To miejsce można bezpiecznie przypisać temu wyjątkowemu, ponieważ na stosunkowo niewielkiej powierzchni może on pomieścić niesamowitą ilość atrakcji i rozrywki. Turyści nie będą się tu nudzić, bo aktywni młodzi poszukiwacze żywych wrażeń będą mogli znaleźć zajęcie dla siebie, a także dla tych, którzy lubią się nieco odprężyć i zrelaksować.

Sentosa - wyspa marzeń

Wyspa Sentosa jest częścią stanu Singapur i znajduje się na południowym wybrzeżu około 500 metrów w głąb Oceanu Indyjskiego. Jest to uznany i najczęściej odwiedzany lokal o powierzchni 5 km kw. Według statystyk każdego roku przybywa tu ponad 5 milionów turystów.

Kiedyś wyspa nazywała się Pulau Blakang Mati - "wyspa umarłych", uważa się, że piraci pochowali tu swoich jeńców i wrogów. Później na wyspie wyrosła wyspa rybaków, a po niej - brytyjski fort, obiekt strategiczny. Stąd strzeżono wejścia do zatoki i toczyła się wojna z piratami. Otrzymała swoją nowoczesną nazwę w 1972 roku, przetłumaczona z malezyjskiego "Sentosa" oznacza "pokój, spokój", mniej więcej od tego czasu zaczyna się odrodzenie wyspy w raju wypoczynkowego.

Bajkowy klimat wyspy

Na Sentosa jest zawsze gorąco i wilgotno, ponieważ znajduje się w strefie równikowej. Nie ma stałego podziału na suche i deszczowe pory roku. Średnia temperatura "zimy" na równiku różni się od średniej temperatury letniej tylko o 1-2 stopnie. Jest dużo opadów, do 250 mm miesięcznie, ale prysznice nie są długie i ciepłe. Najniższa temperatura odnotowana na wyspie to + 19,4 stopnia. Średnia dzienna temperatura waha się w granicach + 26 + 31.

Остров Сентоза

Jak dostać się na wyspę Sentosa?

Po pierwsze, żadna linia nie biegnie od głównej wyspy do Sentosy. metro , ale z reguły punktem wyjścia jest stacja Harbor Front (oddziały 6 i 9, ostatnia) - to trzecie piętro kompleksu handlowego. Istnieją kasy biletowe, w których można kupić mapę wyspy rozrywki i bilety na dowolne atrakcje, choć można to również zrobić bez pośpiechu na wyspie Sentosa.

Twój wybór pojawi się na cztery sposoby:

 1. Pieszo, a to nie jest takie nudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wyspy połączone są wielopoziomową drogą dla pieszych - Sentosa Boardwalk. Zaczyna się w centrum handlowym VivoCity i biegnie równolegle do mostu. Co jest zaskakujące dla wielu turystów, droga ma dwa poziomy: górny jest pokryty ruchomymi chodnikami (szlakami wędrownymi), który zabierze Cię bezpośrednio do wejścia do bramki Sentosa, a dolny, który wybierają wczasowicze, którzy chcą chodzić i oddychać morskim powietrzem. Most jest otwarty przez całą dobę, ale podróżny - od 7 rano do południa. Wejście do promenady Sentosa jest płatne osobno i kosztuje 1 singodolar za każdego odwiedzającego w dni powszednie.
 2. Droga jednotorowa - Sentosa express - wygodny sposób poruszania się, pociągi odjeżdżają od stacji metra Harbour Front co 5-7 minut i robią cztery przystanki na wyspie. Droga jest otwarta od 7 rano do północy, cena biletu wynosi 4 singodolary, które już obejmują wstęp do Sentosy.
 3. Kolejka linowa jest najdroższą, ale także najbardziej imponującą opcją przeprowadzki. Jej przyczepy czekają na ciebie na Mount Faber (Mount Faber) lub w centrum stacji Harbor Front codziennie od 8:30 do 10 wieczorem. Bilet dla dorosłych "tam" będzie kosztować 24 dolary singapurskie, a będzie tylko 26 przejazdów w obie strony, bilet wstępu na wyspę jest już wliczony w cenę. Dzieci poniżej 12 lat w jednym kierunku - 14, w obu - 15 dolarach singapurskich. Dzieci w wieku poniżej 3 lat nie płacą.
 4. Transport publiczny : autobusem z terminalu Harbor Front Center na znanej już stacji Harbor Front, taksówką lub wynajęty samochód . Ale w tym przypadku zostaniesz obciążony opłatą za samochód i możesz zostawić samochód na specjalnym parkingu.
 5. Пешеходная дорога Sentosa BoardwalkМонорельсовая дорога

  Jak poruszać się po wyspie Sentosa?

