Republika Indonezja - jest to ogromne połączenie najbardziej różnych archipelagów i z wysp . Są duże i małe, gęsto zaludnione i niezamieszkałe. Tutaj, podobnie jak 500 lat temu, aborygeńscy ludzie żyją ze swoją specjalnością kultura i dialekty zachowane od czasów starożytnych. Każda z wysp żyje z własną historią, bogactwem, a nawet wulkanem, takim jak wyspa Ternate.

Ogólne informacje o wyspie

Nazwa Ternate należy do jednej z wysp wschodniej Indonezji, która jest częścią archipelagu wysp Makówca na Oceanie Spokojnym. Ternate ma kształt przypominający stożek. Całkowita powierzchnia wyspy to 76 metrów kwadratowych. km Oficjalny spis ludności w 2003 roku odnotował, że 145 145 ludzi żyje na wyspie Ternate. Obecnie jest około 80 tysięcy wyspiarzy, głównie mieszkają w mieście. Istnieją regularne połączenia promowe z sąsiednimi wyspami. Jest na Ternate i jego lotnisko o nazwie Sultan Babulla, która znajduje się w północno-wschodniej części wyspy.

Ternate Island jest geograficznie na zachód od Wyspa Halmahera . Wcześniej było to centrum sułtanatu Ternat. W okresie przedkolonialnym Ternate Island była jednym z głównych producentów goździków w swoim regionie. Władcy "wysp przypraw" byli najbogatszymi i najbardziej wpływowymi monarchami spośród wszystkich sąsiednich archipelagów.

Центральная мечеть Тернате

Ternate Island Geography

Najwyższy góra Wyspy to stratowulkan Gamalama, którego wysokość wynosi 1715 m. W 1840 r. Doszło do potężnej erupcji, w wyniku której ponad połowa wszystkich budynków i konstrukcji wyspy została zniszczona i zniszczona. Następnie wulkan wybuchł w 1980, 1983 i 1994 roku. To na podejściu do jego ust (300 * 250 m) rosną słynne gaje goździkowe. Wyspa Ternate znajduje się w strefie silnej aktywności sejsmicznej. Trzęsienia ziemi i erupcje są tutaj regularnie rejestrowane.

Вулкан ГамаламаОзера

Atrakcje i atrakcje na Ternate

Na wyspie "ząbek" najbardziej atrakcje naturalne pochodzenie:

  • Jezioro Tolire, utworzone w jednym z kraterów, otoczone jest klifami i zamieszkałe przez krokodyle;
  • Danau Tolire Besar - озеро с крокодилами
  • Batu Angus - duży strumień magmy, który ma ponad 300 lat - znajduje się w północno-wschodniej części wyspy;
  • Wulkan Gamalam - aktywny, krater podzielony na trzy otwory wentylacyjne, możliwy jest wspinacz z przewodnikiem;
  • Wyspa Hiri w pobliżu północnego wybrzeża - wulkaniczny stożek;
  • plaże Ternate: Sulamadah - na północy, Afetadum - na zachodzie i Dzhoburiki na południu, w pobliżu wioski Kastela.
Пляжи Тернате

Z atrakcji turystycznych warto odwiedzić muzeum w Pałacu Sułtana i twierdzy Oran, zbudowanej przez Holendrów w 1607 roku. Możliwe jest również spacery po wiecznie zielonych lasach tropikalnych w głębi lądu.

Дворец СултанаОстатки старинного форта

Hotele i restauracje Ternate

Hotele skoncentrowany w stolicy wyspy - mieście Ternate. Tutaj znajdują się wszystkie zalety cywilizacji i dogodny prom. Są to głównie zakłady na poziomie 3 *, ale są też dość wygodne i przytulne rodzinne hotele klasy 1 * dla kilku pokoi lub pokoi. Na plaży znajdują się apartamenty i bungalowy. Turyści są szczególnie znanymi hotelami Villa Ma'Rasai 3 *, Kurnia Homestay 1 * i Neraca Golden 3 *.

Na Tenate nie ma luksusowych restauracji, ale turyści z sąsiednich wysp często odwiedzają liczne wieczorne kawiarnie na wybrzeżu. Z widokiem na ocean można zjeść dość obfitą kolację. Podstawą menu jest różnorodność owoców morza na węglach: kraby, kalmary, ryby itp. Wśród podróżnych szczególnie popularne są Ikan Bakar Terminal, ES Teler 77, Kedai Nukila i Sampalo koffie.

Jak dostać się na Wyspy Ternate?

Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest lot samolotem Wings Air, Garuda Indonesia, Merpati Nusantara Airlines, Sriwijaya Air i Batavia Air. Regularne loty łączą Ternate z Makassar, Manado i stolica Indonezji, Dżakarta .

Dzięki rozwojowi Pelni promy umożliwiają dotarcie do Ternate z sąsiedniej wyspy: Halmahera, Tidore i innych.