Jednym z południowych nadmorskich miast w Korei Południowej, który jest zdecydowanie wart odwiedzenia, jest miasto Gimhae. Dla turysty jest to interesująca i rozwijająca się osada, której wiek przekracza 1500 lat. Natura, historia, zabytki i muzea - każdy podróżny znajdzie nowe i interesujące.

Opis

Jedno z południowych nadmorskich miast Korea Południowa , który zdecydowanie warto odwiedzić, to miasto Gimhae. Dla turysty jest to interesująca i rozwijająca się osada, której wiek przekracza 1500 lat. Natura, historia, zabytki i muzea - każdy podróżny znajdzie nowe i interesujące.

Opis

Miasto Gimhae, czyli Kimhae-si, jest geograficznie częścią południowokoreańskiej prowincji Gyeongsangnam-do. Ta starożytna osada ma teraz specjalny status historycznego terytorium. Miasto jest małą ojczyzną słynnego arystokratycznego klanu Kim, który przewodzi swoim przodkom od pierwszej szlachty wczesnego stanu Kumgwan Kaya.

Kronika miejska rozpoczyna się na samym początku naszej ery w okresie zbiegu plemion. Już w 542 na terenie nowoczesnego miasta Kimhe utworzono powiat Kymgwan. Od tego czasu osada wielokrotnie zmieniała się z jednego stanu do drugiego, ale z pewnością rozszerzyła się i rozwinęła. Dumny status miasta ("si") Kimhae uzyskano już we współczesnej Korei Południowej w 1995 roku.

Symbole miasta Gimhae:

 • kwiat śliwy;
 • sroka;
 • żółw Hedon;
 • reliktowe drzewo gingko.
Природа города Кимхэ

Geografia Kimhae

Przedmiotowa lokalizacja znajduje się w południowo-wschodnim regionie półwyspu. Obszar, na którym stoi Gimhae, jest stosunkowo płaski. Tylko po zachodniej stronie znajduje się górzysty teren.

Od wschodu miasto Gimhae ma wspólną granicę z Pusan, z zachodnią granicą z Changwon, na południu - z Jansan, na północy - z Mirjan. Całkowita powierzchnia miasta wynosi około 463,26 metrów kwadratowych. km. Kimhae składa się z 1 yup, 7 księżyców i 9 ton.

Według statystyk w 2007 roku w Kimhae mieszkało 464 964 mieszkańców. Obecnie liczba mieszkańców przekroczyła 500 tysięcy osób.

Atrakcje w Kimhae

Największy wkład w archeologiczną i historyczną wartość miasta miały starożytne stany Kumgwan Kaya i Pyeonghan. Ich artykuły gospodarstwa domowego, ubrania, produkty i budynki osiągnęły nasze czasy w dużej liczbie.

Najpopularniejszy atrakcje miasto warte odwiedzenia:

 • Muzeum Narodowe, którego centrum głównej wystawy poświęcono dziedzictwu królestwa Kaya;
 • Национальный музей
 • obserwatorium miejskie na smutek Pungsonsan - cały kompleks jest rozłożony na 7 km kw. km;
 • Крепость Пунсансон
 • grób przodka klanu Kim - króla Suro;
 • Могила Суро
 • grób królowej Ho;
 • park rozrywki , poświęcone jednemu tematowi - starożytnemu państwu Kumgwan Kaya;
 • Парк Кая
 • Domowe muzeum prezydenta No Mukhon na emeryturze;
 • Zamontuj Kujibon i wiele innych. inne

Wydarzenia w mieście

Goście Gimhae mogą odwiedzić jeden z lokalnych wakacje - to święta persymona, kwitnącego gwałtu, kultury i sztuki ludowej Kaya. Każdy z nich jest kolorowym i wesołym widokiem.

Фестиваль цветущего рапсаФестиваль хурмы

Hotele i restauracje w Gimhae

Gimhae Resort zapewnia doskonały wybór hotele : od 5-gwiazdkowych apartamenty do hoteli 1-2 gwiazdki dla podróżnych budżetu. Wybrana liczba musi być zgodna z jej kategorią. Miłośnicy komfortu mogą zamieszkać w dobrze wyposażonych pokojach, a nawet wybrać pełne wyżywienie. W przypadku opcji zakwaterowania budżetowego można dużo zaoszczędzić, a nawet odmówić zjedzenia śniadania. Specjalne zawiadomienia otrzymały takie obiekty jak Hotel Gimhae 5 *, Pine Grove Hotel 4 *, Hotel Yaja Inje Univ 3 * i Healing Hotel 3 *.

Podobnie jak w całej Korei Południowej, istnieje wiele zakładów z Koreański , Japoński i amerykańska kuchnia. Możesz znaleźć nawet rosyjskie potrawy i kulinarne arcydzieła Azji Środkowej. Bliskość morza znajduje odzwierciedlenie w asortymencie i dostępności ryb i owoców morza. Oprócz restauracji, barów i kawiarni w hotelach, turyści zalecają zwracanie uwagi na zakłady Sushi'o, Restoran Rindu Kampoeng, Samarkand i Ashley American Grill & Salad.

Отели Кимхэ

Jak dostać się do Gimhae?

Najłatwiej dostać się do miasta drogą lotniczą do miejscowego na międzynarodowe lotnisko Kimhae . Akceptuje zarówno loty krajowe, jak i czarterowe z Rosji, Europy i krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Do 104 linii kolejowych Kimhae Busana samochodem lub autobusem międzymiastowym, można również dojechać pociągiem. Poprzez Kimhae istnieje kilka tras łączących miasto ze wszystkimi sąsiadującymi osadami.

Международный аэропорт Кимхэ