Na Bali wielu idzie nie tylko na duże fale i surfować , ale także dla spokojnej rodziny rekreacja w wielu kurorty , dobrze, pogoda na wyspa ma w tym roku. Przed podróżą powinieneś wybrać odpowiedni plaża , ponieważ każdy jest przeznaczony do pewnego rodzaju rekreacji.

Informacje ogólne

Aby odpowiedzieć na popularne pytanie podróżników o to, jak wybrać plażę na Bali w Indonezja , warto wiedzieć, jakie wakacje preferujesz - aktywne lub pasywne:

 1. Południowo-zachodnie wybrzeże - odpowiednie do surfowania i zabawnych klubów nocnych.
 2. Wschodnia strona Bali - tutaj są najlepsze plaże do pływania bez fal. Jest to idealne miejsce na spokojny rodzinny wypoczynek z dziećmi.
 3. Część zachodnia - według wielu turystów, to najpiękniejsze i najpiękniejsze plaże na Bali.
 4. Południowo-wschodnie wybrzeże jest wybierane przez nowożeńców i zakochane pary, ponieważ w tym obszarze znajduje się wiele zacisznych zatok, a także doskonałe miejsca dla nurkowanie i snorkeling.

Południowo-zachodnie wybrzeże

Ten obszar zajmuje pierwsze miejsce w rankingu plaż na Bali. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Plaża Kuta na Bali - najlepsze zdjęcia tutaj są uzyskiwane o zachodzie słońca. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie i najlepsza strefa do surfowania. W pobliżu znajdują się hotele dla rekreacji młodzieżowej, a tutejsza atmosfera jest odpowiednia. Infrastruktura zaskoczy Cię: wiele centrów handlowych i rozrywkowych, restauracji i supermarketów. Nawiasem mówiąc, ceny tam są zauważalnie bardziej demokratyczne niż w innych obszarach. To Kuta znana jako jedna z najlepszych plaż na Bali z białym piaskiem.
 2. Кута
 3. Plaża Legian na Bali - uważana jest za kontynuację Kuty, ale bardziej godna szacunku. Jest mniejszy przepływ turystów. Jest to raczej opcja do odpoczynku w parach: wesoła i aktywna, ale nie tak pełna. Do surfowania ta plaża jest również idealna, ale z powodu mniejszego napływu ludzi możesz doskonale jeździć na wysokich falach. Dla tych, którzy chcą usiąść i coś przekąsić, wzdłuż ścieżki na ulicy są doskonałe restauracje.
 4. Легиан
 5. Plaża Seminyak na Bali - prestiżowe i spokojne miejsce, które rozpoczyna się zaraz po Legianach. Jest tu kilka restauracji, a duży tłum ludzi można zobaczyć tylko bliżej zachodu słońca. Faktem jest, że to właśnie zachody słońca i wieczorne uroczystości przyciągają tu turystów. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na flagę na brzegu i nigdy nie wchodź do wody, jeśli jest czerwona.
 6. Семиньяк
 7. Plaża Changgu na Bali to zatłoczone miejsce z niedrogim zakwaterowaniem. Na szerokim wybrzeżu znajdują się leżaki. Możesz pływać w morzu tylko wtedy, gdy nie ma fal. Grzbiety tutaj są dość wysokie i bardzo mocne, więc przyciągają doświadczonych surferów z całego świata.
 8. Чангу
 9. Plaża Jimbaran na Bali - ma długi odcinek i doskonale nadaje się do biegania, pływania i aktywnego wypoczynku dzieci. Są liczne kawiarnie i hotele, targ rybny. Od rana można obserwować, jak rybacy wracają ze świeżym połowem, który w ciągu kilku godzin można zamówić w menu. Jeśli chcesz znaleźć wśród plaż na Bali bez fal kompromis pomiędzy odpoczynkiem cenowym a jakościowym, to miejsce będzie idealne dla Ciebie. Podczas przypływu z wybrzeża jest wąski pas. Wejście do wody jest płytkie i wygodne.
Джимбаран

Wschodnie wybrzeże

Jest to szanowane miejsce, w którym turyści lubią odpoczywać, przybyli z USA i Europy. Najlepsze miejsca to:

