Jak wiele innych miast Bhutan Miasto Trashigang ukrywa się wśród górskich stoków kraju. Powiedz więcej o tym.

Poznaj Trashigang

To miasto ma niejednoznaczną nazwę: Trashigang (Trashigang) lub Tashigang (Tashigang), osada jest zbudowana we wschodniej części stanu Bhutan i jest również centrum administracyjnym tytułowej dzonghag (dzielnicy). Miasto znajduje się we wschodniej części doliny, nieco na południe od zbiegu dwóch rzek: Drangme i Gamri. Według spisu powszechnego z 2005 r. W mieście żyło 2 383 mieszkańców miast, aw 2012 r. Było już 2 605 osób. Dzisiaj liczba ta zbliża się do 3000 obywateli.

Trashigang jest miastem o strategicznym znaczeniu: od 2009 roku działa tu lotnisko Yongphulla dla małych lokalnych tras lotniczych, nie ma tam klasycznego betonowego pasa startowego. Wyznaczono autostradę z Indii, a od zachodu główna autostrada ze stolicy Bhutanu. Thimphu . Ponadto miasto ma szpital regionalny.

Главная улица города

Atrakcje w Trashigang

Bhutan to niesamowity kraj, w którym każde miasto jest uważane za punkt szczególny . Trashigang nie jest wyjątkiem. Turyści będą zainteresowani, aby zobaczyć tutaj:

  • Trashigang Dzong - twierdza zbudowana w 1667 roku, góruje nad miastem, obecnie jest klasztor i administracja miasta;
  • koło modlitewne na centralnym placu, ludzie przechodzący obok obracają go przez całą dobę;
  • wieża telekomunikacyjna;
  • dwa chorteny w dzielnicach mieszkalnych miasta.
Центральная площадь и молитвенное колесоОборонительная башня Та-дзинг
Трашиганг-дзонгСтупы в городе
Gdzie zjeść i zostać?

Miasto Trashigang uważane jest za popularne wśród turystów, może dlatego jest tam wiele kawiarni, restauracji i barów. Poza tym lokalna kuchnia , zostaniesz potraktowany jako klasyczne menu europejskie, dania indyjskie i chińskie. Z ośrodków miejskich polecamy zajrzeć do centrum handlowego Kota, w którym znajduje się kilka opcji do wyboru.

Ale jest bardzo mało hoteli w mieście, często turyści nocują w wynajmowanych domach lub pokojach. Z dobrych opcji znajdziesz Lingkhar Lodge i Hotel Druk Doethjung.

Hotel KCГородское кафе

Jak dostać się do Trashigang?

Możesz dostać się do miasta bez żadnych problemów na autostradzie z Indii lub przyjechać międzynarodowe lotnisko miasta Paro i przesuwanie dalej wzdłuż współrzędnych. Turyści w kraju mogą podróżować głównie specjalnymi autobusami z przewodnikami, więc nie licz na lokalne lotnisko i szybki lot.