Sentosa Express Monorail to pociąg, który zabiera pasażerów z głównej części Singapuru na wyspę Sentosa. Sentosa Czy kurort w kraju cieszy się dużą popularnością, a kolej jednoszynowa zapewnia transport ponad 4000 osób na godzinę w kierunku wyspy iz powrotem.

Odległość objęta Sentosa Express wynosi 2,1 km i obejmuje 4 stacje. Czas trasy wynosi 8 minut. Nowy pociąg odjeżdża co 3 minuty i obsługuje znaczny przepływ pasażerów. Małe jasne kolorowe samochody wyposażone w klimatyzację.


Stacja Sentosa Express

Każda stacja Sentosa Express ma dostęp do atrakcji wyspy:

  • Stacja Sentosa to stacja początkowa na głównej wyspie Singapur, otoczona przez kawiarnie, sklepy, kino, salony kosmetyczne i najlepsze atrakcje ;
  • Waterfront Station zaprowadzi Cię do ogromnego kompleksu rozrywkowo-turystycznego, w tym Park Universal Studios , park wodny , akwarium , luksusowe hotele, kasyna;
  • Stacja Imbiah zabierze Cię do Muzeum Kultury i Historii Singapuru, wieży widokowej Tiger Sky Tower, parku motyli oraz atrakcji Sentosa Luge & Skyride;
  • Stacja Beach to koniec najlepszych plaż.

Sentosa znajduje się zaledwie 500 metrów na południe od głównej wyspy. Tę niewielką odległość można pokonać pieszo, ale kolejka jednotorowa Sentosa Express nie tylko uratuje Cię od wysiłku fizycznego, ale także zapewni Ci wiele wrażeń. Droga do Sentosy położona jest wzdłuż mostu na dużej wysokości, więc po drodze można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na drapacze chmur, przystanie, zatoki i jachty. Nie pozbawiaj się przyjemności patrzenia na to wszystko!

Na stacji Sentosa rozpoczyna się komunikacja jednoszynowa Jak dostać się do Sentosa Express? Sentosa Express на станции który znajduje się w centrum handlowym VivoCity. Można do niego dotrzeć przez transport publiczny np. przejdź do stacji metro Harborfront, który znajduje się na żółto-fioletowych liniach metra. Do centrum handlowego można również dojechać autobusami nr 963E, 963, 855, Imbiah Station 188E, 188, 409, 408, 93, 80, 65. Elektroniczne karty podróżne pomogą zaoszczędzić na podróżach. EZ-Link i Singapore Tourist Pass .

Pociąg Sentosa Express rozpoczyna się o godzinie 7.00 i kursuje do godziny 00.00. Bilet kosztuje 4 dolary singapurskie. Jest to bilet na cały dzień, za pomocą którego możesz jeździć nieograniczoną liczbę razy w różnych kierunkach. Możesz kupić bilet w kasie lub na automacie biletowym.