Sihanoukville - popularne kurort Kambodży , słynie z piaszczystej plaże , egzotyczny charakter, rozwinięta infrastruktura, a także relatywnie niskie ceny za życie hotele . Jego rozwój jako jednego z najbardziej popularnych obszarów turystycznych w Sihanoukville rozpoczął się wraz z budową portu morskiego w 1995 roku.

Co zobaczyć w Sihanoukville?

Niestety w mieście nie ma zbyt wielu ciekawych miejsc i można je odwiedzić w ciągu jednego dnia. Rozpocznij znajomość z zabytkami w Sihanoukville w Kambodża od wizyty w rezerwacie narodowym Ream.

 1. Ream National Park . Być może jedna z głównych atrakcji w Sihanoukville, gdzie spacerując przez lasy namorzynowe i dzikie lasy, można "przypadkowo" spotkać się z pytonem lub kobrą. W parku znajduje się kilka wysp, plaż, wodospadów, gór, zamieszkuje tu ponad 200 gatunków ptaków.
 2. Национальный заповедник Реам
 3. Wat Leu Temple to buddyjska świątynia w Sihanoukville. Inna nazwa, którą świątynia otrzymała ze względu na swoje położenie, to "Górna Wat". Świątynia znajduje się na wysokiej górze około 6 km od miasta, z góry oferuje zapierający dech w piersiach widok na wyspy i zatokę. Wat Leu słynie z wyjątkowej architektury: w wyglądzie świątyni, hinduskie i buddyjskie trendy są odgadywane, a wewnątrz świątyni jest urządzony w klasycznym stylu orientalnym. Teren świątyni jest chroniony wysokim kamiennym murem, za którym znajdują się liczne świątynne budynki.
 4. Храм Ват Леу
 5. Wat Kraom lub "Lower Wat" . Świątynia znajduje się 3 km od centrum Sihanoukville i jest uznawana za jedną z głównych atrakcji w Sihanoukville. Wat Kraom odgrywa ogromną rolę w życiu miejscowej ludności - tutaj odbywają się wszystkie święta religijne, odbywają się pogrzeby urzędników i wojska. W świątyni działa działający klasztor buddyjski. Świątynia jest ozdobiona licznymi rzeźbami złota, z których najbardziej znanym jest leżący Budda. Wat Kraom znajduje się na niewielkim wzgórzu ze wspaniałym widokiem na morze.
 6. Храм Ват Краом
 7. Kościół św . Michała . Klasztor katolicki, znajdujący się wewnątrz ogrodu, zaprojektowany przez francuskiego księdza Ojca Agodobery i lokalnego architekta Vannesa Molivana. Oryginalny design nawiązujący do tematyki morskiej, przypominający żagiel, korzystnie odróżnia kościół od innych budynków.
 8. Церковь Св. Михаила
 9. Wodospad Kbal Chai . Ten wodospad jest uznawany za główną atrakcję Sihanoukville i znajduje się 16 km od miasta, w High Prey Nupe. Wysokość wodospadu wynosi około 14 m. Możesz dostać się do wodospadu na wypożyczonym rowerze lub korzystając z usług mototaksi, ponieważ transport publiczny tam nie ma.
 10. Водопад Кбаль Чай
 11. Złote lwy . Kwadrat z dwoma złotymi lwami jest nieoficjalnym symbolem Sihanoukville. Lwy są przedstawiane na praktycznie wszystkich pamiątkach z Sihanoukville. Sama rzeźba nie ma historycznego znaczenia i została zbudowana w latach 90. w celu dekoracji ronda. Znajduje się w obszarze turystycznym Serendipity do którego można dotrzeć pieszo.
 12. Золотые львы
Jak dostać się do Sihanoukville?

Od Phnom Penh , stolica Kambodża możesz dostać się do Sihanoukville wynajętym samochodem lub taksówką na drodze numer 4 (230 km) lub autobusami, które odjeżdżają kilka razy dziennie, w przybliżonym czasie podróży wynoszącym 4 godziny.