Indonezja to największy na świecie archipelag, rozciągający się z północy na południe przez 1760 km, az zachodu na wschód o 5120 km. Dlatego komunikacja lotnicza między regionami jest dość dobrze rozwinięta w kraju, a loty międzynarodowe obsługiwane są przez 8 lotniska . Największy międzynarodowy port lotniczy w kraju to Sukarno-Hatta. Dżakarta .

Informacje ogólne

Otwarcie lotniska w Soekarno-Hatta sięga 1 maja 1985 roku. Jego projekt objął słynny francuski architekt Paul Andreu. W 1992 r. Ukończono budowę drugiego terminalu, a po 17 latach zakończono budowę trzeciego terminalu. Lotnisko zostało nazwane na cześć pierwszego prezydenta Indonezji Ahmeda Sukarno i pierwszego wiceprezydenta Mohameda Hatt'a. Znajduje się na powierzchni 18 metrów kwadratowych. km i 20 km od Dżakarty. Kompleks składa się z 2 dróg oddechowych o długości 3600 m.

Комплекс аэропорта Сукарно Хатта

Obsługa lotniska

Sukarno-Hatta prowadzi ranking najważniejszych lotnisk na półkuli południowej. W 2014 r. Zajęła 8 miejsce na liście najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie, a ruch pasażerski wyniósł 62,1 mln osób. Regularne loty 65 linii lotniczych docierają na lotnisko w Dżakarcie, a loty czarterowe również są przeprowadzane. Warto wiedzieć, że:

 • W przypadku samolotów krajowych obsługa bagażu i odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem, a kończy się 40 minut. przed odlotem;
 • w przypadku lotów międzynarodowych te liczby wynoszą odpowiednio 2,5 godziny i 40 minut;
 • przy wylocie usługi lotniskowe będą naliczane według stawki 12,6 USD za loty międzynarodowe i 4,8 USD za przeloty krajowe. Wszystkie fundusze idą na dalszy rozwój lotniska;
 • rejestrując się na lot do Soekarno-Hatta, potrzebujesz paszportu i biletu, a przy zakupie biletu elektronicznego pasażer potrzebuje tylko paszportu;
 • Kiedy lecisz do Indonezji na lotnisku, musisz wypełnić kartę migracji.
Паспортный контроль

Terminale

Na lotnisku Soekarno-Hatta 3 terminale obsługują pasażerów. Znajdują się one w średniej odległości 1,5 km od siebie, między którymi są załadowane dużymi autostradami. Na terenie lotniska złożone autobusy wahadłowe zajmują się przewozem pasażerów.

Więcej o terminalach:

 1. Terminal 1 jest podzielony na 3 sektory: 1A, 1B, 1C i służy głównie do obsługi regionalnych lotów linii indonezyjskich linii lotniczych. Budynek został zbudowany w 1958 roku i znajduje się w południowej części kompleksu. Oprócz 25 stanowisk odprawy posiada 5 taśm bagażowych i 7 wyjść. Roczny obrót pasażera wynosi 9 milionów, zgodnie z planem rozwoju lotniska po modernizacji, obrót wyniesie 18 milionów ludzi.
 2. Terminal 2 jest również podzielony na 3 sektory: 2E, 2F, 2D i obsługuje zarówno międzynarodowe, jak i krajowe połączenia linii lotniczych Merpati Nusantara Airlines i Garuda Indonesia. Budynek znajduje się w północnej części kompleksu. Po modernizacji planuje się zwiększenie ruchu pasażerskiego do 19 milionów osób.
 3. Terminal 3 współpracuje z liniami Mandala Airlines i AirAsia. Znajduje się we wschodniej części kompleksu. Wydajność wynosi 4 miliony rocznie, ale po rekonstrukcji liczba pasażerów wzrośnie do 25 milionów ludzi. Budowa budynku wciąż trwa, zakończenie planowane jest na rok 2020.
 4. Терминал №3
 5. Do 2022 r. Planuje się budowę terminalu 4.
Самолеты компании Air Asia

Usługi lotniskowe

Sukarno-Hatta oferuje wszelkiego rodzaju usługi w celu zaspokojenia potrzeb pasażerów:

 • pieniądze - w terminalach 1 i 2 znajdują się banki, punkty wymiany walut i bankomaty;
 • komunikacja - faksy, teleksy, automaty telefoniczne, urzędy pocztowe istnieją również tylko w tych terminalach. W poczekalniach można wykonywać bezpłatne lokalne połączenia telefoniczne, drugi terminal jest wyposażony w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu;
 • Зал ожидания
 • jedzenie - we wnętrzu kompleksu znajduje się wiele restauracji i kawiarni, jak z Kuchnia indonezyjska oraz z międzynarodowymi;
 • Кафе в аэропорту
 • zakupy - w drugim terminalu znajduje się wiele sklepów, sklepów z pamiątkami, sklepów wolnocłowych, stoisk z gazetami i książkami, w dwóch pozostałych znajdują się również sklepy;
 • Магазины дьюти фри в аэропорту
 • Bagaż - pomieszczenie bagażowe znajduje się w Terminalu 2, w hali D, w hali przylotów znajduje się zagubione biuro. Możesz korzystać z usług tragarzy podczas transportu bagażu;
 • dla pasażerów palących przygotowano specjalny ogród;
 • jest kilka pokoi dla matki i dziecka;
 • Wszystkie terminale mają punkty pogotowia ratunkowego.

Hotele

Jeśli twój lot dotrze na lotnisko Soekarno-Hatta w Dżakarcie, zwróć uwagę na informacje o pobliskich hotele . Większość z nich znajduje się w odległości spaceru, inne są w ciągu 10 minut. odjedź. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju hotelowego, którego kluczowymi punktami będą zestaw usług, lokalizacja i cena. Średnia cena pokoju to 30 USD.

Najbliższe hotele na lotnisko:

 • Jakarta Airport Hotel 3 *;
 • Swift Inn Aeropolis Airport 2 *;
 • Bale Ocasa 2 *;
 • Cengkareng Transit Hotel 2 *;
 • POP! Hotel Airport Dżakarta 2 *;
 • Ibis Styles Jakarta Airport 3 *;
 • Sheraton Bandara Hotel 5 *.
Sheraton Bandara Hotel

Jak się tam dostać?

Obecnie nie ma transportu kolejowego ani podziemnego z lotniska do Dżakarty. Stacja i kolej w bliskim sąsiedztwie lotniska podczas budowy.

Jeśli chodzi o transport samochodowy, sytuacja wygląda następująco. Stolica znajduje się zaledwie 20 km od hotelu, ale biorąc pod uwagę korki, droga potrwa co najmniej godzinę. Oczywiście taksówka będzie dwa razy szybsza, a koszt wyniesie od 10 do 20 USD. Taksówkarze lubią zawyżać cenę, więc trzeba się targować. Ze wszystkich najpopularniejszych autobusów - Damri, koszt podróży od 3 do 5,64 USD, w zależności od odległości.

Dobrym rozwiązaniem, aby dostać się do miasta, jest wynajem samochodów. Na lotnisku Soekarno-Hatta usługa ta jest świadczona przez Bluebird, Europcar i Avis. Regały z dekoracją znajdują się w hali przylotów.

Рейсовый автобус Damri