Indonezja - największe państwo wyspiarskie na świecie na Oceanie Indyjskim, oddalone od stałego lądu o około 100 km. Z tego powodu można dotrzeć do kraju tylko za pomocą wody lub powietrza transport . Ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza, ponieważ pozwala na przebywanie na wyspach w ciągu kilku godzin. W tym celu największy lotniska , w którym tworzone są najbardziej komfortowe warunki dla gości i mieszkańców.

Lista największych portów lotniczych w Indonezji

Obecnie na terenie tego wyspiarskiego stanu znajduje się co najmniej 230 lotnisk różnej wielkości i przeznaczenia. Na liście największych portów lotniczych kraju znajdują się lotniska:

Patrząc na mapę Indonezji, można zauważyć, że lotniska są skoncentrowane na wszystkich dużych i małych wyspy . Dzięki temu możesz bezpiecznie poruszać się po kraju, nie tracąc czasu na drodze.

Wszystkie lotniska są zarządzane przez Ministerstwo transport Indonezja i państwowa firma PT Angkasa Pura. W 2009 r., W celu poprawy jakości usług w transporcie lotniczym, rząd został zmuszony do przeniesienia zarządzania służbami żeglugi powietrznej do organizacji non-profit.

Аэропорты Индонезии на карте

Międzynarodowe lotniska Indonezji

Odpoczynek w Indonezji jest popularny wśród turystów z całego świata i kontynentów. Jednocześnie tylko kilka lotnisk w Indonezji ma prawo przyjmować samoloty obsługujące loty międzynarodowe:

 1. Sukarno-Hatta jest największym z nich. Znajduje się w Dżakarcie, obsługuje loty latające do stolicy i miast Wyspy Java . Współpraca z międzynarodowymi liniami lotniczymi odbywa się za pośrednictwem terminali 2 i 3. Tu rosyjscy turyści latają samolotami Qatar Airways, Emirates i Etihad Airways.
 2. Международный аэропорт Сукарно-Хатта в Джакарте, Индонезия
 3. Lotnisko Lombok - drugie duże międzynarodowe lotnisko w Indonezji. Tutaj samoloty z Singapur i Malezja . Oprócz linii międzynarodowych obsługuje loty krajowe Wings Air i Garuda Indonesia, latające ze stolicy lub Denpasar.
 4. Аэропорт Ломбок, Индонезия
 5. Na wyspie Kalimantan w mieście Balikpapan jest trzecim co do wielkości międzynarodowym lotniskiem w Indonezji. Łączy wyspę z innymi regionami kraju, a także z lotniskami w Singapurze i Kuala Lumpur. Loty są realizowane przez Air Asia.
Аэропорт имени султана Аджи Мухаммада Сулеймана в Баликпапане, Индонезия

Lotnisko na Bali

Turystyczne centrum kraju jest malowniczą wyspą, tonącą w zieleni, przyjemnymi podróżnikami o nieskazitelnej naturze i rozwiniętej infrastrukturze. Turyści latający do Bali , ląduj na jednym z największych międzynarodowych lotnisk w Indonezji - Ngurah Rai . Znajduje się w Denpasar, a jego roczny obrót pasażerski jest drugim po wspomnianym wcześniej porcie lotniczym Sukarno-Hatta. Przewiduje:

 • rozdzielenie głównych hotele wyspy;
 • sklepy wolnocłowe;
 • sklepy z pamiątkami;
 • kantory wymiany walut;
 • place zabaw dla dzieci;
 • magazyny;
 • Bankomaty;
 • kawiarnie i restauracje;
 • kino.

Na najbardziej znanym lotnisku na Bali i w Indonezji, zwanym Ngurah-Rai, znajdują się samoloty Singapore Airlines, Garuda Indonesia, China Eastern i innych. W pobliżu znajduje się duża autostrada łącząca ją ze stolicą wyspy, a także z kurortami Nusa Dua , Kuta i Sanur .

Аэропорт Нгурах-Рай на острове Бали, Индонезия

Lotniska innych wysp wypoczynkowych Indonezji

Inną nie mniej niezwykłą wyspą Indonezji jest Flores . Turyści przyjeżdżają tutaj, aby popatrzeć Wulkan Kelimuth lub gigantyczne jaszczurki Komodo w ich naturalnym środowisku. Z innymi regionami Indonezji, wyspa Flores jest połączona z lotniskiem Fransa Ksawerego Sedy. Znajduje się na wysokości 35 m nad poziomem morza, dlatego został wyposażony w specjalne wskaźniki i instalacje umożliwiające wykonywanie lotów nocnych.

Аэропорт Маумере на острове Флорес, Индонезия

Miłośnicy nurkowanie rafy koralowe i egzotyczna natura wolą odpoczywać w spokojnym i szalenie pięknym Wyspa Sulawesi . Kolejną przyczyną popularności jest rozwinięta infrastruktura. W Sulawesi w Indonezji są dwa międzynarodowe porty lotnicze - Samratulangi i lotnisko Sultan Hasanuddin, a także lotnisko między miastami Kasiguntsu.

Аэропорт Касигунцу на острове Сулавеси, Индонезия

Koszt biletów lotniczych Indonezja

Obecnie mieszkańcy Rosji i krajów WNP mogą latać do tego kraju czarterowymi lotami organizowanymi przez linie lotnicze "Transaero" i "Aeroflot". Lot trwa 12 godzin, a cena biletu w obie strony wynosi 430-480 USD. Aby wydać mniej pieniędzy na lot, lepiej zarezerwować bilety na kilka miesięcy przed podróżą.

Oprócz bezpośrednich lotów czarterowych, można dotrzeć do Indonezji przez Thai Airways i Singapore Airlines, ale to musi się zatrzymać w Bangkoku i Singapurze. W takim przypadku lot potrwa 1-2 godziny, a koszt biletów to około 395 USD.

Wyjeżdżając z dowolnego międzynarodowego lotniska w Indonezji, będziesz musiał zapłacić opłatę w wysokości 15 USD, która jest akceptowana tylko w rupiach indonezyjskich.

Аэропорт Ханг-Надим на острове Батам, Индонезия

Ogólnie rzecz biorąc, bramy powietrzne tego wyspiarskiego stanu cieszą się stabilną pracą, wykwalifikowaną obsługą i rozwiniętą infrastrukturą. Nawet na lotnisku takiej małej wyspy Indonezji jak Bintan , ma wysoki poziom komfortu i zgodności z międzynarodowymi standardami. Oczywiście, lotniska w Indonezji nie mogą porównywać się z hubami w Singapurze lub Zjednoczone Emiraty Arabskie , ale mają wszystko, czego potrzeba, aby przygotować się do ekscytującej podróży.