Na zachodzie Archipelagu Malajskiego znajduje się szósta co do wielkości wyspa na świecie - Sumatra. Będąc częścią Indonezja , wchodzi w skład Wielkiej Wyspy Sundajskiej. Powierzchnia Sumatry to 473 000 mkw. km. Populacja wynosi ponad 50 370 000 ludzi. Stolica Sumatry - Medan .

Położenie geograficzne i ulga na Sumatrze

Wyspa Sumatry, której zdjęcie widać poniżej, na mapie świata znajduje się zarówno na półkuli północnej, jak i południowej, a równik dzieli ją na praktycznie dwie równe części. Długość wyspy wynosi około 1,8 tys. Metrów kwadratowych. km, a szerokość - 435 km. Z sąsiedniej Malacca, Sumatra jest oddzielona przez Cieśninę Malakką i od Java - Sunda.

Остров Суматра на карте мира

Południowo-zachodnie wybrzeże Sumatry jest górzyste, tutaj znajdują się płaskowyże Batak i Aceh. Strefa uskoków dzieli pasmo górskie Barisan na dwa łańcuchy, złożone ze skał paleozoicznych: wapienia, kwarcytu, krystalicznych łupków. Na wschód od wyspy jest bagnistą równiną.

Na wyspie Sumatra jest 12 działających wulkany , a także wielu wymarłych. Najwyższym punktem Sumatra jest aktywny wulkan Indrapura lub Kerinci , którego wysokość jest większa niż 3800 m nad poziomem morza. Inne duże wulkany - Merapi wysokość 2891 mi Dępo - 3159 m.

Wyspa Sumatra charakteryzuje się wysoką sejsmicznością. Możliwe są tutaj trzęsienia ziemi o amplitudzie do 7-8 punktów. Tak więc, w 1883 roku, erupcja Wulkan Krakatoa , położony w pobliżu Sumatry, zrzucił pod wodę cały sąsiedni wyspa . Osławione tsunami w 2004 r. Na wyspie Sumatra, spowodowane podwodnym trzęsieniem ziemi, spowodowało ogromne szkody na południowym i zachodnim wybrzeżu.

Klimat Sumatry

Na obszarze, na którym znajduje się wyspa Sumatra, panuje klimat równikowy, charakteryzujący się wysoką temperaturą i wilgotnością. Średnia temperatura wynosi tutaj + 25-27ºС. Zimą wiatry wieją z północnego wschodu, a latem - z południowego zachodu. Na wschodzie wyspy opady spadają do 1000 mm rocznie. Na zachodniej Sumatrze mogą spaść do 4000 mm, aw górach - do 6000 mm. Od maja do września prawie nie ma opadów, a główne opady przypadają na okres jesienno-zimowy.

Климат Суматры

Miasta Sumatra

Turyści podróżujący po wyspie zwykle odwiedzają następujące miejsca:

 1. Medan jest największym miastem na wyspie, które jest centrum administracyjnym Północnej Sumatry. Oto słynny Wielki Meczet i pałac sułtana.
 2. Медан
 3. Bugittings - miasto o chłodnym, komfortowym klimacie oferuje swoim gościom możliwość odwiedzenia walk byków, popełnienia wycieczki do jezior Maninjau i Singkarak, a także do śledzenia wulkanów i góry .
 4. Букиттинги
 5. Palembang - w tym mieście w okresie letnim wakacje zbiory można obserwować regaty z udziałem indonezyjskich łodzi wyścigowych. Są ciekawe muzea i zoo z egzotycznymi zwierzętami.
 6. Палембанг
 7. Berastagi (Sumatra) to małe miasteczko położone wysoko w górach na płaskowyżu Karo. Jest to punkt wyjścia do wulkanów Sinnabung i Sibayak. Tutaj możesz odwiedzić wodospad Sipiso Piso , położony na północy Lake Toba .
 8. Берастаги
 9. Padang to miasto portowe na Sumatrze. Jest połączony promem z Dżakarta , istnieje również lotnisko, które akceptuje loty międzynarodowe. Wokół miasta są doskonałe Plaże za wygodne odpocząć .
 10. Паданг
 11. Jambi jest nad rzeką Hari. Miasto słynie z mistrzów w malowaniu tkanin.
 12. Джамби
 13. Banda Aceh znajduje się na północy Sumatry. Oto najstarsze muzeum w Indonezji, w centrum miasta znajduje się Wielki Meczet.
Банда-Ачех

Zabytki Sumatry

Wielu turystów próbuje wejść na tę egzotyczną wyspę. Życie tutaj jest bardzo różne od europejskiego. Z tego, co warto zobaczyć na Sumatrze, należy wymienić:

