Wiele miast na świecie buduje dziś, wprowadzając najnowocześniejsze technologie informacyjne i konstrukcyjne. Dzięki temu w XXI wieku rozwinęły się osiedla nowej generacji, takie jak Miasto Masdar w ZEA lub Milton Keynes w Wielkiej Brytanii. Jest podobny cud inżynieryjny i Korea Południowa - to jest miasto Songdo. Zróbmy wirtualną wycieczkę do miasta przyszłości i zobaczmy, jakie to interesujące.

Informacje ogólne

Songdo to projekt realizowany przez władze. Incheon oraz kilka firm deweloperskich, budowlanych i inwestycyjnych. To jest miasto, a raczej dzielnica na przedmieściach Incheon, która jest już zamieszkana, a nawet przyjmuje gości. Prace budowlane trwają od 2003 r. I mają zostać ukończone do 2020 r.

Planowana powierzchnia miasta - tylko 85 metrów kwadratowych. km, ale na tym stosunkowo niewielkim obszarze, turyści znajdą wiele interesujących rzeczy.Budynek budowy wynosi około 40 miliardów dolarów - rekordowa kwota zarówno dla Korei Południowej i podobnych projektów w skali globalnej. Jednak o wiele bardziej szokującym faktem jest to, że całkiem niedawno to terytorium było zwykłym bagnem. Przedsiębiorczy Koreańczycy opróżnili go i zbudowali tutaj prawdziwe miasto marzeń, które będzie interesujące dla wszystkich.

Город будущего

Songdo - miasto przyszłości w Korei

Nowoczesne inteligentne technologie pomagają rozwiązać wiele problemów, nad którymi architekci i twórcy ogólnych planów od dawna dręczyli swoje mózgi. Oto najważniejsze cechy inteligentnego miasta Songdo:

 1. Architektura To jest najwyższy budynek w Korei Południowej - wieżowiec NEATT. Dzielnice mieszkaniowe Songdo nie przyciągają zbyt wiele uwagi - są to standardowe koreańskie budynki z czasów współczesnych, które jednak są wyposażone w "inteligentne" systemy. Pośród innych budynków miasta wyróżnia się kompleksami wystawienniczymi o nietypowej architekturze.
 2. Inteligentna technologia. W mieszkaniach wszystkich domów nowego miasta wprowadzono systemy zapewniające mieszkańcom najwyższy poziom komfortu. W praktyce oznacza to, że możesz kontrolować dowolny proces energetyczny, czy to klimatyzację, oświetlenie pokoju itp., Naciskając tylko jeden przycisk. Na uwagę zasługuje również użycie specjalnych kart inteligentnych dostępnych dla każdego mieszkańca Songdo. Dzięki nim możesz płacić za dowolne usługi - na przykład miejskie transport .
 3. Zużycie energii. Jego liczba ma zostać zmniejszona o 30% w porównaniu z ogólnymi standardami koreańskimi. Aby osiągnąć ten cel, pomoże maksymalne wykorzystanie energii wiatru i słońca, diody LED do oświetlenia, instalację specjalnych szyb okiennych. Ważnym elementem oszczędności dla miasta jest automatyczne sortowanie i recykling śmieci, wykorzystanie wody deszczowej i oczyszczanie ścieków.
 4. Infrastruktura Pomimo faktu, że miasto jest zasadniczo pozycjonowane jako firma (jest częścią Wolnej Strefy Ekonomicznej w Incheon), jest również budowane na całe życie. Szkoły, szpitale, przedszkola, restauracje itp. Stopniowo pojawiają się w Songdo. Oczywiście każdy taki obiekt zostanie podłączony do ogólnomiejskiego inteligentnego systemu.
 5. Ekologia. Projekt Songdo proponuje uczynić z tego miasta najbardziej zielonego na świecie. Wszystkie jego budynki są zbudowane wokół gigantycznego centrum park powierzchnia ponad 40 hektarów - odpowiednik Nowego Jorku. Zostanie on obsadzony ogromną liczbą roślin odpornych na suszę, dobranych pod kątem lokalnego klimatu i zminimalizowanych kosztów nawadniania. Oprócz funkcji zagospodarowania miasta, park służy również jako miejsce gniazdowania dla ptaków wędrownych.
На улицах Сонгдо

Co ciekawego czeka na turystów?

