wpadać do oceanu. Tutaj masz najbardziej oryginalne zdjęcia z plaż w Indonezji. Główną atrakcją jest latarnia morska zbudowana przez Holendrów.
Пляж на острове ЯваЗакат

Plaże na Bali

Ta wyspa jest uważana za najbardziej popularną i popularną w kraju. Plaże są odpowiednie do pływania z dziećmi i do surfowania. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie wybrzeże. Do aktywnego wypoczynku, południowa i wschodnia część Bali , a dla spokoju - zachodniego i północnego. Najlepsze plaże na wyspie to:

 1. Lovina - To ogólna nazwa dla całego północnego wybrzeża. Charakteryzuje się spokojnym morzem, czarnym piaskiem i szerokim pasmem plażowym.
 2. Padang-Padang to jedna z najlepszych plaż do pływania w Indonezji. Występują tutaj rzadko wysokie fale, ale woda jest czysta i bardzo czysta.
 3. Balangan - białe wybrzeże z turkusową wodą, przeważają fale wysokie. Możesz wejść na morze tylko w specjalnych butach.
 4. Jimbaran - popularny kurort otoczony willami i luksusowy hotele .
 5. Tulamben - jest wybierany przez nurków ze względu na to, że w pobliżu wybrzeża zatonął kiedyś statek Liberty. Ten statek jest dziś głównym punkt szczególny .
Пляж на Бали

Najpiękniejsze plaże w Indonezji

W kraju jest kilka archipelagów. Niektóre z nich są otoczone rafami koralowymi, a inne otoczone są dżunglą, zamieszkałą przez różne zwierzęta. Najlepsze malownicze plaże dla wakacje w Indonezji są rozważane:

 1. Kay - położone w prowincji Maluku i jej krajobraz przypomina Eden. Dno morskie jest płaskie, piasek jest miękki i śnieżnobiały, a woda ma lazurowy kolor.
 2. Raja Ampat - charakteryzuje się bujną zielenią i roślinami tropikalnymi. Plaża otoczona jest przez różnorodne rafy koralowe, na których można spotkać ponad 200 przedstawicieli życia i fauny morskiej.
 3. Bintan - znajduje się na archipelagu Riau. Plaża pokryta jest białym piaskiem, obmywana krystalicznie czystą wodą i otoczona dżunglą.
 4. Mapur znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Bank Island. Wybrzeże rozciąga się na kilka kilometrów i znajduje się w rajskiej zatoce, gdzie fale nie spadają. Ocean na plaży ma szmaragdowozielony kolor, a malowniczy krajobraz dopełniają chaty, w których można się ukryć w ciągu dnia.
 5. Pink Beach to słynna różowa plaża Indonezji, która znajduje się na wyspa Komodo , Prowincja Nusa Tenggara. Słynie z kamiennych pustynnych krajobrazów. Tutaj żyją jaszczurki monitorujące, które są największe w Azji Południowo-Wschodniej.
 6. Розовый пляж
 7. Nusa Lembongan - położony w pobliżu Bali, ale różni się od słynnego kurortu w przyrodzie. Tutaj woda ma jasny szmaragdowy kolor.
 8. Mentawai - to niezamieszkane wyspy, w których czujesz się jak Robinson Crusoe. Plaże przypominają niebiańskie miejsce z reklam Bounty.
 9. Plaża Medan w Indonezji jest małe wybrzeże z ciepłą wodą i spokojnym morzem. Są parasole, leżaki i atrakcje wodne.
Медан

Plaże do zajęć na świeżym powietrzu

Wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby nauczyć się podstaw surfingu lub złapać falę. Interesujące jest dla podróżników, aby zobaczyć głębiny morza, spojrzeć na zatopiony statek, pływać wśród szkół rybnych lub dużych drapieżników. W kraju jest wiele ośrodków, w których spełnią się wszystkie twoje pragnienia. Najlepsze plaże na świeżym powietrzu w Indonezji to:

 1. Legian - odpowiedni dla początkujących. Fale tutaj są małe, ale stabilne.
 2. Soráque - jest włączony Nias Island . Odpowiednia fala plaży jest uważana za najlepszą na naszej planecie.
 3. Mentawai - tutaj możesz jeździć na falach, a także zobaczyć prawdziwych szamanów, którzy wykonują starożytne rytuały dla swoich plemion. Oto światowej sławy miejsca. Ich zdjęcia drukowane są w wielu czasopismach.
 4. Nusa Penida - jest popularny wśród nurków, którzy polują na samogłowy (Opa).
 5. Carimunjava - To jest biała plaża z nietkniętą przyrodą, otoczona rafami koralowymi, gdzie pływają żółwie, rekiny i inni mieszkańcy otchłani.
 6. Дайвинг
 7. Wyspa Milestone - Popularne miejsce wśród nurków, ponieważ tutaj można zobaczyć ogród koralowy, rekiny wielorybie i promienie manty.
 8. Plaża Semarang w Indonezji - odpowiednia zarówno do surfingu, jak i nurkowania. Rano nadciągają tu silne wiatry, powodując fale, a wieczorem morze się uspokaja, a następnie ludzie przychodzą na wybrzeże, aby nurkować w głębokim morzu.
 9. Пляжи для серфинга