Universal Studios w Singapurze to pierwszy park rozrywki w Azji poświęcony branży filmowej w Hollywood. Park został otwarty w 2010 roku i oferuje odwiedzającym możliwość zanurzenia się w atmosferze 24 popularnych filmów i kreskówek wydanych przez Universal Studio. Park jest ogromny, zajmuje około 20 hektarów. To prawdziwa bajka dla dorosłych i dzieci. Tutaj znajdziesz tematyczne festiwale, pokazy, zawrotne przejażdżki, rozrywkę w parku wodnym, spotkania ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Strefy Universal Park w Singapurze

Park Universal dzieli się na 7 stref tematycznych:

 1. Hollywood . Znajdziesz się na Hollywood Boulevard prowadzącej do słynnej Walk of Fame, rozmawiasz i robisz zdjęcia z Charliem Chaplinem, Marilyn Monroe, Frankensteinem, Kung Fu Panda, Woodym Woodpeckerem, Betty Bup. Możesz także odwiedzić Pantaghes Hollywood Theatre, gdzie zostanie pokazany amerykański musical.
 2. Зона Голливуд
 3. Nowy Jork . Tutaj poczujesz atmosferę największego, odważnego i romantycznego miasta USA - Nowego Jorku. Twoja uwaga zostanie zaprezentowana popularnemu pokazowi Steven Spielberg "Light! Kamera! Start! "I" Scene 28 ", z której nauczysz się robić filmy w słynnym studiu filmowym.
 4. Зона Нью-Йорк
 5. Kosmiczne miasto . To miasto przyszłości z technologicznymi nowinkami i ekscytującą "Bitwą galaktyk" - superszybką i najwyższą atrakcją tego typu na świecie. Jego wysokość wynosi 42,5 m, i zaleca się, jeśli masz silne nerwy, aparat narządów i jesteś gotowy na niesamowitą falę adrenaliny we krwi.
 6. Битва Галлактик в Космическом городе
 7. Starożytny Egipt . Wpadasz w starożytną cywilizację Egiptu i czujesz się jak archeolog, badając piramidy, sfinksy i obeliski. Możesz przemierzać labirynty Zaświatów z dużą prędkością w ciemnościach i odwiedzić atrakcję "Zemsta mumii".
 8. Древний Египет
 9. Zaginiony świat . W Zaginionym Świecie popłyniesz w dół rzeki wśród tropikalnej dżungli Ameryki Łacińskiej i spotkasz się z dinozaurami okresu jurajskiego.
 10. Зона Затерянного мира
 11. Królestwo Shrek . Nagle znalazłeś się w animowanej kreskówce "Shrek" z naturalnej wielkości Zamkiem Królewskim Romeo Drive, domem samego Shreka i jego ulubionych bohaterów. Tutaj możesz odwiedzić atrakcje "Shrek 4D", "Magic Potion", pokaz z udziałem Osła, aby latać na Smoku nad królestwem Shrek. W szczególnej radości będą oczywiście dzieci.
 12. Королевство Шрека
 13. Madagaskar . Doskonale odtworzona atmosfera kreskówki "Madagaskar" nie pozostawi nikogo obojętnym. Wesołej muzyki, dżungli, raftingu w towarzystwie czterech kreskówkowych zwierząt, imprezy króla Juliena na karuzeli - wszystko to zadowoli niesamowity nastrój, baw się całym sercem!
 14. Вход в зону Мадагаскар

We wszystkich częściach parku znajdują się sklepy tematyczne, w których można kupić pamiątki, oraz kawiarnię, w której można zjeść lunch i cieszyć się niezwykłą atmosferą konkretnego filmu lub kreskówki.

Jak dostać się do parku rozrywki w Singapurze?

Park jest włączony Wyspa Sentosa , do którego można dojechać kolejką Sentosa lub pociągiem Sentosa Express . Od transport publiczny Autobusy numer 166, 145, 143, 131, 100, 97, 30, 10, 855, 188, 93, 80, 65 przybywają na wyspę.

Cena biletu - 74 dolary singapurskie, dla dziecka poniżej 12 lat - 54 lat, a dla osób od 60 lat - 36 dolarów singapurskich. Kiedy kupujesz nie w kasie, ale na stronie internetowej parku bilety będą cię kosztować mniej.

Jeśli nie chcesz stać w długich kolejkach na przejażdżki, zalecamy zakup specjalnego biletu EXPRESS. Istnieją dwa warianty biletu EXPRESS: prosty i nieograniczony. Prosty pozwala przejść do każdej atrakcji bez kolejki raz i bez ograniczeń - nieograniczoną liczbę razy, w przypadku, gdy chcesz ponownie wrócić do jednego z nich.

Sam park jest częścią ogromnej Resorts World Sentosa , która obejmuje również: akwarium , Muzeum Morskie, park wodny , wyspa delfinów, wiele eleganckie restauracje i hotele, kasyna.