Jeśli nie jesteś zbyt skory do zwykłego leżenia na plaży, jak nocne dyskoteki i surfować nie ma dla ciebie miejsca odpocząć lepiej niż miasto Kuta wyspa Bali .

Informacje ogólne

Kuta jest jednym z najstarszych ośrodki wypoczynkowe na Bali Na mapie wyspy znajduje się w jej południowej części, gdzie brzegi są spłukiwane przez fale Oceanu Indyjskiego. Ale wciąż jest bardzo młody. Zaledwie 40 lat temu na jego miejscu znajdowała się mała wioska rybacka, a mieszkańcy prowadzili rustykalne życie.

Wszystko zmieniło się w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy miłośnicy surfingu odkryli lokalną plażę. Od tego czasu zarówno wygląd Kuty, jak i styl życia jej mieszkańców zmieniły się dramatycznie. Tutaj wszystko koncentruje się na obsłudze gości: hotele , restauracje, sklepy z pamiątkami, dyskoteki, sprzedające, szczekające, oferujące zagranicznym turystom, aby skosztować miejscowych egzotycznych, od owoców po masaże. Kuta Beach została wybrana przez surferów z Australia Dlatego nie należy się dziwić dużej liczbie hoteli i kawiarni zorientowanych specjalnie na australijski kontyngent.

Кута на карте

Kuta, Bali - plaża

Lokalny plaża zaczyna się bardzo blisko lotniska i rozciąga się od niego w kierunku północnym aż na 5 km. Plaża Kuta jest szeroko reklamowana, dlatego prawie zawsze jest pełna turystów. Jadąc tutaj, nie należy czekać na coś "niebieskiego" - piasek nie jest tak czysty, jak byśmy chcieli, a morze dosłownie roi się od gruzu. Nie dodawaj przyjemnych uczuć i denerwujących sprzedawców, nakładając swoje towary na każdego. Ale surferów, Kuta Beach na pewno spodoba się ze względu na obecność fal nadających się do jazdy na nartach i ogromnej liczby specjalistycznych sklepów.

Пляж Куты

Kuta, Bali - Surfing

Bez przesady można śmiało powiedzieć, że Kuta jest centrum surfowania. Jest to najlepszy sposób, aby przyczynić się do piaszczystych plaż i całkowitego braku skał. Dla tych, którzy wciąż nie mają pewności na desce surfingowej i dopiero zaczynają swoją drogę do pokonania fal, pracuje tutaj kilka szkół. Z reguły koszt pierwszej lekcji wynosi nie więcej niż 34 USD, a z czasem zajmuje to nie więcej niż 2 godziny.

Школа серфинга

Oprócz szkół surfingu, najlepsze w swoim rodzaju Indonezja , na Kucie od czasu do czasu są sklepy z wyposażeniem. Tutaj możesz wypożyczyć deskę, piankę, a nawet wziąć kilka lekcji od doświadczonych badaczy fal - tutaj taka usługa kosztuje znacznie mniej.

Серфинг в Куте

Kuta, Bali - masaż

Oprócz idealnych warunków do surfowania, Kuta słynie również ze swoich centrów spa. Wszędzie dosłownie na każdym kroku można skorzystać z usług masażysty. Ale oszczędzanie na tym nie jest najlepszą opcją: w najlepszym razie otrzymujesz usługi niskiej jakości, aw najgorszym - także tracisz. Dlatego warto korzystać z usług uzdrowiska o dobrej renomie.

Массаж и спаМассажный салон в Куте

Kuta, Bali - Atrakcje

Kutu nie można przypisać do miejsc bogatych w wartości historyczne i ciekawe miejsca. Ale tutaj jest, gdzie iść:

  1. Muzeum muszli , które zawiera interesującą kolekcję koralowców, skamielin, stworzeń morskich i muszelek. W jednym budynku z muzeum znajduje się sklep z pamiątkami, wszystkie towary w których są wykonane z muszli.
  2. Музей ракушекЭкспонаты музея
  3. Teatr , reprezentujący publiczność wypełnioną lokalną egzotyczną prezentacją zegarków. Spektakl jest tak jasny i niezwykły, że znajomość języka dla jego zrozumienia absolutnie nie jest potrzebna.
  4. Memoriał, założony na pamiątkę ofiar zamachu terrorystycznego, który miał miejsce w 2002 roku w lokalnym klubie nocnym.
  5. Wodna zabawa. Dla wszystkich wczasowiczów na Bali miłośnicy aktywnego wypoczynku wodnego w Kuta są otwarci w drzwiach dwóch parków wodnych: WaterbomBali i CircusWaterparkBali. Pierwsza przeznaczona jest dla szerokiej publiczności, druga specjalizuje się dla rodzin z małymi dziećmi. Parki wodne czekają na gości w godzinach od 9:00 do 18:00
Аквапарк

Kuta, Bali - hotele i restauracje

Entuzjastyczne recenzje surferów i urzekające zdjęcia Kuty pozwoliły rozwinąć turystykę w mieście na odpowiednim poziomie, więc nie brakuje tu hoteli i hosteli. Ci, których budżet pozwala ci zapłacić za luksusowy hotel, znajdą tu doskonałą obsługę i zakwaterowanie w Bali Dynasty Resort, The Stones - Legian Bali, Hotelu Marriott's Autograph Collection, Alam Kulkul Boutique Resort. Oferuje on baseny, spa i sale fitness. Mniej kosztowną opcją rozliczenia będzie Hotel Bounty Kuta, The Tusita Hotel, Poppies Bali. Wśród hosteli dobre recenzje to Nuka Beach Inn, Lokal Bali Hostel i Bread and Jam Hostel. Bezpośredni dostęp do plaży ma Palm Beach Hotel Bali, Ramada Bintang Bali Resort, [email protected] Condotel.

Alam Kulkul Boutique ResortBread and Jam HostelPoppies Bali

Jeśli chodzi o placówki gastronomiczne, nie ma tu również niedoboru. Z reguły dla każdego szanującego się hotelu znajduje się restauracja, a nawet więcej niż jedna. Ale jeśli chęć jedzenia złapie Cię z dala od miejsca zamieszkania, lokalne knajpki przyjdą mu z pomocą. Fast food i dania kuchni meksykańskiej serwowane są w restauracji Fat tony's, Johnny Tacos, Gourmet Sate House. Odpręż się w kulinarnych tradycjach śródziemnomorskich w restauracji Colosseum, Crumb & Coaster, Bella Italia. Spróbuj tego samego dania indonezyjskie dostępne w Warung Indonesia, Un's Restaurant, Poppies Restaurant.

Colosseum RestaurantFat tony'sPoppies Restaurant

Kuta City, Bali - jak się tam dostać?

Miasto Kuta znajduje się w pobliżu Międzynarodowe lotnisko Bali Ngurah Rai . Najwygodniejszym sposobem dotarcia tutaj jest taksówka. Ale w tym przypadku są też subtelności: nie należy brać taksówki bezpośrednio na lotnisko, jest to zbyt drogie. Wystarczy przejść około 200 m, a koszt podróży zmniejszy się o 2,5-3 razy. Dla tych, którzy wybierają odpoczynek w pobliżu wyspy - Gili , Nusa Lembongan i Lombok - będzie można wygodnie dostać się do Kuta łodzią.

Кута на карте