In Indonezja Jest wiele godnych uwagi miejsc z łagodnym klimatem i piękną przyrodą, gdzie turyści z całego świata mogą odpoczywać przez cały rok. Aby wakacje były tak różnorodne, jak to tylko możliwe, ekscytujące i bogate w rozrywkę, podróżujący myślą z wyprzedzeniem, które z krajowych kurortów wybrać.

Najpopularniejsze kurorty w Indonezji

Na liście najlepszych kurortów w Indonezji możesz dodać:

 1. Bali . Jest uważane za nieoficjalne centrum turystyczne tego kraju, z powodu którego jest znane na całym świecie. Taka popularność wynika z faktu, że jest wiele miejsc dla kibiców różnych typów. odpocząć . Na przykład najlepiej nadaje się do pływania i kitesurfingu. Nusa dua - Jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych na Bali i w całej Indonezji. Jest też miejscowość wypoczynkowa Kuta na którym znajdują się najdłuższe plaże kraje
 2. Курортный остров Бали, Индонезия
 3. Bandung . To miasto jest otoczone w górach Pahangan Jest znany z architektury zabytki w stylu art deco, obfitość rabat kwiatowych i egzotycznych kuchnia , dzięki czemu często nazywany jest rajem dla smakoszy.
 4. Город-курорт Бандунг, Индонезия
 5. Batam . Głównymi ośrodkami turystycznymi tej wyspy są Półwysep Nongsa, znany ze swojej elegancji hotele , restauracje i kluby golfowe, i Waterfront, preferowane przez zwolenników wakacji na plaży. Wielu mieszkańców Singapuru odpoczywa w Batam.
 6. Остров Батам, Индонезия
 7. Bintan . Ta wyspa ma również rozwiniętą infrastrukturę i dużą liczbę hoteli uzdrowiskowych zbudowanych w stylu narodowym. Każdy hotel dysponuje bujnym ogrodem, prywatną plażą, restauracjami, siłowniami i spa, w których można wziąć udział w relaksacji, odmładzaniu lub leczeniu algami.
 8. Курортный остров Бинтан, Индонезия
 9. Tanjung benoa . Pomimo faktu, że ośrodek znajduje się w pobliżu centrum turystycznego Nusa Dua, jest on bardziej odpowiedni dla miłośników spokojnego, wyciszonego wypoczynku. Tutaj możesz odwiedzić przytulną wioskę rybacką, opalać się na plaży, uprawiać windsurfing lub jeździć na nartach wodnych.
 10. Курорт Танжунг Беноа, Индонезия
 11. Jimbaran . Kilka lat temu ta maleńka wioska rybacka przekształciła się w jeden z najbardziej szanowanych kurortów w kraju. Stąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na zatokę Jimbaran i Ocean Indyjski. Krajobraz uzupełniają liczne łodzie rybackie i szkunery.
 12. Курорт Джимбаран, Индонезия
 13. Lombok . Ten niewielki kurort na wyspie nadaje się dla turystów zmęczonych zgiełkiem dużych miast i nocnych klubów. Tutaj można podziwiać piękno dziewiczej przyrody, wziąć ceramikę lub zapoznać się z tradycyjną indonezyjską architekturą. Przy okazji, na Lombok znajduje się słynna Bounty Bay, gdzie można uzyskać "niebiańską rozkosz".
 14. Остров Ломбок, Индонезия
 15. Gili . Kurort to grupa trzech małych wysp (Travangan, Eyre, Meno). Pomimo tego, że są do siebie podobne, każda z nich ma swoją szczególną atmosferę. Gili Meno to raj dla nowożeńców, Trawangan jest bardziej odpowiedni dla wielbicieli imprez, a na Gili Air jest kilka hoteli, restauracji i spa.
Курортные острова Гили, Индонезия

Każdy z z wysp i kurorty w Indonezji zasługują na uwagę turystów. Każdy podróżnik, który szuka nowych doświadczeń, relaksujących wakacji lub interesującego programu kulturalnego, znajdzie coś dla siebie.

Odpoczynek na wyspie Jawa

Wyspy uzdrowiskowe to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia w tym kraju. Po zastanowieniu się, gdzie iw jakich ośrodkach w Indonezji lepiej odpocząć, nie zapomnij o tym Dżakarta na Wyspa Jawa . Tutaj możesz:

 • odwiedź starożytne dziedzińce, świątynie i zabytki;
 • zbadaj holenderskie dzielnice będące przykładami kolonialnej architektury;
 • odwiedzić park ptaków, park tropików i zoo Ragunan ;
 • pływać w morzu u wybrzeży wyspy Serebu.
Джакарта, Индонезия

Oprócz stolicy, na wyspie Jawa, możesz odwiedzić Yogyakarta - jedno z najstarszych miast w kraju. Jeżeli ośrodki w Indonezji, których opis znajduje się na naszej stronie internetowej, wyróżniają się rozwiniętą infrastrukturą, to w tym mieście można zapoznać się z jego kulturą. Koncentruje ogromną liczbę galerii sztuki, muzeów i buddyjskich świątyń.

Джокьякарта, Индонезия

Na Jawie są inne słynne miasta i kurorty w Indonezji, ale większość turystów przyjeżdża tutaj wulkany . Miłośników "gorących" wycieczek zdecydowanie warto odwiedzić Bromo i Merapi - jeden z najbardziej aktywnych wulkanów indonezyjskich.

Bezpieczeństwo w kurortach Indonezji

Pomimo faktu, że wskaźnik przestępczości w tym kraju jest dość niski, turyści powinni zachować ostrożność. W takich gęsto zaludnionych kurortach w Indonezji, takich jak Kuta, nie powinieneś nosić ze sobą gotówki ani drogiej biżuterii ani zostawiać bez opieki. Ponadto zaleca się przestrzeganie zasad. bezpieczeństwo :

 • pić wodę butelkowaną zamiast wody z kranu;
 • uważaj na wodę, z której wytwarza się lód do napojów;
 • zmieniać walutę tylko w kantorach;
 • używaj kremów przeciwsłonecznych, nakryć głowy i ciemnych okularów;
 • używać moskitier i repelentów.

W przypadku niezgodności z lokalnymi praw w miastach i popularnych kurortach w Indonezji groziła grzywna. Na przykład w Dżakarcie palenie w miejscu publicznym może być w więzieniu lub zapłacić grzywnę w wysokości około 4000 USD. W przeciwnym razie kraj ten oferuje rejs o naprawdę wysokiej jakości, co w pełni uzasadnia jego wartość.