  Większość turystów woli spacerować po wyspie pieszo, ponieważ jego największa długość nie przekracza 3 km. Ale jeśli jesteś zmęczony lub oszczędzasz energię na zwiedzanie nowej atrakcji, możesz skorzystać z bezpłatnego transportu na wyspę: kolej jednoszynowa, autobusy lub minivany. Prowadzi trzy różne trasy w odstępach 10-30 minut.

  Istnieje kilka niezwykłych sposobów poruszania się po wyspie:

  1. Wzdłuż plaż wyspy kursuje specjalny tramwaj plażowy - Sentosa Beach Tram, bezpłatny.
  2. Centrum wyspy z linią brzegową połączone jest Skyline Luge Sentosa. Kolejka linowa zabierze Cię na wzgórze, a w kierunku plaży zjedziesz specjalnymi ścieżkami na maleńkich samochodach. To fascynujące, ale płatne.

  Wyspa Sentosa w Singapurze - najczęściej odwiedzane miejsca

  Wśród atrakcji wyspy Sentosa jest kilka miejsc, w których turyści cieszą się niesamowitym popytem. Oto rodzaj parady przeboju niektórych miejsc na wyspie Sentosa w Singapurze, które są naprawdę warte odwiedzenia (przy okazji, istnieje kilka sposobów na znaczące zapisać w locie ).

  1. Park rozrywki Universal Studios na Sentosie . Powierzchnia parku z pewnością nie ma sobie równych w wielkości Disneylandu, ale zakres jest imponujący. Cały obszar podzielony jest na strefy tematyczne. Odwiedzający są zaproszeni do zanurzenia się w atmosferze Nowego Jorku i spaceru wzdłuż Broadwayu, niezapomnianych atrakcji, które będą oferowane w strefie starożytnego Egiptu. Nie mniej ekscytujące wrażenia czekają na ciebie w części parku poświęconej światom zagubionych lub wodnych. Park rozrywki Sentosa jest ulubionym miejscem wakacyjnym dla wesołych firm i całych rodzin. Koszt biletów do parku rozrywki Sentosa dla osoby dorosłej wynosi około 75 USD, cena biletu dla dziecka wynosi około 50 USD.
  2. Sentosa, Singapore1
  3. Kolejka linowa na Sentosę . To nie tylko jeden sposób na dotarcie do Sentosy, ale także ekscytująca przygoda. Większość turystów woli kolejkę linową, ponieważ okna oferują niesamowite widoki na zatokę, port i drapacze chmur. Dziś jest to również najdłuższa droga na świecie, a po ostatniej przebudowie jest najbezpieczniejszym tytułem.
  4. Sentosa, Singapore2
  5. Akwarium Sentosa "Życie morskie" . Jest to jedno z największych akwariów w Azji, bardzo popularne wśród gości i mieszkańców Sentosy. Można powiedzieć, że jest to rodzaj kompleksu, który obejmuje akwarium, muzeum morskie i park wodny "Adventure Bay" . Szczególną cechą tego miejsca są specjalne baseny dotykowe. Są to baseny, w których nie można po prostu zobaczyć, ale także pogłaskać mieszkańców. W innej puli można karmić łyżwy, które od dawna przyzwyczajone są do uwagi gości. Wielka przyjemność dla dorosłych i dzieciaki możliwość obserwowania, jak płetwonurkowie karmią ryby, zanurzając się w dnie akwarium.
  6. Sentosa, Singapore3
  7. Pokaz laserowy widać w południowej części wyspy Sentosa. "Songs of the Sea" pokazuje zaledwie dwadzieścia minut drogi od parku rozrywki. Spektakl jest imponujący i wielu turystów przyjeżdża, by zobaczyć dokładnie to przedstawienie.
  Sentosa, Singapore4

  Wakacje na plaży na Sentosie

  Jeśli pojedziemy do ciepłych krajów, logiczne wydaje się oczekiwanie na możliwość kąpieli i relaksu na plaży. Na wyspie jest sporo takich miejsc do rekreacji. Plaże są bardzo czyste i zajmują ponad trzy kilometry. Wszystkie plaże Sentosa są ogólnodostępne, ale wszystkie są wyposażone w kryte pawilony na wypadek deszczu, specjalne szafki na rzeczy osobiste i mnóstwo toalet i pryszniców.

