Będąc na wakacjach na Bali, najbardziej znanym rejonie Indonezji, z pewnością dotrzesz do Denpasar - stolicy tej wyspy, która znajduje się w południowej części prowincji i doskonale łączy nowoczesne budynki, zabytki architektury i pola ryżowe.

Nie trzeba nawet szukać miejsca, w którym znajduje się Denpasar, ponieważ obok niego znajduje się jedyne lotnisko kurortu (tylko 13 km) obsługujące połączenia międzynarodowe i krajowe. Dlatego przybywając na Bali, możesz szybko dostać się do miasta taksówką lub zarezerwować z hotelu. transfer . Z innych osiedli na wyspie w stolicy można dojechać pociągiem i autobusem.

Denpasar, Bali1Denpasar, Bali2
Zakwaterowanie w Denpasar

Ponieważ Denpasar to miasto, w którym nie mieszkają na stałe, używają go jedynie jako miejsca wyjścia dla różnych interesujących miejsc i miejsc. Plaże Bali , tutaj jest ogromna liczba hoteli o różnym poziomie komfortu od tanich opcji od 1 * do super nowoczesnego 5 *.

Wśród wszystkich najpopularniejszych na Bali są następujące hotele Denpasar:

 • Banyumas Villa 3 * - znajduje się w centrum miasta, jest basen, parking, nowoczesne pokoje.
 • Kompleks spa Alam Puri Art Museum 5 * - to luksusowe wille w balijskim stylu, nawet galeria sztuki, basen i spa;
 • Sanctuario Villa 5 * - kompleks położony jest na obrzeżach miasta, więc wille z własnymi basenami wychodzą na pola ryżowe;
 • pensjonat Bali Contour 2 * - oferuje komfortowe pokoje z klimatyzacją, basenem, sprzętem fitness, jest nawet restauracja.
 • Hotel b Bali oferuje nowoczesne, minimalistyczne pokoje z klimatyzacją i balkonem z widokiem na ogród lub ocean.
Denpasar, Bali3Denpasar, Bali4

Pogoda w Denpasar

Nic specjalnego warunki klimatyczne Stolica wyspy nie różni się od reszty terytorium. Tutaj cały rok jest podzielony na 2 pory roku: suchy i deszczowy. Średnia dzienna temperatura wynosi + 29 ° С, noc to + 25 ° С, a wilgotność 85%.

Denpasar, Bali5Denpasar, Bali6

Ale nawet w deszczową pogodę w Denpasar można znaleźć rzeczy do zrobienia: odwiedzić zabytki lub centra rozrywki, a także zrobić zakupy.

Zabytki Denpasar

 1. Plac Puputan - główny plac miasta, łączący wszystkie główne ulice i oznaczający dokładne centrum stolicy. Oto piękne posągi: bóg Brahma to czterolistna straż wykonana z kamienia wulkanicznego i 45-metrowy pomnik Bajra-Sandi poświęcony walce z Holendrami. Z tarasu widokowego tego pomnika roztacza się wspaniały widok na całą okolicę.
 2. Denpasar, Bali7Denpasar, Bali8
 3. Świątynia Agung Jagatnath - zbudowana we wschodniej części placu w 1953 r. Z koralowców na cześć lokalnego bóstwa Sang Hyang Vidi. Ta hinduska świątynia imponuje swoją architekturą i postaciami smoków.
 4. Denpasar, Bali9Denpasar, Bali10
 5. Muzeum Bali - tutaj można zapoznać się z historią wyspy i zobaczyć zbiory eksponatów etnografii i antropologii sprzed 2 tysięcy lat.
 6. Denpasar, Bali11Denpasar, Bali12
 7. Świątynia Maospahit jest ważnym religijnym symbolem miasta. Został zbudowany w XIV wieku z cegły bez użycia tradycyjnego rzeźbienia i malowania. Jego atrakcją są starożytne posągi mitycznych stworzeń, położone na przytulnych dziedzińcach i alarm z pustego pnia drzewa.
 8. Denpasar, Bali13Denpasar, Bali14
 9. Pałace Satria i Pemekutan są oficjalnymi rezydencjami królewskich dynastii, rządzących w różnych okresach Denpasarem, otwartymi dla turystów.
Denpasar, Bali15Denpasar, Bali16

Jednodniowe wycieczki do wszystkich atrakcji wyspy Bali stale opuszczają Denpasar.

Rozrywka w Denpasar

Brak plaż jest kompensowany przez wiele rozrywki. Tutaj znajdują się najpopularniejsze nocne kluby dyskotekowe, bary karaoke i znane z Bali Arts Festival, Taman Budaya Art Center. A także, wiele osób przyjeżdża tu specjalnie na zakupy, ponieważ rynki Denparas są uważane za najtańsze w Azji.

Denpasar, Bali17Denpasar, Bali18Denpasar, Bali19