Popularny ośrodek narciarski Korea Południowa będzie jednym z głównych miejsc akcji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Znajduje się tylko 200 km od stolicy kraju. W tym obszarze spada najwięcej śniegu, co korzystnie wpływa na jakość szlaków.

Klimat w Yongpyong

Lokalna pogoda jest idealna na narty. Nie ma silnych mrozów, przesuszonego śniegu ani zbyt ciepłych zim, z powodu których ucierpiałaby pokrywa śnieżna gór. Średnia temperatura w zimie wynosi około -5 ° C, latem jest tu wystarczająco ciepło, do + 25 ° C.

Szlaki Yongpyong

Ośrodek położony jest w górach Parwanów, wznoszących się ponad 1000 m nad poziomem morza. Jednocześnie ich zbocza są dość płaskie, a nie skaliste, co pozwoliło stworzyć dogodne trasy o długości 2, 3, 4, a nawet 5,5 km. Otwarcie odbyło się w 1975 r., Po którym odbyły się niejednokrotnie zawody światowej klasy, na przykład Mistrzostwa Świata w 1998 r. I Azjatyckie Igrzyska Zimowe w 1999 r.

Зима в Енпхене

Szlaki schodzą z dwóch sąsiednich gór Złoty szczyt 1127 m wysokości i Smoczy szczyt 1458 m. W sumie jest 31 tras. Są to 15 wyciągów, z których jedną jest gondola. Skipass kosztuje 64 USD dziennie.

Wszystkie trasy Yongpyong mają nazwy w różnych kolorach:

 • Żółte i różowe zejście jest odpowiednie dla początkujących;
 • Dla sportowców z treningu pośredniego są przeznaczone Red i Green;
 • Na Srebrnym i Złotym trzeba wyruszyć w podróż do przyszłych olimpijczyków w 2018 roku.

Osobno warto zwrócić uwagę na tor dla snowboardzistów, który różni się od poziomu światowego i jest przystosowany nie tylko do normalnej jazdy na łyżwach, ale także do wykonywania różnych trików.

Ночные трассы

Co robić w Yongpyong, z wyjątkiem narciarstwa górskiego?

Ośrodek żyje nie tylko zimą, ale także latem, więc jest tu wiele rozrywek całorocznych. Wiele z nich będzie interesujących dla narciarzy w zimie, a niektórzy będą pasować do letnich turystów:

 • duże, nowoczesne 18-dołkowe pola golfowe z polem golfowym dla początkujących;
 • kryte baseny i sauny są otwarte przez cały rok;
 • park gier dla dzieci, w którym można spacerować górskimi szlakami;
 • W lecie są korty tenisowe, można zagrać w krykieta lub wybrać się na wędrówkę po lesie;
 • Zimą jeżdżą na saniach i łyżwach;
 • dzieci i dorośli będą zainteresowani szkoleniem łucznictwa.
Каток в Енпхене

Yongpheng - hotele w pobliżu

Doskonałe opcje zakwaterowania znajdują się w pobliżu stoków, dzięki czemu nie trzeba codziennie jeździć na szlaki transportem osobistym lub lokalnym przewozem wahadłowym. Najpopularniejsze hotele w dolinie, w odległości krótkiego spaceru od wyciągów narciarskich:

 1. Ośrodek narciarski Yongpyong to doskonały hotel do rekreacji zarówno zimą, jak i latem. Położony w pobliżu pola golfowego, ma własny parking.
 2. Dragon Valley Hotel - jeden z najpopularniejszych hoteli w Dragon Valley, otrzymał wiele pozytywnych opinii od turystów z całego świata.
 3. Holiday Inn Hotel & Suites - słynna sieć hoteli gwarantuje doskonałą obsługę w przystępnych cenach.
Отели Енпхена

Yongpheng Restauracje i kawiarnie

Pyszne restauracje kuchni koreańskiej lub azjatyckiej - nie tylko tutaj. Zagubieni narciarze mogą odwiedzić proste kawiarnie z fast foodami lub usiąść w przytulnych restauracjach, które oferują dania z całego świata. Ktoś będzie zadowolony z jedzenia steku, inni podchodzą do pizzy, a trzeci lubi lokalną egzotykę. Możesz spróbować tego wszystkiego w kawiarni znajdującej się w pobliżu szlaków:

 • Lotteria - demokratyczna kawiarnia z amerykańskim bilardem i innymi rozrywkami;
 • Bossam - Koreańskie jedzenie ;
 • Lotteria Alpensia Resort - światowej klasy restauracja ze wspaniałym hotelem w pobliżu stoków. Tutaj znajdziesz przytulną atmosferę, miękkie fotele, kominek, ciepłe i smaczne potrawy.
Кафе рядом со склонами

Jak dostać się do Yeonpyeong?

Od Seul zwykły autobus jedzie do najbliższego miasta Hong. Musisz dostać się do terminalu autobusowego Dong Seoul, a następnie przesiąść się na bezpłatny autobus, który jedzie bezpośrednio na stoki.