Indonezja dziś jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w turystyce i jej głównym punkt szczególny przez wiele lat pozostaje niesamowity Wyspa Bali . Wielu podróżnych, ulegając trendowi, przybywa natychmiast na południe regionu i większość z nich wydaje rekreacja . Jednak ten, kto nadal będzie podbijał północną Bali, odkryje całkowicie niezbadany i jeszcze nie rozpieszczony przez obcokrajowców region - miasto Singaraj, o którym będziemy dyskutować później.

Podstawowe informacje

Singaraja na Bali to największa osada. Co więcej, do 1968 r. Posiadał status oficjalnej stolicy wyspy, która pozostawiła ślad na lokalnym kultura i architektura. W porównaniu do innych regionów, ulice miasta są znacznie szersze i bardziej eleganckie, a niektóre stare domy są bardziej jak domy z luksusowymi ogrodami na terenie.

Na obszarze nieco mniejszym niż 28 metrów kwadratowych. Według najnowszego spisu ludności żyje dziś około 120 000 ludzi. By the way, Singaraja jest domem dla jednego z najbardziej utalentowanych pisarzy Indonezji w 20 wieku. I Gusti Nyomana Panji Tisna.

Центр города Сингараджа

Zabytki

Singaraja na Bali jest interesująca, przede wszystkim, jego niesamowita starożytna architektura. Wśród miejsc najbardziej godnych uwagi turystów odwiedzających, najbardziej popularne są:

 1. Kompleks Gedong Kitt , na którego terytorium znajduje się biblioteka i muzeum poświęcone katalogowaniu i zachowaniu starych czcionek na lontharach (indonezyjskie liście palmowe). W kolekcji znajdują się również stare inskrypcje z brązu z X wieku.
 2. Świątynia Pura-Agung-Jagatnatha jest najważniejszą świątynią miasta i największą świątynią świątynia Północny Bali. Niestety wejście do środka dozwolone jest tylko przez Hindusów, jednak każdy może zajrzeć na zewnątrz budynku.
 3. Pomnik Niepodległości Yudkha Mandalatama , położony tuż przy nabrzeżu. Pomnik poświęcony jest bojownikowi wolności lokalnej zabitemu w wojnie przeciwko Holendrom.

Miejsca w pobliżu miasta są również polecane do zwiedzania: wieś Yeh Sanikh, wodospad Hit-Hit , świątynia Meduve Karang w wiosce Kubutambahane (około 10 km na wschód od Singaraj), świątynia Beji w Sangsit i wiele innych. inni

Храм Пура-Агунг-Джагатнатха

Hotele i restauracje

Na szczęście lub niestety infrastruktura turystyczna miasta Singaraja na Bali jest słabo rozwinięta. Jako takie hotele lub restauracji, których nie znajdziesz tutaj, więc większość podróżnych przyjeżdża tutaj samochodem i jeździ wokół lokalnego piękna w jeden dzień. Jeśli planujesz pozostać przez kilka dni lub dłużej, lepiej zarezerwować pokój w jednym z hoteli w pobliskich miastach, na przykład ośrodek wypoczynkowy Lovina , że za 20 min. odjedź stąd. Wśród najlepszych hoteli turyści zauważają:

 • 5 * Villa Lumba Lumba 7 (150-350 USD);
 • 4 * Gino Feruci Villa Lovina (200-300 cu);
 • 4 * Villa Le Tito (90 cu);
 • 3 * Nirwana Sea Side Cottages (25-70 cu);
 • Domki Puri Manik Sari (18-25 cu).
Номер в Gino Feruci Villa Lovina

Eleganckie restauracje, takie jak hotele, nie istnieją w Singaraj, ale istnieje wiele małych kawiarni, w których można z łatwością zjeść. Najczęściej odwiedzane placówki gastronomiczne w mieście to:

 • Cening Beleleng;
 • Xenia Warung;
 • Mailaku Roemah Nongkrong;
 • Warung Makan Hadijah itd.
Одно из местных кафе

Zakupy w Singaraj

Udać się do Singaraja na Bali tylko na zakupy nie jest tego warte, ponieważ w mieście nie ma ani jednego dużego sklepu ani supermarketu. Zamiast tego istnieje duże centrum produkcyjne wysokiej jakości jedwabiu i bawełny, gdzie można kupić piękne tkaniny po niskich cenach. W centrum miasta, na ulicach Jalan Devi Sartika i Jalan Veteren, istnieje kilka działów, w których można nie tylko kupić towary, ale także dowiedzieć się więcej o funkcjach i procesie produkcyjnym.

Город известен производством качественного шелка

Jak się tam dostać?

Możesz przyjść do Singaraja na kilka sposobów:

 1. Samochodem. Podróż do miasta z południa Bali trwa około 2-3 godzin, istnieją 3 główne drogi: na wschód przez Kintamani (przejście aktywnych wulkanów i majestatycznych gór), na zachód przez Pupuan (wzdłuż pól ryżowych i plantacji kawy) i przez Bedugul ze słynnymi rynkami, ogrodami botanicznymi i opuszczony hotel . Niezależnie od wybranej trasy, podróż z pewnością będzie malownicza i interesująca.
 2. Taksówką. Droga z Lotnisko na Bali do Singaraja, według lokalnych taryf, będzie kosztować około 50 USD.
 3. W autobusie. Z głównych ośrodków Bali można dostać się do Singaraja z autobusami międzymiastowymi. Tak więc, miasto jest połączone autostradą z Denpasar , Surabaya , Ubung, Gilimanuk, Yogyakarta i tak dalej
Автобусный терминал в Сингарадже