Indonezja - państwo w południowo-wschodniej Azji, położone na wyspach Archipelagu Malajskiego. Komunikacja transportowa, zwłaszcza morska i lotnicza, jest bardzo dobrze rozwinięta, ponieważ odgrywa ważną rolę w gospodarce kraju. Turyści będą mogli przenieść się do Indonezji na samochody, autostrady i drogi w dużych miastach są w dobrym stanie. Łączna długość autostrad (stan na 2008 r.) Wynosi prawie 438 tys. Km.

Transport publiczny

W obrębie jednej wyspy miejscowi i turyści podróżują autobusami międzymiastowymi, które kursują według przejrzystego harmonogramu. Istnieje kilka tras promowych do sąsiednich portów wyspy . Bilety na takie wycieczki są kupowane w kasach dworców autobusowych lub w biurach firm autobusowych. Miasta to przeważnie stare, autobusowe autobusy, zawsze zatłoczone pasażerami. Pieniądze za przejazd przekazywane są kierowcom lub dyrygentom, którzy wykorzystując nieznajomość cudzoziemców, nieustannie dążą do ich oszukania. Turyści powinni monitorować, ile inni płacą za swoje przejazdy.

Городской автобус

Najbardziej popularne są małe minibusy, które wyspiarze nazywają bismo, ponieważ często jest to jedyny sposób, aby dostać się we właściwe miejsce. Obcokrajowcom trudno jest rozpoznać bimo, ponieważ maszyny nie zawsze są podpisane i nie mają konkretnych przystanków. Innym rodzajem transportu publicznego w Indonezji - jest bechak, który jest trójkołowym trishaw z koszem z przodu. Podróż po takim egzotycznym pojeździe jest stosunkowo niedroga. Blisko hotele , duże kompleksy handlowe i na rynkach turyści oferują swoje usługi przez kierowców od Odzheka lub, po prostu, mototaxi.

Маршрутки бемо

Transport kolejowy

Pociąg to szybki i wygodny sposób podróżowania po wyspie, ale system kolejowy działa tylko na wyspach Java i Sumatra . W Indonezji istnieją 3 klasy pociągów pasażerskich:

  • Executive - luksusowe samochody z szerokimi, miękkimi siedzeniami, klimatyzacją i rozetą w pobliżu każdego pasażera;
  • Biznes - jest to również samochód klimatyzowany, tylko miejsc w nim nie można rezerwować z wyprzedzeniem;
  • Economy - samochód bez klimatyzatora z drewnianymi ławami, tak jak w zwykłych pociągach krajowych, zawsze wypełniony pasażerami z różnymi dobrami.

Opłata za przejazd pociągiem, w szczególności w samochodach klasy wykonawczej, będzie odpowiadać kosztowi przelotu jakiejkolwiek lokalnej linii budżetowej.

Поезда в Джакарте

Transport lotniczy

Najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu w Indonezji jest podróżowanie po niezliczonych wyspach. Ceny lotów w kraju są niskie: na przykład z Dżakarta na Bali można osiągnąć za 5 USD. Linie krajowe są obsługiwane przez publiczne i prywatne linie lotnicze. Uważa się, że brama powietrzna do Indonezji Ngurah Rai ponieważ większość turystów przyjeżdża do kraju przez to lotnisko na Bali. Loty czarterowe z Rosji również zajmują tę wyspę Indonezji. Międzynarodowy port lotniczy Soekarno-Hatta znajduje się 20 km od stolicy, więc centrum miasta będzie musiało podróżować autobusem lub taksówką.

Самолет местной авиакомпании

Transport wodny

Drugim najważniejszym i popularnym po lotnictwie samolotem jest transport morski Indonezji. Główny przepływ pasażerów obsługują promy i statki należące do państwowego Pelni. Transport wodny realizuje liczne lokalne przewozy, a także wykonuje loty na Filipiny, w 2010 roku Singapur i Malezja . Turyści mogą zawsze korzystać z usług prywatnych firm, które zajmują się transportem morskim. Ich biura znajdują się w każdym dużym porcie. Trasy są ustalane za porozumieniem w dowolnym kierunku, jednak cena takiej podróży powinna być wcześniej uzgodniona.

Индонезийский паром

Wynajmij samochód i taksówkę

Aby podróżować po całym kraju, samochód jest mało przydatny dla turystów. Ale jako lokalny środek transportu wynajem ma sens. Do wypożyczenie samochodu w Indonezji kierowca musi mieć co najmniej 21 lat i mieć przy sobie:

  • prawo jazdy międzynarodowe, otrzymane co najmniej 1 rok temu;
  • opłacone ubezpieczenie;
  • depozyt (karta kredytowa jest odpowiednia).

Jednym z wygodnych sposobów podróżowania w Indonezji jest taksówka. W stolicy i innych dużych miastach taksówkarze mówią trochę po angielsku, czego nie można powiedzieć o małych osiedlach. Korzystając z usług taksówki, upewnij się, że licznik jest włączony, w przeciwnym razie po przybyciu będziesz bardzo zaskoczony dużą ilością, która będzie potrzebna do podróży. Zapłać tutaj, to lepsza waluta indonezyjska.

Столичное такси