Niezwykłe, piękne i ostre - wszystko to można powiedzieć o wodospadzie Sipiso-Piso w Indonezja . Co dokładnie dało mu taką cechę? Dowiedzmy się!

Informacje ogólne

Wodospad Sipiso Piso jest wyjątkowy, ponieważ jego źródłem jest podziemna rzeka poniżej górnego poziomu płaskowyżu. Sam plateau jest poważnie odcięty przez pionowy wąwóz w pobliżu północnego krańca Lake Toba . Strumień wody spada, dosłownie przecinając powietrze, z wysokości 120 m. Z miejscowego języka nazwa wodospadu "Air Terjun Sipiso-Piso" tłumaczy "wodospad jako nóż". I rzeczywiście bardzo przypomina swoją własną indonezyjską długą parangę.

Вид сверху

Co jest ciekawego w wodospadzie Sipiso Piso?

Znajduje się wśród stromych klifów i lasów tropikalnych. Jest to bardzo popularny wodospad Sumatra i patrzeć na to przychodzi wielu koneserów naturalnego piękna wśród mieszkańców i turystów. W połączeniu z płaskowyżem i ostrą przepaścią wodospad robi niesamowite wrażenie. Kilka interesujących faktów na temat Sipiso-piso:

 • Legendy Bataka mówią, że wodospad pojawił się w wyniku bitwy smoka podziemnej rzeki i stworzeń o nadprzyrodzonych zdolnościach, które zamieszkiwały jezioro Toba;
 • lokalni ludzie przyjeżdżają tu z pełnymi autobusami, prowadzą liczne sesje zdjęciowe;
 • Красиво и незабываемо
 • ustanowił 3 miejsca do kontroli terytorium. Pierwszy znajduje się naprzeciwko wąwozu. Drugi znajduje się mniej więcej pośrodku schodów prowadzących do wodospadu. Trzecia platforma widokowa znajduje się na dnie wąwozu, najbliżej strumienia wody Sipiso-Piso;
 • Вид с верхней смотровой площадкиСмотровая площадка
 • Najlepszy widok otwiera się z pierwszej strony, z której możesz zobaczyć wulkan Sibayak, większość jeziora Toba i sam wodospad;
 • jest chłodno i bardzo wilgotno, wszystko jest pokryte plamami, a powietrze jest wypełnione wodą;
 • Sipiso-Piso to najwyższy wodospad w Indonezji.
Крутой подъем

Funkcje wizyty

Możesz przyjść do wodospadu Sipiso Piso w dowolnym dniu tygodnia. Po przyjeździe zobaczysz sklepienie, w którym musisz kupić bilet, aby wejść. Dorosły zapłaci niewielką kwotę 0,30 USD, a dla dziecka będzie dwa razy mniej. Idąc dalej, zobaczysz mały obszar z kawiarniami i sklepami. Turyści powinni spróbować pysznego koktajlu awokado w kawiarni naprzeciwko szlaku prowadzącego do wodospadu.

Магазины

Kilka niuansów przy zejściu do wodospadu Sipiso-Piso:

 • trzeba nosić wygodne buty;
 • samo zejście zajmuje około 3 godzin;
 • Wspinaczka z powrotem do góry jest o wiele trudniejsza ze względu na trudne schody.
Перед спуском к водопадуСпуск

Gdzie się zatrzymać?

Najbliższe zakwaterowanie z wodospadem znajduje się w wiosce Tonggin nad jeziorem Toba. W Berastagi jest szerszy wybór. Najbardziej luksusową opcją jest Taman Simalem Resort, który jest w pięknej lokalizacji z widokiem na jezioro Toba.

Вид на озеро Тоба

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do wodospadu Sipiso Piso, należy wsiąść do autobusu z Berastagi do Cabaña, a następnie wsiąść do autobusu na Merek. Od głównej drogi do wodospadu około 3 km. Można je pokonać samodzielnie na skuterze. Najwygodniejsza opcja - wynająć samochód w Berastagi.

Możesz również dotrzeć do wodospadu z Medan :

 • autobus do Kabanyah (3 godziny w podróży za 1,50 $), po przewiezieniu do Pematang Siantar do Merek (po drodze 1 godzina za 0,60 $). W Mereku możesz wynająć motocyklistę za 0,75 $ lub wypożyczyć motocykl trójkołowy za 1,13 $.
 • Jeśli przyjeżdżasz z Parapata:
 • autobus Parapat-Pematangsiantar (1 godzina w podróży za 0,75 $), po transferze na Kabanyah i przed Merekiem (2 godziny po drodze za 1,50 $).
Арка-заезд на территорию водопада