Wycieczki do Tajlandii, gdzie ze względu na położenie geograficzne można nurkować z jednej strony w Zatoce Syjamskiej na Morzu Południowochińskim, az drugiej - na Morzu Andamańskim na Oceanie Indyjskim, stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników nurkowania.

W artykule będziemy się uczyć, jakie są interesujące i jakie są nurkowania w popularnych miejscach do nurkowania w Tajlandii - Pattaya i wyspa Phuket.

Nurkowanie w Zatoce Tajlandzkiej

We wschodniej części Zatoki Syjamskiej można nurkować przez cały rok, ale jest lepiej od listopada do marca, a w zachodniej - od lutego do maja. W zatoce znajduje się ogromna liczba wysp i raf, gdzie można obserwować morskie życie.

Popularne miejsca do nurkowania tutaj to:

  • Koh Tao lub "Turtle Island" to najbardziej odpowiednie miejsce dla początkujących nurków, tutaj można znaleźć żółwie, płaszczki, barakudy, wiele małych ryb, a nawet rekiny rafowe;
  • Pattaya to wybrzeże położone najbliżej Bangkoku, dlatego jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców i gości. Najbardziej popularnym miejscem jest tu wrak statku "Hardeep";
  • Park Narodowy Koh Chang - rafy o płytkiej głębokości nurkowania, najlepiej nadające się do nurkowania szkoleniowego;
  • Koh Island Samui - Przyciąga turystów znajdujących się w jego okolicy rocka Parus, gdzie można zanurkować do 40m i zobaczyć ogromną liczbę ryb.
Nurkowanie na Morzu Andamańskim

Najlepszym okresem do odwiedzenia tej strony Tajlandii w celu nurkowania jest okres od listopada do kwietnia. To tutaj znajdują się słynne wyspy Phi Phi, Phuket, Similan i Archipelag Surin, a także prowincja Krabi i Birmański Bank.

Szczególną cechą tych miejsc jest możliwość zanurzenia się w kredowych jaskiniach, znajdujących się na całym wybrzeżu. Największą i najbardziej popularną z nich jest jaskinia Wang Long, do której wejście znajduje się na głębokości 20 metrów.

W pobliżu wyspy Phi Phi znajduje się wiele interesujących miejsc do nurkowania:

  • Plaża Maya Bay - jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, głębokość nurkowania do 20m;
  • Hin Dot podwodne skały - w postaci dwóch wież, między którymi płynie ogromna liczba ryb, głębokość zanurzenia wynosi 33 m;
  • Lo Samah Canyon - po zanurzeniu w nim można zobaczyć blisko wielkich gorgonii, miękkie korale i wiele kolorowych tropikalnych ryb, do 12 m;
  • klify Pa Long Bay - tutaj można spotkać barakudy, żółwie morskie i ośmiornice, głębokość do 20 m;
  • podwodna skała Mushroom Rock - w formie dużego grzyba, żyją piękne tropikalne ryby, głębokość do 25 m;
  • Skaliste wyspy Hin Bidah Nok i Hin Bidah Nai są najlepszym miejscem do nurkowania, oprócz zwykłych mieszkańców morza można tu również znaleźć rekiny, których głębokość wynosi 30 metrów.

W Tajlandii na wyspie Phuket koszt 1 dnia nurkowania z jedzeniem dla początkującego będzie kosztować 105-100 dolarów, a dla posiadaczy certyfikatów - 85 dolarów. Kurs szkoleniowy na okres trzech dni kosztuje od 300 $.

Safari nurkowe

Oprócz zwykłych nurkowań w Tajlandii można wziąć safari nurkowe - trzydniowe lub czterodniowe rejsy jachtu lub Nurkowanie Safari w Tajlandii statek na określonej trasie z kilkoma nurkowaniami. Jest to uważane za najlepszy sposób na stworzenie pełnego obrazu podwodnego świata Tajlandii. Najczęściej safari nurkowe organizowane są na Morzu Andamańskim z Phuket na trasie przechodzącej przez wyspy Similan, słynną skałę Richelieu i wyspy Surin. Taka podróż kosztuje średnio 700-750 dolarów, ale w zależności od komfortu statku koszt może być mniejszy lub większy.

Wybierając się na tajską wycieczkę do nurkowania, przyniesiesz wiele pozytywnych wrażeń.