 1. Jezioro Toba powstało na wyspie Sumatra ponad 75 tysięcy lat temu w kraterze wulkanu. Otoczony najczystszymi plażami, głębokimi wąwozami i wysokimi górami, powierzchnia wody tego jeziora przyciąga turystów z całego świata. W pobliżu tego jeziora na Sumatrze znajdują się plantacje, na których uprawiana jest kawa Arabica.
 2. Озеро Тоба
 3. Wyspa Samosir z siedzibą w Indonezji na północy Sumatry. Jest to najlepszy ośrodek dla tych, którzy wolą spokojne wakacje na plaży na Sumatrze. Na górze Belirang można pływać w źródłach termalnych. W wiosce Ambarita interesujące jest spojrzenie na kamienne trony, które były używane od dawna i obecnie w ważnych wydarzeniach.
 4. Остров Самосир
 5. Wyspa Palambak , położona w Indonezji na Sumatrze, przyciąga ludzi, którzy chcą odpocząć w odosobnieniu. Na tej prawie niezamieszkanej wyspie korzyści cywilizacji znajduje się tylko kilka bungalowów i mała restauracja.
 6. Паламбак
 7. Kamienie milowe na wyspie szczególna popularność wśród nurków. Najczystsze plaże Sumatry ze szmaragdową wodą i pięknymi rafami koralowymi przyciągają wielu turystów na wyspę Vekh. Tutaj możesz zobaczyć rekiny wielorybie i gigantyczne promienie.
 8. Остров Ве
 9. Wulkan Krakatoa - jego wizyta obejmuje rejs statkiem na wyspy, które pozostały po jego wybuchu. Tutaj możesz odwiedzić koralowe wyspy Sebesi i Sebuku, a także plażę Sertung.
 10. Вулкан Кракатау
 11. Park Narodowy Gunung-Leser Jest największym rezerwatem przyrody w południowo-wschodniej Azji. Tutaj można obserwować dziką przyrodę różnych zwierząt i ptaków, rafting wzdłuż rzeki, wspinanie się po górach lub spacery.
 12. Национальный парк Гунунг-Лесер
 13. Centrum rehabilitacji orangutanów w Bohorok na Sumatrze jest we wsi Bukit Lavangu . Został stworzony, aby pomóc naczelnikom żyjącym tutaj przystosować się do dziczy.
Букит Лаванг

Hotele Sumatra

Jest ich wiele hotele i hotele za każdy smak i torebkę:

 • JW Marriott Hotel Medan to 5-gwiazdkowy hotel w centrum megalopolis na Sumatrze Medan z nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi pokojami, basenem i siłownią;
 • Santika Premiere Dyandra Hotels & Convention-Medan to stylowy 4-gwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym, spa;
 • Aston Jambi Hotel & Conference Centre to 4-gwiazdkowy hotel położony w mieście Jambi, zapewnia swoim gościom pełen zakres usług;
 • Horison Siantar Hotel - doskonały 3-gwiazdkowy hotel z pokojami dla niepalących zapewni swoim gościom komfortowy pobyt.
Отели на Суматре

Restauracje Sumatra

Aby spróbować narodowych Kuchnia indonezyjska , możesz odwiedzić jedną z restauracji na Sumatrze:

 • Restauracja Garuda to cała sieć autentycznych restauracji, które znajdują się na całej Sumatrze, a zwłaszcza w jej północnej części, w instytucjach będziesz traktowany z potrawami z mięsa, ryb, warzyw;
 • Restauracja Jenny's - restauracja znajdująca się na wyspie Samosir, tradycyjne danie - smażone na chrupiącym cieście schwytane w jeziorze Toba;
 • Tip Top Restauracja jest jedną z najstarszych restauracji na Sumatrze, jednak nie czyni jej mniej popularną, ale raczej na odwrót. Tutaj będziesz traktowany ze smażonym ryżem, pysznymi ciastami, a nawet domowej roboty lodami, ta restauracja znajduje się w Medan wzdłuż ulicy Ahmad Yani.
Рестораны на Суматре

Zakupy

Jeśli przyjedziesz na Sumatrę, marzysz o zrobieniu tego zakupy , zwracaj uwagę na centra handlowe dostępne w każdym mieście:

 • Sun Plaza - w tym centrum handlowo-rozrywkowym, zlokalizowanym w Medan na Jl Street. Ainul Arifin & Diponegoro / Polonia, możesz wybrać produkty takich marek jak Franco, Mango, Zara;
 • Nowoczesny kompleks handlowy w Palembang znajduje się w Jln. PON IX, 30137, można kupić modne buty, ubrania, pamiątki, biżuterię;
 • Batik Tanah Liek Citra Monalisa w Padang - można tu kupić tkaniny wykonane techniką batikową, a także gotowe produkty z nich.

Jak dostać się na Sumatrę?

Wybierasz się na wycieczkę na Sumatrę, pamiętaj, że to najprostszy sposób na dotarcie do wyspy samolotem. W Medanie jest główny lotnisko Sumatra to Kuala Namu, która przyjmuje loty z wielu miast Indonezji, a także z innych krajów, na przykład z Chin i Tajlandii. Z lotniska do centrum Medan można dojechać pociągiem, autobusem lub taksówką.

Aby dostać się tam samochodem z Singapur na Sumatrę można skorzystać z promu. Jednak taka droga zajmie Ci bardzo dużo czasu i może być niebezpieczna.

Как добраться до Суматры