Jak w każdym kraju, w stanie Bhutan istnieje jasny system podziału administracyjnego terytoriów: w sumie istnieje dwadzieścia regionów i nazywa się je dzongkhagami. Opowiedzmy o jednym z nich - popularnym Bumtangu.

Poznaj Bumthanga

W tłumaczeniu z lokalnego dialektu słowo "Bumtang" oznacza "piękne pole" lub "dolina pięknych dziewcząt". Geograficznie znajduje się we wschodniej części Bhutanu i administracyjnie odnosi się do południowego dnia dzong. Centrum terytorium to małe miasteczko Jakar . Bumthang słynie ze starożytnych zabytków i klasztorów, odbywa się tu wiele pięknych corocznych festiwali, region ten jest uwielbiany przez pielgrzymów i turystów.

Ponadto Bumtang składa się z czterech dolin: Chokhkor, Chummei, Tang i Ura, z których każdy jest niezależnym poddziałem - gevom. Teren jest wszędzie górzysty, każda dolina jest wypełniona własnym dopływem rzeki, jest to bardzo korzystne dla powszechnego rozwoju zwierząt gospodarskich i rolnictwa. Ponadto Bumthang jest uważane za najbardziej wykształcone terytorium w całym Bhutanie, jest tam doskonały poziom medycyny i higieny. Obszar jest naelektryzowany, chociaż jest znacznie usunięty stolicy kraju .

Należy zauważyć, że znaczna część Bumtang leży na terytorium Park Narodowy Thrumshing .

Zabytki Bumthang

Jak już wspomniano, w tym regionie Bhutan Jest wiele ciekawych miejsc, które powinieneś odwiedzić:

  • Klasztor Kurzhey-lakhang z IX wieku, w którym znajduje się odcisk ciała indyjskiego nauczyciela Padmasambhawy;
  • jeden z najstarszych świątynie Bhutanu - Świątynia Jambey Lakhang, zbudowana w VII wieku;
  • Twierdza Jakar Dzong ;
  • Klasztor Jakar Lakhang;
  • Pałac Vandichoding;
  • Lamei Gopma Pałac Zarządzania Lasem, dawny pałac królewski;
  • centrum wszystkich jesiennych świąt jest klasztor Tangbi Lakhang;
  • Bardzo ważnym i legendarnym miejscem dla wszystkich pielgrzymów jest bulgocące jezioro Memarzo.
Бурлящее озеро МебарцоКрепость Джакар-дзонгМонастырь Тамшинг-лакханг
Храм Джамбей-лакхангЛамей-гопмаМонастырь Курджей-лакханг

Bumthang Restauracje i hotele

Kuchnia wszystkich placówek gastronomicznych jest przede wszystkim zbudowana narodowe potrawy z bhuti i tradycje. Spotykasz wiele nowych wśród zwykłych potraw azjatyckich, często można znaleźć indyjską i klasyczną kuchnię europejską, ale można znaleźć pizzerię lub kawiarnię fast food. Polecamy miejsca takie jak Cafe Perk Bumthang, Restauracja i Bar Noryang oraz Pensjonat Szwajcarski.

W Bhutan Możesz wybrać dla siebie najbardziej wygodną i ekonomiczną opcję na nocleg, w zależności od wycieczki. Może to być zakwaterowanie na specjalnych kempingach lub nocleg w twoim własnym namiocie na przełęczy, tymczasowe schronienie u lokalnych mieszkańców wioski za niewielką opłatą lub hotel z wygodnym poziomem turystycznym. Pamiętaj, aby osobno i z góry określić warunki pobytu, ale pamiętaj, że wszystkie hotele obsługują klientów w systemie "all inclusive". Wśród najlepszych są takie hotele jak Jakar Village Lodge, Amankora Bumthang, Swiss Guest House i mini-hotel Chumey Nature Resort.

Отель Amankora BumthangSunny Restaurant

Jak dostać się do Bumthang?

Większość turystów, planując odwiedzić Bumtang, przyjeżdża Międzynarodowy port lotniczy Paro , a potem już autobusem lub samochodem przejeżdża przez górzysty kraj z jednej doliny do drugiej. I pomimo faktu, że ten dzongkhag znajduje się zaledwie 107 kilometrów od stolicy, całkowita długość trasy będzie wynosić około 254 kilometrów. Zwiedzanie najbardziej znanych i interesujących miejsc na trasie trwa 3-4 dni.