W języku indonezyjskim wyspa Timor Kupang to niewielka miejscowość znana ze swojej bogatej historii i różnorodnej kompozycji etnicznej. Przez długi czas pełnił funkcję ważnego węzła komunikacyjnego. Teraz miasto jest bardziej znane z gorącego klimatu i egzotycznej natury.

Położenie geograficzne i klimat Kupanga

Miasto jest największą osadą na wyspie Timor. Turyści, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się Kupang, powinni spojrzeć na mapę. Indonezja i znajdź Wyspa Bali . Timor znajduje się około 1000 km na wschód od Bali i jest podzielony na dwie części - zachodnią i wschodnią. Na zachodzie wyspy znajduje się miasto Kupang, które jest administracyjnym centrum prowincji o nazwie Eastern Small Sunda wyspy . Od 2011 roku mieszka tu około 350 tysięcy osób.

Na Kupanga wpływa jednocześnie dwa klimaty - suchy i wilgotny tropikalny. To właśnie odróżnia ją od innych miast w kraju. Sezon suchy trwa tutaj od października do marca i jest mokry - od kwietnia do września. Maksymalna temperatura jest rejestrowana w październiku i wynosi + 38 ° C. Najzimniejszym miesiącem w Kupang jest lipiec (+ 15,6 ° C). Maksymalna ilość opadów (386 mm) przypada na styczeń.

Город Купанг на карте

Historia Kupang

Od czasów portugalskiej i holenderskiej epoki kolonialnej miasto to było ważnym ośrodkiem handlowym i portem morskim. Do tej pory w Kupang można znaleźć ruiny budynków architektury kolonialnej. Odkrycie nastąpiło w 1613 roku, zaraz po tym, jak Holenderska Kompania Wschodnioindyjska zdobyła portugalski fort na wulkanicznej wyspie Solor.

Do połowy XX wieku miasto Kupang było wykorzystywane jako punkt tankowania samolotów, które wykonywały loty między Australia i Europa. W 1967 r. Zaczęła się tutaj siedziba eparchii o tej samej nazwie.

Atrakcje i rozrywka w Kupang

To miasto jest wyjątkowe przede wszystkim ze względu na jego dziewiczy charakter. Dlatego wszystkie interesujące obiekty turystyczne i rozrywki związane z przyrodą zabytki Kupang Wśród nich:

 • Kryształowa jaskinia , w której każdy może pływać w najczystszym jeziorze;
 • Кристальные пещеры (Crystal Cave) в Купанге
 • Plaże Tablolong, Lazian i Pantai;
 • Пляж Таблолонг, Купанг
 • wodospady Oenesu i Tesbatan;
 • Mount Fatuleo (Fatuleu);
 • Park Przyrodniczy Kamplong ;
 • park tematyczny Nostalgia (Park Nostalgia);
 • Парк Ностальгия (Nostalgia Park)
 • park rozrywki Taman Rekreasi .

Oprócz zwiedzania tych atrakcji, w mieście Kupang, można wynająć łódź, aby przejść do morza, nurkować z rurką lub nurkować.

Hotele Kupang

Jak w każdym innym regionie kraju, w tym mieście jest duży wybór hoteli, dzięki czemu można się zrelaksować niedrogo i wygodnie. Najbardziej popularne wśród nich są hotele :

 • Sylvia;
 • Na skale;
 • Aston;
 • LeDetadu;
 • Neo Eltari.

Ma wszystkie warunki, aby odwiedzający mogli podziwiać piękne widoki, korzystać z bezpłatnego internetu i parkingu. Koszt życia w hotelach Kupang waha się od 15-53 $ za noc.

Внутренний двор отеля Sylvia в Купанге

Restauracje Kupang

Tradycje kulinarne rdzennej ludności, a także Chin, Indii i wielu innych krajów, miały ogromny wpływ na kształtowanie lokalnej kuchni. Jak w każdym innym mieście w Indonezji, w Kupang popularne są potrawy z wieprzowiny, ryżu, świeżych ryb i owoców morza. W instytucjach specjalizujących się w kuchni halal można spróbować steków i innych dań z wołowiny.

Pyszny lunch lub przekąskę można zjeść w restauracjach Kupang:

 • Bambu Kuning;
 • 999 Resto i Bar;
 • Sei Babi Baun;
 • Depot Baba Nyoo;
 • Taman Laut Handayani.

Łatwo jest znaleźć przytulną restaurację z tarasem, z której można cieszyć się lekką morską bryzą i podziwiać piękny zachód słońca z kuflem zimnego piwa w dłoni.

Ресторан в отеле Aston, Купанг

Zakupy w Kupang

Na zakupy w tym mieście należy udać się do centrów handlowych Lippo Plaza Fatululi, Flobamora Mall lub Toko Edison. Tutaj możesz kupić pamiątki , produkty lokalnych rzemieślników i podstawowe artykuły spożywcze Świeże ryby lub owoce najlepiej kupować na rynkach Kupang. Znajdują się one zarówno w centralnych ulicach miasta, jak i wzdłuż wybrzeża.

Рынок в Купанге

Transport w Kupang

Terytorium miasta dzieli się na sześć dzielnic: Alak, Kelapa Lima, Moulafa, Oebobo, Kota Raja i Kota Lama. Pomiędzy nimi najprostszym sposobem podróżowania jest mikrobus "bemo", motocykle lub skutery. Z innymi regionami Indonezji Kupang jest połączony przez lotnisko nazwa pochodzi od El Tari i portu morskiego.

W głównym porcie miasta statki towarowe i pasażerskie odlatują z Ruteng, Baa i Kalabahi. Kupang ma również stare porty w Namosain i Harbour, które były używane przez rybaków do rozładunku ich połowów.

Jak dostać się do Kupang?

W celu zapoznania się z historią i kultura To miasto portowe powinno skierować się na zachód na wyspę Timor. Kupang znajduje się ponad 2500 km od stolicy Indonezji. Aby do niego dotrzeć, musisz użyć powietrza lub ziemi transportem . Batik Air, Garuda Indonesia i Citilink Indonesia realizują ruch lotniczy między miastami. Ich statki latają z Dżakarty kilka razy dziennie, a za 3-4 godziny lądują na lotnisku nazwanym na cześć El Tari. Znajduje się 8 km od miasta.

Аэропорт имени Эля Тари, Купанг

Turyści, którzy postanowili dostać się do Kupang samochodem, powinni wiedzieć, że część drogi będzie musiała zostać pokonana przez morze. Większość trasy mija wyspa java następnie musisz przesiąść się na prom i przejechać całą wyspę Bali, a następnie ponownie przesiąść się na prom i tak dalej aż do końca podróży. Jeśli nie robisz długich postojów, to ścieżka od Dżakarta do Kupang trwa około 82 godzin.