Singapur ma bardzo dobrze przemyślany i zbudowany system transportu publicznego. Z reguły, jeśli planujesz wycieczkę do dowolnego miejsca zabytki w mieście, do dyspozycji jest kilka opcji, jak to zrobić. Transport publiczny w Singapurze jest reprezentowany przez metro, autobusy i taksówki. Należy również zwrócić uwagę na turystyczne autobusy i łodzie.

Metro w Singapurze

Metro w Singapurze - To nowoczesny i szybki środek transportu, dzięki któremu można dostać się do większości atrakcji w kraju. System metra składa się z 4 głównych linii i 1 sąsiadujących linii: East West Line (zielona linia), North West Line (purpurowa linia), North South Line (czerwona linia), Central Line (żółta linia) i light metro, która jest zaznaczona na szaro na mapie i stworzone do dostarczania pasażerów do głównych linii metra.

Opłata wynosi od 1,5 do 4 dolarów w Singapurze. Cena zależy od odległości, którą zamierzasz prowadzić.

I, oczywiście, turyści zawsze są zainteresowani pytaniem, do jakiego czasu metro w Singapurze jest otwarte. W dni powszednie można korzystać z niego od 5.30 do północy, a także w weekendy i święta - od 6.00, a także do północy.

Метро в Сингапуре

Autobusy w Singapurze

System autobusowy w Singapurze jest również dobrze rozwinięty. Rozkłady autobusów można kupić na dworcach autobusowych.

Koszt biletu autobusowego w Singapurze wynosi od 0,5 do 1,1 USD. Cena zależy od odległości i dostępności klimatyzacji w autobusie. Możesz zapłacić za bilet w autobusie przy wejściu gotówką za pomocą specjalnego urządzenia lub użyć karty podróżnej Przełęcz turystyczna lub Ez-link jeśli je masz. Obliczając gotówkę, należy pamiętać, że urządzenie nie wydaje zmiany, dlatego wskazane jest zaopatrzenie się w monety.

Autobusy kursują po Singapurze od 5.30 do północy.

Автобусы в Сингапуре
Taxi

Taxi w Singapurze jest również uważane za niedrogi środek transportu, który zabierze Cię w dowolne miejsce za bardzo rozsądną cenę. Cena obejmuje koszt lądowania w taksówce (od 3 do 5 dolarów w Singapurze, cena zależy od klasy samochodu) oraz opłatę za przejazd według odczytów z taksówki. Każdy kilometr kosztuje około 50 centów. Istnieją oczywiście różne premie do ceny, na przykład w nocy lub w godzinach szczytu lub do przejazdu przez centralną część miasta.

Taksówki można łatwo złapać na ulicy. Można również dzwonić przez telefon: 6342 5222, 6552 1111, 6363 6888 i inne. To prawda, że ​​wezwanie do pokoju kontrolnego również zostanie obciążone - od 2,5 do 8 dolarów w Singapurze - cena zależy również od klasy samochodu.

Такси в Сингапуре
Łodzie turystyczne

Kolejną świetną opcją na wakacje jest rejs statkiem po rzece Singapur. Czas trwania takiego rejsu wynosi 40 minut. Możesz cieszyć się wspaniałym widokiem. Teatr Esplanade , diabelski młyn , podziwiaj z oddali widok posągu Merlion i inne widoki miasta.

Łodzie odjeżdżają z nabrzeży na skarpach Bot Ki i Robertson Ki oraz z Merlion Park w godzinach od 9.00 do 22.00 Koszt rejsu to 22 dolary singapurskie, dla dzieci - 12.

Круиз на туристической лодке
Autobusy autokarowe

W Singapurze dostępne są standardowe autobusy piętrowe, które zaprowadzą Cię do wielu interesujących miejsc w kraju. Działają na trzech różnych trasach. Istnieją również nietypowe autobusy turystyczne, płazy, malowane pod kaczką. Ich trasa biegnie Clarke Quay , a następnie autobus zjeżdża po wodzie i po godzinie płynie po rzece.

Bilety na te autobusy to 33 dolary singapurskie, dla dzieci - 22. Odjazdy od 10.00 do 18.00 z centrum handlowego Suntec City Tower (5, Temasek Blvd).

Туристический автобус в СингапуреАвтобус-амфибия в виде утки

Tak więc dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa ułatwi ci szybkie i wygodne przemieszczanie się z jednej atrakcji do drugiej i przyjemną rozrywkę w kraju.