W centralnej części Korea Południowa Gwacheon, miasto uważane za satelitę Seul . Urodziły się tak znane osobistości jak rewolucyjny Lee Pok Re i naukowcy Lee Chong i Xing Hvejang. Wśród turystów i mieszkańców miasta słynie przede wszystkim z malowniczej przyrody. Oto największe parki rozrywki w kraju - Grand Park i Seul Land .

Położenie geograficzne i klimat

Ta niewielka osada na północy i północnym wschodzie graniczy ze stolicą kraju - Seulem. Na południe od Kvachhona znajduje się miasto Uyvan, a na zachodzie - Anyan. Administracyjnie dzieli się na sześć osób, w których żyje 69,5 tys. Osób.

Dla Kwachon charakteryzuje się klimatem monsunowym, co sprawia, że ​​wygląda jak Grecja, Hiszpania i południowa Turcja. Lato jest tutaj gorące, a zimy są łagodne i krótkie. Maksymalna temperatura powietrza (+ 38,1 ° C) jest obserwowana w sierpniu, a minimalna (-23 ° C) - w styczniu. Większość opadów przypada na okres od maja do września.

Улица Квачхона

Historia Gwacheon

W 475 r. Na terytorium, na którym obecnie znajduje się miasto, założono hrabstwo Yulmok. 280 lat później, w 757 roku, hrabstwo Yuljin zostało założone w miejscu dzisiejszego Gwacheon, które stało się częścią prowincji Hansanju. Po około 200 latach nazwa tego hrabstwa została zmieniona na Kwaju. Dalej był znany jako Purim i Poan.

W 1413 r. W epoce dynastii Chosun osada otrzymała nazwę Gwachon. 1 maja 1914 r. Otrzymał status nowego powiatu, tj. Mok, a 1 stycznia 1986 r. Stał się miastem i oddzielną jednostką administracyjną, nowoczesny Gwacheon pełni częściowo funkcje administracyjne. Tutaj znajduje się siedziba Ministerstwa Sprawiedliwości, Koreańskiej Służby Koreańskiej, siedziby Ministerstwa Nauki, ICT i Planowania Przyszłości. Wszystkie znajdują się na terenie stacji "kompleksu budynków rządowych".

Здание администрации города Квачхон

Zabytki i atrakcje

Ze względu na to, że miasto znajduje się w bliskiej odległości od stolicy kraju, skupia się w nim znaczna liczba ciekawych atrakcji turystycznych. Większość turystów i Korei Południowej przyjeżdża do Gwacheon, aby odwiedzić jeden z następujących ośrodków:

 • Big Seoul Park (Grand Park) - ogromny kompleks rozrywkowy na zboczu góry Chongesan, w którym znajduje się ogród botaniczny, zoo i delfinarium;
 • Парк Seoul Grand Park в Квачхоне
 • Park rozrywki Seoul Land , w którym można jeździć na przejażdżkach lub uczestniczyć w zabawnych paradach i przedstawieniach;
 • Тематический парк Seoul Land в Квачхоне
 • Hipodrom w Seulu , umożliwiający jazdę konną, wizytę w stadninie lub zapisanie się do szkoły ujeżdżeniowej.

W mieście znajduje się wiele ciekawych obiektów kulturalnych i naukowych. Szczególnie popularny w Gwacheon jest Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej . Składa się z sześciu sal, w których eksponowanych jest 4300 eksponatów. Wśród nich są rzeźby i inne dzieła współczesnych artystów południowokoreańskich.

Национальный музей современного искусства в КвачхонеНациональный научный музей (National Gwacheon Science Museum). Квачхон

Przyjeżdżając do Gwacheon we wrześniu, możesz się dostać festiwal Khanmadan. W tym czasie spektakle teatralne, występy taneczne, koncerty lokalnych i zagranicznych wykonawców odbywają się bezpośrednio w mieście.

Hotele Gwacheon

Pomimo bliskości stolicy, biznes hotelowy jest słabo rozwinięty w mieście. Są tylko dwa tanie hotele - Grace Hotel i Kwachon Tourist Hotel. Ale około 10 km od Gwacheon można pozostać w tak modnej hotele jak:

 • JW Marriott Hotel Seoul;
 • Pałac Cesarski w Seulu;
 • Conrad Seoul.

Koszt życia w nich wynosi 67-335 USD dziennie. Oferują gościom przestronne i komfortowe pokoje z widokiem zabytki a także bezpłatny parking i Wi-Fi. Niektóre hotele mają basen, centrum fitness lub restaurację.

W Gwacheon obcokrajowcy są podłączeni do lokalnych mieszkańców. Daje turystom możliwość życia w tradycyjnym koreańskim domu, poznanie życia i kultura jego mieszkańcy.

Отель Grace, Квачхон

Restauracje Kwacheon

W satelitarnym mieście Seul istnieje wiele instytucji, które mogą zaspokoić wymagania wyrafinowanych smakoszy i prawdziwych estetów. Wśród nich:

 • Congee Gogo;
 • Jjini Handmade Pierogi;
 • Quiznos;
 • Tojeong;
 • Bizzare Rice Cake Boki.

Jedzenie w Gwacheon ma ciekawy design i zróżnicowane menu. Tutaj możesz spróbować Koreańskie tradycyjne potrawy kimchi i kuksi, chchokpal nogi świńskie lub ryż tokpokki ciastka ryżowe. W zależności od statusu instytucji, średnia wysokość czeku wynosi 1,5-15 USD.

Ресторан Congee Gogo, Квачхон

Transport Gwacheon

Tak jak we wszystkich innych regionach Korei Południowej, lepiej jest podróżować po tym mieście metrem lub autobusem. Publiczne transport Kvachhona różni się punktualnością i wygodą. Autobusy jeżdżą po mieście w specjalnie wyznaczonych pasach, co eliminuje konieczność stania w korkach. Bardziej opłaca się zapłacić za bilet z kartą transportową, którą można kupić w metrze lub w sklepach. Możesz naładować wagę w specjalnych terminalach, pozostała część karty może być zawsze zwrócona.

Czwarta linia przechodzi przez Gwacheon Metro w Seulu więc możesz przejść stąd do dowolnego większego miasta w kraju.

Канатная дорога в Большом Сеульском парке, Квачхон

Jak dostać się do Gwacheon?

Osada znajduje się w centralnej części kraju, 35 km od Morza Żółtego i tylko 10 km od Seul . Ze stolicy tutaj możesz wziąć metro. Co 10 minut pociąg nr 502 odjeżdża ze stacji metropolitalnej Sadang, która po około 20 minutach dociera do Kompleksu 10. Znajduje się 1 km od centrum Gwacheon.