Międzynarodowe lotnisko w Juanda znajduje się w małej indonezyjskiej miejscowości Sidoarjo. To Juanda Kartavijaya, ostatni premier Indonezja , uznany za swego bohatera narodowego, wydał dekret o otwarciu bazy lotniczej, który później "rozwinął się" w cywilnego lotnisko .

20 km jest duże Miasto Surabaya , a lotnisko obsługuje go głównie, a także wykonuje cały ruch handlowy w dzielnicy Sidoarjo. Lotnisko zajmuje drugie miejsce w Indonezji pod względem zatłoczenia, ustępując jedynie stolicy Sukarno-Hatta i trzeci pod względem ruchu pasażerskiego (drugi jest na lotnisku w Kuala Nam).

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość lotniska

Baza lotnicza została oddana do użytku 7 grudnia 1964 roku. Rozpoczęła pracę jako obiekt wojskowy, stopniowo zaczęła przyjmować pasażerskie loty komercyjne, później - i loty cargo.

Oficjalny status międzynarodowego portu lotniczego w Sidoarjo otrzymał pod koniec 1990 r. - po ceremonialnym otwarciu terminalu pasażerskiego do wykonywania lotów między państwami. Dziś lotnisko prowadzi komunikację lotniczą z Holandią, Malezja Chiny, Wielka Brytania, Francja, Filipiny, Australia , Korea Południowa, Japonia , Wietnam.

Пассажирский терминал снаружи

W 2006 roku otwarto nowy budynek terminalu pasażerskiego; jego pojemność wynosi 8 milionów ludzi. W 2014 roku otwarto kolejny terminal pasażerski, dzięki któremu przepustowość lotniska Sidoradzho wzrosła o 6 milionów osób rocznie.

Пассажирский терминал

Informacje ogólne

Lotnisko znajduje się na wysokości 3 m nad poziomem morza. Oprócz dwóch pasażerów znajdują się również dwa terminale cargo. Każdego roku przechodzą one przez około 120 milionów ton ładunku.

Pas startowy na lotnisku Sidoarjo jest jednym. Ma powierzchnię asfaltu. Długość paska - 3000 m, szerokość - 55.

Контрольно-диспетчерский пункт

Infrastruktura

Na terenie terminali znajduje się wszystko, co jest potrzebne dla wygody pasażerów: punkty wymiany walut, kawiarnie, wypożyczalnie samochodów itp. W pobliżu lotniska znajduje się parking o powierzchni 28 900 metrów kwadratowych. m, jest przeznaczony do 3000 samochodów.

Кафе в аэропорту

Jak dostać się na lotnisko?

Z Surabaya na lotnisko Sidoargo można dojechać samochodem w około 35-40 minut. Możesz jeździć na Jl. Raya Malang - Surabaya i Jl. Raya Bandara Juanda albo przez Jl. Raya Malang - Surabaya i Jl. Tol Waru - Juanda (są płatne odcinki dróg na tej trasie).

Второй терминал