Zagraniczni goście mają teraz coś do zobaczenia w Songdo. Przyjdź tutaj po następujące atrakcje :

 1. Most Incheon - łączy Songdo z Międzynarodowy port lotniczy Incheon . Tutaj można zobaczyć bardzo piękny zachód słońca nad morzem, a sam budynek jest uważany za najdłuższy most o podobnej konstrukcji na świecie.
 2. Инчхонский мост
 3. Central Park to główne miejsce spacerów jako mieszkańcy Songdo i odwiedzających turystów.
 4. Центральный парк в Сонгдо
 5. Droga przyszłości, czyli Songdo Mire Kiel, to ścieżka spacerowa, która przedstawia tych, którzy po raz pierwszy odwiedzili miasto z jego naturalnym pięknem i różnorodnością.
 6. Сонгдо мирэ киль
 7. Kanały wodne - wykonane na prototypie weneckim i wypełnione wodą morską, które po przejściu przez system filtrów są czyszczone.
 8. Chód NC Cube Canal to ulica handlowa ze sztucznym strumieniem płynącym w jej środku. To miejsce jest doskonałą strefą fotograficzną, urządzoną w stylu różnych pór roku.
 9. NC Cube Canal walk
 10. Wieża NEATT - wieżowiec co jest interesujące zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz: jest dosłownie wypchane inteligentnymi systemami.
 11. Башня NEATT
 12. Compact Smart City to kompleks wystawienniczy, który opowiada o historii miasta od czasów starożytnych do czasów współczesnych, a nawet przyszłych.
 13. Compact Smart City
 14. Tri-bowl to kolejny kompleks, w którym odbywają się różne wydarzenia - kulturowe i tematyczne. Ciekawe jest zobaczyć budynek wystawowy Tri-bowl, który jest wielkim latającym spodkiem unoszącym się nad stawem.
 15. Tri-bowl
 16. Kompleks wystawienniczy "Songdo Conversia" - do tej pory jedyny taki budynek zbudowany zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi normami ochrony środowiska. Organizowane są konferencje biznesowe, wystawy i seminaria, w tym międzynarodowe.
Сонгдо Конверсия

Songdo Hotele i restauracje

Ceny noclegów w Songdo nie różnią się od innych dużych miast w Korei, takich jak Seul , Busan lub Daegu . Popularny hotele są:

 • Orakai Songdo Park Hotel 5 *;
 • Sheraton Grand Incheon Hotel 5 *;
 • Songdo Central Park Hotel 4 *;
 • Holiday Inn Incheon Songdo 3 *;
 • Hotel Best Western Premier Songdo Park 3 *.
Orakai Songdo Park Hotel

Jeśli chodzi o jedzenie w Songdo, uwaga zagranicznych gości zauważyła:

 • Restauracja Zarya na 20. piętrze wieżowca Crab Tower, z panoramicznym widokiem na miasto;
 • Dino Meat Grill i zupa z makaronem Shabu-shabu;
 • Western Restaurant Kkaleubon;
 • Lotteria i Burger King.
Где поесть в Сонгдо

Transport w mieście

Sogndo to niewielkie miasto. Jest on zaprojektowany wokół parku, z którego można dotrzeć do dowolnego punktu pieszo w ciągu 15 minut, więc osobiste samochody po prostu nie są potrzebne tutaj. Ze względu na ich brak w Songdo, powietrze jest znacznie czystsze niż w innych miejscowościach, a liczba ofiar wypadków dąży do zera. W tym samym czasie mieszkańcy inteligentnego miasta z powodzeniem korzystają z samochodów elektrycznych, samochodów napędzanych wodorem i rowerów. Dla pierwszych dwóch typów transportu jest dużo podziemnego (by zaoszczędzić miejsce) bezpłatnego parkingu, a na trzecim - ścieżek rowerowych, których łączna długość wynosi 25 metrów kwadratowych. km Wynajem ekologicznego dwukołowego transportu dla mieszkańców Songdo to także bezpłatna usługa (ale tylko z kartą inteligentną).

Транспорт

Jak dostać się do Songdo?

Aby dostać się tutaj z pobliskiego Incheon, skorzystaj z linii metro . Możesz wziąć pociąg ekspresowy do Seulu, a Songdo znajduje się w odległości 15 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Incheon, dzięki czemu problemy komunikacyjne miasta po prostu nie istnieją: możesz dostać się tutaj z dowolnego kraju na świecie.

Аэропорт Инчхон