Singapur , "Mekka" nowoczesnej turystyki, co roku przyciąga dużą liczbę turystów z całego świata. Chodzi o niezwykły splot wschodnich tradycji z europejskim komfortem. Dlatego w tym mieście-państwie można nie tylko świetnie się bawić na plaży, pływać w lazurowej wodzie morskiej. Jest tu wiele miejsc, zdecydowanie wartych twojej uwagi. Powiemy Ci więc, co warto zobaczyć w Singapurze.

Merlion w Singapurze

W sercu miasta znajduje się Merlayon, symbol Singapuru. Ta fontanna-pomnik to mityczne stworzenie z głową lwa i pniem ryby. Pomnik uosabia krótką historię Singapuru, który z małej wioski zamienił się w potężne, prosperujące miasto. Nawiasem mówiąc, nazwa "Singapur" jest tłumaczona: "miasto lwa".

Co zobaczyć w Singapurze1

Diabelski młyn w Singapurze

Jedną z najbardziej godnych uwagi atrakcji miasta można śmiało nazwać Singapore Flyer - gigantyczne koło celownicze. W swojej wysokości (165 m) wyprzedziła słynną atrakcję Londynu, London Eye, na 30 m. Koło, położone w centrum obszaru Marina Bay, ma 28 kabin pasażerskich, oferując wspaniały widok na panoramę Singapuru, a także wyspy Malezji i Indonezja. Długość niecodziennej podróży wynosi 30 minut.

Co zobaczyć w Singapurze2

Universal Park w Singapurze

Singapurski park rozrywki Universal Studios znajduje się na wyspie Sentosa. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, położone na powierzchni 20 hektarów, oferuje 24 atrakcje. Całe terytorium Universal Park podzielone jest na 7 stref tematycznych, wśród których zwiedzający będą mogli odwiedzić "Hollywood Boulevard", zobaczyć Walk of Fame, spędzić cudowne zakupy w dzielnicy handlowej, zobaczyć pokaz Steven Spielberg, doświadczyć niespotykanych doznań na roller coaster i wiele więcej.

Co zobaczyć w Singapurze

Oceanarium w Singapurze

Do głównych atrakcji Singapuru należą morski park życia morskiego, największy na świecie. W nim można zobaczyć ponad 100 tysięcy mieszkańców morskich. Uważa się, że fauna morska znajduje się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Przy okazji, oprócz poznawczych wycieczek tutaj możesz się dobrze bawić w Adventure Cove Waterpark, parku rozrywki na wodzie. Są tu hydromagnety, sześć zjeżdżalni wodnych, rzeka przygodowa i zatoka niebieskiej wody. Oba obiekty znajdują się - oceanarium i park w Sentoz w Singapurze.

Co zobaczyć w Singapurze4

Fontanna zamożności w Singapurze

W samym sercu Singapuru, w pobliżu centrum handlowego Suntec City wznosi się największa na świecie fontanna - Fountain of Wealth. Zbudowany zgodnie z zasadami Feng Shui, struktura jest brązowym pierścieniem, uniesionym nad ziemią dzięki czterem brązowym nogom. Fontanna reprezentuje harmonię, duchową jedność i symbolizuje bogactwo. Wieczorem fontanna cieszy się laserowym show i radosną muzyką.

Co zobaczyć w Singapurze5

Bird Park w Singapurze

Na zachodnim zboczu wzgórza Djurong znajduje się największy park ptaków w Azji. Żyje tam około sześciuset gatunków ptaków, gdzie dla każdego gatunku siły pracowników parku odtwarzają swoje rodzime siedliska.

Co zobaczyć w Singapurze

Etniczne kwartały w Singapurze

Dla wygody w Singapurze założono społeczności etniczne, aby migrować ludy. Na przykład w Chaitown wydaje się, że jesteś w średniowiecznych Chinach. Można tu kupić niedrogie pamiątki i nietradycyjne produkty lecznicze, zobaczyć najstarszą indiańską świątynię - Sri Mariamman. Obszar Małych Indii uderza swoim kolorem i żywym pięknem. Turyści będą zainteresowani kościołami Vera Kaliaman i Srinivasa Perumal, indyjskiego bazaru i sklepów jubilerskich. Warto przejść się ulicą Arabską, by kupić jedwab, biżuterię i nakrycia głowy w najlepszych cenach i spróbować tradycyjnej kuchni arabskiej.

Co zobaczyć w Singapurze7Co zobaczyć w Singapurze8Co zobaczyć w Singapurze