  Oprócz bezczynnego zamieszania, turyści będą mogli wypożyczyć rower i spacer wzdłuż bieżni. Jest też specjalny tramwaj, dzięki któremu turyści mogą poruszać się po plaży.

  Najbardziej zaciszna plaża na wyspie Sentosa w Singapurze Tanyen to wspaniałe miejsce dla miłośników ciszy i beztroskiego rechotu pod słońcem. W pobliżu doskonały parking i klub plażowy.

  Sentosa, Singapore5

  Palawan Beach znajduje się w centralnej części Sentosa w Singapurze. Jest to także najbardziej wysunięty na południe punkt całej kontynentalnej Azji. To miejsce jest idealne na rodzinne wakacje. Istnieją wszystkie warunki dla dzieci, atrakcją plaży dla młodych fanów wyspy piratów pozostaje szczególnie popularne.

  Sentosa, Singapore6

  Dla młodych ludzi i osób aktywnych najlepiej nadaje się plaża Siloso . Można tam grać na wyposażonym boisku do siatkówki, w tym miejscu skupiają się kluby i miłośnicy hałaśliwej rekreacji. Możesz więc wybrać się na wyspę jako wielka hałaśliwa firma, a przyjazna rodzina, rozrywka i doskonały wypoczynek są gwarantowane każdemu.

  Sentosa, Singapore7

  Oprócz Sentosy w Singapurze jest jeszcze sporo innych. ciekawe miejsca .

  Gdzie się zatrzymać?

  Wyspa Sentosa jest nie tylko dostępna do rekreacji i rozrywki, można nawet na niej żyć, cieszyć się świeżym powietrzem i ciszą w parku. Należy pamiętać, że Singapur jest bardzo wysoko rozwiniętym i dalekim od taniego krajem, a większość usług na wyspie Sentosa jest jeszcze droższa.

  Na wyspie rozrywki i rekreacji wybudowano kilkanaście hoteli, z których większość ma pięć gwiazdek. Istnieją nawet specjalne hotele dla miłośników golfa. Minimalna stawka za pokój dla dwóch osób wynosi około 7000 dolarów singapurskich. W niektórych hotelach są pokoje z kosztem 25-26 tys. Singodolarów, a ci, którzy chcą zacisznego wypoczynku, mogą wynająć willę za 30-32 tys. Więcej informacji o niektórych opcjach:

  1. Shangri-La's Rasa Sentosa Resort (5 gwiazdek) to luksusowy hotel przy plaży ze wspaniałym widokiem na Morze Południowochińskie. Jest to jedyny hotel w całym stanie Singapur, który ma własną plażę obok słynnej plaży Siloso. Hotel został niedawno otwarty po długiej renowacji i jest gotowy zaoferować swoim Gościom najbardziej idealne warunki.
  2. Отель Shangri-La’s Rasa Sentosa ResortОтель Shangri-La’s Rasa Sentosa Resort номера
  3. Hotel-sanatorium Sentosa Resort & Spa (5 gwiazdek) - bardzo stylowy i absolutnie wszystkie w spokojnej tropikalnej zieleni, z widokiem na morze w pobliżu spokojnej plaży w Tanjong Beach. Hotel znany jest ze swojego eleganckiego Spa Botanica, które oferuje program usług na długi okres odpoczynku i doskonałe restauracje.
  4. Отель The Sentosa Resort & SpaОтель The Sentosa Resort & Spa в зелени
  5. Capella Singapore Hotel (5 gwiazdek) jest długim przystankiem dla luksusowych podróżników dla miłośników luksusu i ekstrawagancji. W hotelu znajduje się kilka basenów i prawdziwa biblioteka, która przypomina bardziej stary elitarny klub, w którym można przeczytać wysokiej jakości spotkania i porozmawiać z innymi gośćmi. Budynek hotelu zbudowany jest w formie symbolicznej ósemki, w centrum której można kontemplować brytyjskie budynki z końca XVIII wieku. Uważa się, że restauracje w hotelu - najlepsze restauracje w całym Singapurze .
  6. Отель Capella SingaporeОтель Capella Singapore изнутри
  7. Siloso Beach Resort Sentosa (4 gwiazdki) - cichy hotel pośród roślinności; piękny widok na morze, basen zewnętrzny z wodą źródlaną, spa. W odległości spaceru znajduje się park wodny. Dla wszystkich ekologiczne wyprawy odbywają się codziennie.
  8. Отель Siloso Beach Resort Sentosa бассейнОтель Siloso Beach Resort Sentosa
  9. Ośrodek Costa Sands (3 gwiazdki) - niedrogi hotel w Singapurze z ładnym parkiem, położonym naprzeciwko zapalającej się plaży Siloso. Mieszkańcy lubią spędzać tutaj weekend, hotel wynajmuje na zewnątrz piknikowy grill. Na pobyt hotel oferuje duży wybór przytulnych i schludnych pokoi oraz rodzinne, indywidualne bungalowy.
  10. Costa Sands ResortОтель Costa Sands Resort изнутри

