Mała wyspa pochodzenia wulkanicznego, o nazwie Timor, jest bardzo charakterystycznym miejscem na terytorium Indonezja . Tutaj możesz nie tylko spotkać się z niesamowitym kultura mieszkańcy, ale także odwiedzić kilka historycznych atrakcje czas pobytu na tych ziemiach Holendrów i Portugalczyków.

Lokalizacja

Mapa pokazuje, że wyspa Timor znajduje się w południowej części archipelagu Malay i jest największa w grupie Small Sunda z wysp .

Остров Тимор на карте

Informacje ogólne

Oto kilka ważnych informacji na temat wyspy:

 1. Terytorium Timoru jest podzielone między dwa państwa - Indonezję i Timor Wschodni. Indonezja zajmuje zachodnią część wyspy i jest reprezentowana przez następujące dzielnice:
  • Belo;
  • North Central Timor;
  • Południowy Środkowy Timor;
  • Kupang County i Kupang City Municipality.
 2. Nazwa wyspy w języku malajskim oznacza "wschód", co jest związane z jej położeniem geograficznym w łańcuchu wysp.
 3. Stolica indonezyjskiej części Timoru jest milionowym miastem Kupang, jest centrum administracyjnym prowincji Wschodnich Małych Wysp Sundajskich.
 4. Populacja Timoru wynosi około 3 miliony (2 miliony żyją na zachodzie, 1 milion żyje w Timorze Wschodnim).
Купанг

Historia wyspy

Wyspa Timor została odkryta w połowie XVI wieku przez Portugalczyków, a nieco później jej zachodnia część została skolonizowana przez Holandię. Udokumentował ten podział wyspy zapisany w aktach Kongresu Wiedeńskiego w 1915 roku. Podczas II wojny światowej Timor był okupowany przez Japończyków. Po zakończeniu wojny wschodnia część wyspy była kontrolowana przez Portugalię do 1975 r., A następnie Indonezja próbowała zaanektować Timor Wschodni na jego terytorium, ale na przełomie XIX i XX wieku. Uzyskał status niezależnego państwa.

Zachodni Timor nie jest jeszcze tak popularny wśród turystów, jednak oryginalność mieszkańców i obecność wielu zabytków kultury i historii przyciągają coraz więcej turystów.

Natura na wyspie

Flora i fauna w Timorze nie jest tak różnorodna jak na sąsiednich wyspach, pod wieloma względami przypomina Australijczyków. Charakterystyczną cechą tych miejsc są gęste lasy namorzynowe i tropikalne (eukaliptus, bambus i drzewo sandałowe), a także sawanny trawiaste. Możesz znaleźć kilka gatunków endemicznych roślin i zwierząt. Wyspa jest zdominowana przez górzysty teren, równiny są charakterystyczne tylko dla wybrzeża.

Природа на острове Тимор

Klimat

Wyspa Timor w Indonezji ma subequatorial monsunowy klimat. Najbardziej znaczący wpływ mają południowo-wschodnie monsuny, które pochodzą z śródlądowych pustyń Australii. Przynoszą na wyspę upał i kurz. W grudniu nadchodzą monsuny z północnego zachodu, aby je zastąpić, a wraz z nimi nadejdzie pora deszczowa. Maksymalna ilość opadów na wyspie przypada na okres od stycznia do marca.

Zabytki Timoru w Indonezji

Będąc na wyspie, warto zwrócić uwagę na odwiedzanie takich interesujących miejsc jak:

 1. Plaża Laciana. Jest to piaszczysta plaża w południowo-zachodniej części wyspy, w części indonezyjskiej. Jego powierzchnia to 35 tysięcy metrów kwadratowych. km Plaża Laciana jest bardzo popularna zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Znajduje się w zamkniętej zatoce (stąd nie ma tu burz ani silnych fal) otoczonych palmami kokosowymi. Tutaj infrastruktura nie jest źle opracowana, są tu przekąski, sklepy z pamiątkami, kabiny prysznicowe. Możesz zostać w domkach (lopo-lopo).
 2. Пляж Ласиана
 3. Lotnisko o nazwie Sultan Babulla. Znajduje się na Ternate Island , na wysokości 15 m nad poziomem morza. To cywilne lotnisko. Nazwany na cześć sułtana, bojownika o niepodległość od portugalskich kolonialistów w latach 70. XVI wieku. Główne loty z tego lotniska to: Dżakarta , Manado i Makassar.
 4. Wioska Oebelo. Jest otoczony lasem deszczowym, który rośnie niezliczona w Timorze. Wieś jest interesująca, ponieważ tutaj można usłyszeć wspaniały dźwięk strunowych instrumentów muzycznych sasando (są one wykonane z liści lokalnej dłoni).
 5. Деревня Оебело
 6. Village Boti. Znajduje się na wyżynach Timoru Zachodniego, w prowincji Nusa Tenggara. Ta osada wyróżnia się niespiesznym rytmem życia, charakterystycznym stylem życia, gościnnością i bogatymi tradycjami. Dozwolone jest noszenie wyłącznie odzieży bawełnianej. Tkanie jest jedną z głównych czynności lokalnych mieszkańców. Produkty gotowe są malowane wyłącznie za pomocą naturalnych barwników.
Деревня Боти

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się na wyspę Timor w Indonezji drogą morską lub samolotem. Loty na wyspie zajmują 2 lotnisko . Lokalne lotnisko El Tari znajduje się 1 km od Quang, a międzynarodowe lotnisko im. Nicolaou Lobato znajduje się w odległości 3 km od miasta Dili (dawniej nazywało się ono lotniskiem w Comoro).

Аэропорт El Tari