Indonezja jest doskonałym miejscem do surfowania. Składa się z wielu wyspy które są myte przez dwa oceany i słyną z prądów i wiatrów. Tutaj możesz nauczyć się tego ekscytującego sportu lub poprawić swoje umiejętności na najbardziej złożonych falach na świecie. Poza tym Indonezja daje możliwość spróbowania surfowania po rzekach.

Funkcje Surfowania w Indonezji

Jeszcze przed Indonezją zaczął aktywnie rozwijać turystykę plaże Dla surferów było wszystko, co niezbędne dla aktywnego odpocząć i wspaniała rozrywka na plaży:

 • kawiarnie i restauracje;
 • wynajem desek i pianek;
 • sklepy;
 • szkoły surfingu i instruktorzy.
Серф-школа в Индонезии

Każdego roku coraz więcej miejsc na wybrzeżu jest uszlachetnianych, a teraz nawet nowi przybysze mogą przyjść "złapać falę", którzy przybyli tu na zwykłe wakacje na plaży. Aby opanować umiejętność, możesz wziąć kilka lekcji lub ukończyć pełny kurs. W centrach surfingu pomoże wybrać sprzęt, a instruktorzy będą towarzyszyć Ci nawet na wodzie.

Wyspy surfingowe

Najlepszymi miejscami w kraju do opanowania opanowania fali są:

 1. Bali . Wyspa jest najbardziej znanym kurortem Indonezji. W jego południowej części, na półwyspie Bukit, znajduje się Dreamland. W tym miejscu zawsze jest dużo ludzi, ponieważ wysokość fal wynosi tylko 60-90 cm, czasami dochodzi do 1,5 m, a długość fali wynosi 50-150 m. To miejsce idealnie nadaje się do doskonalenia swoich umiejętności. Plaża jest bardzo znana, więc tutaj można wynająć deski i wziąć kurs w szkole surfingu.
 2. Sumatra . To miejsce przyciąga ekstremalnych surferów. Wyspa cywilizacji Sumatry nie uległa zmianie, więc sam pobyt na niej jest już przygodą. Fale też muszą "polować", więc wizyta na Sumatrze wymaga poważnych przygotowań i jest przeznaczona tylko dla profesjonalistów.
 3. Nusa Tenggara. Jest to łańcuch wysp położonych na południu Bali. Znajduje się na nich kilka plaż do surfowania, najpopularniejsze z nich Lombok . To właśnie na Nusa Tengara można złapać najbardziej legendarną falę "Desert Point". To najlepsza fala na świecie, a jej marzeniem jest pokonanie wszystkich internautów. Wyróżnia się zmiennością, więc ci sportowcy, którzy byli w stanie złapać odpowiedni moment, stają się prawdziwymi szczęściarzami żebrakami. Czas trwania "punktu deseru" trwa do 20 sekund.
 4. Десерт Поинт в Индонезии
 5. Java . Wyspa znajduje się w pobliżu Bali i znana jest wśród surferów falą G-Land, służy do oceny innych fal. Jest prawie idealny, jego długość wydaje się nieskończona i zawsze jest przewidywalna, co jest niewątpliwym plusem.
 6. Остров Ява
 7. Sumba . Wyspa jest dobrze znana zawodowym surferom. W dolinie Vanukak można złapać nietradycyjne, lewostronne fale sięgające 200 m. Ich wysokość może czasami dochodzić do 4 m. Główną cechą Sumby jest wysoka prędkość fal, jak również "właściwy" wiatr do surfowania.
 8. Sumbawa . Jest blisko Sumby, a także różni się złożonymi falami. Najbardziej znanym miejscem jest plaża nad jeziorem. W weekendy zawsze jest dużo ludzi. W lipcu i sierpniu wielu profesjonalnych surferów zbiera się w Lake. Czekają na złożone fale oceaniczne, które sprawdzają zawodników pod kątem wytrwałości i odwagi. Jeśli internauta nie ma umiejętności oswajania dużych fal lewostronnych, lepiej nie stać na desce w pobliżu jeziora.
Серфинг в Сумбаве

River Surfing

Indonezja oferuje unikalny rodzaj surfingu - rzeki. Na wyspie Sumatra u ujścia rzeki Kampara powstają fale idealne do surfowania. To miejsce jest tak popularne, że we wsi nad rzeką jest obóz. Obok są sklepy i szpital. Samo osiedle jest zanurzone w dżungli, tak wielu przyjeżdża tu nie tylko ze względu na surfing rzek, ale także rekreację wśród dzikich zwierząt. Surferowie doceniają niekończące się fale na Kamparze, które umożliwiają "wycinanie fal" przez cały dzień.

Серфинг на реке Кампара