  Oprócz hoteli plażowych można zatrzymać się w jednym z największych kompleksów na świecie - Resorts World Sentosa . Zostało ono zainaugurowane w 2010 roku, a na jego budowę wydano fantastyczną sumę: 6,59 miliarda singapurskich dolarów.

  Ośrodek zajmuje powierzchnię 49 hektarów, gdzie oprócz słynnego parku rozrywki Universal Studios Singapore i innych obiektów rozrywkowych wybudowano cztery modne pięciogwiazdkowe hotele i kompleks willi:

  • Resorts World Sentosa - Hotel Michael;
  • Resorts World Sentosa - Festive Hotel;
  • Resorts World Sentosa - Hard Rock Hotel;
  • Resorts World Sentosa - Equarius Hotel;
  • Resorts World Sentosa - Beach Villas.

  Kompleks posiada także kilka dużych spa.

  Комплекс отелей Resorts World Sentosa

  Najlepsze restauracje z wyspą Sentosa

  Na wyspie Sentosa jest wszystko, aby uzyskać wiele przyjemności, dotyczy to również arcydzieł gastronomicznych lokalnych restauracji, które są otwarte kilkadziesiąt:

  1. Restauracja ogrodowa jest uważana za jedną z restauracji najlepsze restauracje w singapurze , który zdecydowanie warto odwiedzić odwiedzając smakoszy. Nachylenie menu odbywa się na wysokiej jakości naturalnej żywności ekologicznej, produkty, które są uzyskiwane ze specjalnych biofabrykatów. Oferowane są różnorodne dania znane ze zdrowych korzyści. Restauracja jest bardzo popularna wśród wegan.
  2. Ресторан The Garden
  3. Restauracja Knolls obfituje w różnorodne dania kuchni śródziemnomorskiej, a szef kuchni koncentruje się na ziołach i przyprawach. Menu zmienia się bardzo rzadko, a każde danie uważane jest za arcydzieło kuchni singapurskiej. Restauracja bije małą czekoladową fontannę.
  4. Ресторан The Knolls
  5. Restauracja Cassia będzie oferować odwiedzającym kuchnię azjatycką, aw szczególności szeroki wybór dań kuchni chińskiej. Wyśmienite klasyczne dania i owoce morza, a także różnorodne sosy nie pozostawi nikogo obojętnym.
  6. Ресторан Cassia Restaurant
  7. Popularna jest restauracja typu otwartego typu L'Atelier de Joel Robuchon . Możesz zobaczyć, z jaką miłością każde danie jest przygotowane, kilka markowych arcydzieł i duża mapa europejskich win pokaże Ci wszystkie aspekty prawdziwej przyjemności.
  8. Ресторан L'Atelier de Joel Robuchon

  Jeśli potrzebujesz specjalnych menu i produktów, musisz być zaskoczony wyborem restauracji z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie nie musisz tracić czasu na szukanie miejsca, w którym można zjeść lub zjeść obiad. Na Sentosa w każdym hotelu znajduje się kilka różnorodnych restauracji, a liczne restauracje, kawiarnie i bary znajdują się w ogromnej ilości na całej wyspie w pobliżu każdej atrakcji.

  Interesujące fakty
  1. Singapurczycy kochają czystość tak bardzo, że zabronili żucia gum do żucia i ich analogów na ich ziemi.
  2. Uwaga leworęczna: potrawy indyjskie i malajskie są przyjmowane tylko prawą ręką.