 1. Plaża Sanur na Bali - na wybrzeżu są modne hotele i luksusowe restauracje. Głębokość morza jest niewielka, praktycznie nie ma fal, a rosną tu egzotyczne drzewa i palmy.
 2. Plaża Amed na Bali - znajduje się w tym samym mieście. Tutaj czysta i czysta woda, otoczona rafami, która nadaje się do nurkowania.
 3. Амед
 4. Plaża Melasti na Bali - droga do niej jest wycięta w skałach, a sama jest pokryta białym aksamitnym piaskiem i przemyta czystą wodą. Jest to małe i spokojne miejsce otoczone malowniczą roślinnością.
Меласти

Zachodnie Wybrzeże

Oto najlepsze plaże na Bali z białym piaskiem i turkusową wodą. To malownicze miejsce przyciąga turystów swoim pięknem, ale pływanie tutaj jest nie tylko trudne, ale nawet niebezpieczne. Najbardziej atrakcyjne obszary to:

 1. Plaża Dreamland na Bali - wybrzeże otoczone jest skałami, ocean ma dość silny prąd, a fale są wysokie i potężne. Strefa ta nadaje się do aktywnego wypoczynku i podziwiania piękna przyrody.
 2. Дримленд
 3. Padang-Padang Beach na Bali - ma małe, ale piękne wybrzeże, gdzie rzadko występują wysokie fale, więc zawsze jest dużo wczasowiczów. Pokonaj deskę, możesz, ale musisz odpłynąć. Serf przyjeżdżają tu tylko doświadczeni sportowcy, a także uczestnicy zawodów.
Паданг-Паданг

Południowo-wschodnie wybrzeże

Tutaj znajdziesz najbardziej zaciszne plaże wyspy Bali. Jakość obsługi zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Najpopularniejsze miejsca rekreacji to:

 1. Plaża Nyang-Nyang na Bali wyróżnia się opuszczonym i długim wybrzeżem, które otoczone jest bujną roślinnością i składa się z piasku z mieszaniną muszli i koralowców. Jest to idealne miejsce do relaksu i medytacji.
 2. Ньянг-Ньянг
 3. Plaża Pandava na Bali - znajduje się na półwyspie Bukit, a wejście do niej przechodzi przez wapienny kanion. Samo wybrzeże jest dość długie, pokryte śnieżnobiałym piaskiem i myte przez najczystsze morze. Tutaj wynajmuj parasole, leżaki i kajaki. To miejsce jest odpowiednie dla obojga rodziców z dziećmi i do surfowania.
 4. Пандава
 5. Nikko Beach na Bali to wspaniałe miejsce z czystą turkusową wodą, czystym i długim wybrzeżem. Jest tylko jeden hotel, jest parking, jest gabinet masażu, są kabiny prysznicowe, toaleta i leżaki z parasolami.
 6. Никко
 7. Plaża Geger na Bali to niesamowite wybrzeże z pięknym przyjemnym piaskiem, czystym morzem i malowniczą rafą koralową. Możesz nurkować z rurką, uprawiać windsurfing lub pływać kajakiem.
 8. Гегер
 9. Plaża Nusa Dua na Bali to jedno z najlepszych miejsc na idealne wakacje: biały piasek, piękne, ciemne korony drzew, słoneczne niebo i czysta błękitna woda. Ponieważ wybrzeże znajduje się na terenie kurortu, jest cicho i spokojnie. Jeśli chodzi o poziom, w pobliżu znajdują się wyjątkowo dobre i eleganckie hotele .
Нуса-Дуа

Najlepsze plaże z czarnym piaskiem na Bali

Na wyspie są wybrzeża pokryte czarnym piaskiem. Ma wulkaniczne pochodzenie i przyciąga podróżników niezwykłym. Jeśli chcesz iść na surfing, to do tych celów załatwisz Ketevel i Pantai Saba. Fale są naprawdę silne, a pływanie jest dość niebezpieczne. Ale trochę ludzi i możesz wybrać dobrą przejażdżkę na desce.

Najbardziej znana jest plaża Lovina na Bali - stoi na specjalnym miejscu dzięki palmom ze spokojnym morzem i delfinami. Plaże Loviny znajdują się na terenie sześciu małych wiosek rybackich.

Ловина

Jakie są tajne plaże na Bali?

Na Półwyspie Bukit jest jedną z najbardziej zacisznych plaż na Bali, która nazywa się Uluwatu . Jest ukryty między skałami, a podczas przypływu prawie całkowicie zalewa go woda. Wejście jest możliwe tylko przez jaskinię.

УлуватуСекретный пляж