Korea Południowa ma głęboką historię i bohaterską przeszłość wojskową. Prawie wszystkie zabytki założone w kraju są poświęcone bohaterstwu, mądrości i odwadze w osobie jednej osoby lub całej armii. Niektóre pomniki przypominają Koreańczykom i turystom najważniejsze wydarzenia, od których zaczęło się odliczanie nowego czasu dla Korei Południowej.

Zabytki w Seulu

Stolica ma pomniki legendarnych ludzi, których imię znane jest każdemu Koreańczykowi. Również w Seul znajduje się pomnik legendarnego rosyjskiego krążownika. Aby zobaczyć wszystkie zabytki w Seulu, dużo się nauczysz o historii Korei Południowej. Tak więc, zabytki stolicy:

 1. Pomnik Wojskowy Republiki Korei . Znajduje się na terenie Muzeum Wojskowego i jest jednym z najważniejszych zabytków w kraju, ponieważ symbolizuje jego trudną historię. Pomnik ma tragiczny spisek, który z jednej strony demonstruje bohaterstwo koreańskich żołnierzy, z drugiej - nieszczęścia matek, które zmuszone są towarzyszyć dzieciom w wojnie.
 2. Военный мемориал в Южной Корее
 3. Pomnik jest "38. paralelą". Pomnik ten został stworzony dla upamiętnienia pierwszej granicy między Koreą Północną i Południową. Został położony w 1896 roku i był początkiem nowej historii dla państwa.
 4. Statua admirała Li Song Xing. 17-metrowy pomnik poświęcony jest dowódcy marynarki wojennej i bohaterowi narodowemu. Li Song Xing jest jedną z najbardziej legendarnych postaci w historii tego kraju. Urodził się w drugiej połowie XVI wieku i brał udział w 23 bitwach przez 8 lat, z których żaden nie przegrał. Pomnik został zainstalowany w 1968 roku w sercu Seulu, obok Kebokkunom .
 5. Статуя адмирала Си Сун Син в Сеуле
 6. Pomnik króla Sejonga. Jeden z najsłynniejszych zabytków Korei Południowej. Wysokość posągu wynosi 9,5 m, jest on zainstalowany na placu Gwanghwamun. Pomnik jest pomalowany na złoto, co wskazuje na dobrobyt kraju za panowania Sejonga Wielkiego, a wizerunek króla z otwartą książką w dłoniach jest hołdem dla jego mądrych rządów.
 7. Памятник Королю Сечжону
 8. Brama Niepodległości. Kompleks pomnikowy, wykonany z granitu, symbolizuje wolność od Z Japonii . Pomnik został zainstalowany w 1897 roku, bezpośrednio po wojnie japońsko-chińskiej. Wysokość pomnika wynosi 14 m, szerokość - 11 m.
 9. Ворота Независимости
 10. Pomnik "Krążownik" Varyag " . Pomnik wzniesiono na cześć rosyjskich żeglarzy, którzy walczyli z Japończykami na słynnym krążowniku. W bitwie okrętowi towarzyszyły kanonierki, bitwa była nierówna. Po tym Japończycy wykazali podziw dla odwagi rosyjskich żeglarzy, a nawet nazwali bitwę "przykładem honoru samurajów".
Монумент

Inne zabytki Korei Południowej

Znaczące zabytki Korei Południowej powstają nie tylko w Seulu, ale także w innych miastach. Architektura niektórych zabytków może wydawać się jeszcze bardziej interesująca niż stolica, więc ich inspekcja zapewni turystom przyjemność estetyczną i otworzy nowe strony historii Korei Południowej. Najważniejsze z nich to:

 1. Kobuxon Monument-Craft w Yeosu . Jest to kopia legendarnego statku żółwia, który został zbudowany pod kierunkiem Li Song Sin i w którym admirał spędził większość swoich udanych bitew. Historycy sugerują, że statek był opancerzony, co w XVI wieku jest niemal fantastycznym faktem. Pomnik jest zainstalowany obok mostu Dolsana.
 2. Памятник-корабль Кобуксон
 3. Pomnik Li Sung Sin w Yeosu. W pobliżu wybrzeża w Yeosu góruje statua Lee Sun Cin, która stoi na zaprojektowanym przez siebie statku z żółwiami.
 4. Pomnik Kim Si Minha w Wyspa Jeju . Pomnik poświęcony jest wielkiemu dowódcy, który zasłynął podczas siedmioletniej wojny z Japonią. Pokonał wroga, mimo że jego armia była 7 razy mniejsza. Statua Kim Xi Min jest podniesiona do wysokiego piedestału, jego groźny wygląd i wyciągnięta ręka wydają się wskazywać potencjalnym wrogom, że już nigdy nie będą w stanie zdobyć Jeju.
Памятник Ким Си Мину в Чеджу