Metro w Singapurze - szybki, wygodny i niedrogi widok transportu w kraju. Jego urządzenie nie jest najtrudniejsze na świecie, dlatego uzbrojone w mapę metra, możesz łatwo dotrzeć tam, gdzie chcesz. I możesz już z niego korzystać lotnisko , tylko przybywających do kraju (nawiasem mówiąc, jest ich sporo sposoby na obniżenie kosztów lotu ).

Program Metro w Singapurze

Na ulicy będziesz mógł rozpoznać stację metra przy żółtym ozdobnym znaku i napisie MRT na wyświetlaczu. Nazwa i numer stacji są również wyświetlane na wyświetlaczu. Metro w Singapurze składa się z 4 głównych linii, 1 linii przylegającej i ponad 70 stacji, w tym ziemi i metra. Tak więc linie operacyjne Singapore Metro:

  • East West Line (zielona linia);
  • North West Line (fioletowa linia);
  • North South Line (czerwona linia);
  • Linia centralna (linia żółta);

Również na mapie sąsiaduje z liniami głównymi i zaznaczone w szarym świetle metra. Jego zadaniem jest dostarczanie pasażerów do głównych linii metra z obszarów, w których nie ma metra.

Nazwy stacji, reklamy są duplikowane w języku angielskim, chińskim i indyjskim. Wewnątrz każdego samochodu nad drzwiami wisi aktywny schemat linii metra, na którym jedziesz teraz, a następny przystanek jest oświetlony na nim światłem wskazującym, gdzie otwierają się drzwi.

Карта метрополитена в Сингапуре

Koszt metra w Singapurze

Dla turystów pytanie zawsze jest aktualne, ile kosztuje podróżowanie metrem w Singapurze. Cena biletu waha się od 1,5 do 4 dolarów w Singapurze i zależy od odległości, którą zamierzasz podróżować. Możesz kupić bilet w kasie metra lub automatu biletowego. Aby kupić w automacie biletowym, musisz podać nazwę stacji, do której podróżujesz. Opłata zostanie wyświetlona na ekranie, a Ty możesz zapłacić monetami i małymi rachunkami. W rezultacie otrzymasz plastikową kartę do podróży w metrze. Pamiętaj, że na wyjściu z metra można go umieścić w maszynie i zwrócić wartość zabezpieczenia z tworzywa sztucznego - 1 dolar singapurski.

Jeśli planujesz odbyć co najmniej 6 podróży metrem lub autobusem, powinieneś kupić kartę. EZ-link lub Singapore Tourist Pass , które pozwalają zaoszczędzić do 15% ceny biletu. Można go nabyć i, jeśli to konieczne, uzupełnić w automatach biletowych na dowolnej stacji i specjalnych kioskach obsługi pasażerskiej. Ta karta może zapłacić za podróż w autobusach, a nawet w sklepach.

Godziny Metro w Singapurze

W dni powszednie można jechać metrem od 5.30 do północy, aw weekendy i święta - od 6.00, a także do północy. Pociągi kursują w odstępach 3-8 minut.

Metro w Singapurze to zaawansowany technologicznie środek transportu. Nowoczesne pociągi, czyste i wygodne, pracują bez kierowcy, automatycznie. Wnętrza stacji są proste i funkcjonalne, wyposażone Метро внутри schody ruchome i stacje metra - zawsze winda i toaleta. Zarówno stacje metra, jak i pociągi są klimatyzowane, więc nie musisz rezygnować z upału w żadnych okolicznościach: ani podczas upałów, ani w samochodzie pełnym ludzi do awarii. Aby zachować mikroklimat na stacjach, strefa oczekiwania pociągu jest oddzielona od torów szklanymi drzwiami. Otwiera się po przyjeździe pociągu.

Wielu Europejczyków przegrywa z metrem w Singapurze, więc nie wahaj się opanować tego wygodnego i szybkiego środka transportu - będziesz miał z niego najlepsze wrażenia!