Wśród zwykłych ludzi nie ma wielu prawdziwych ekspertów w geografii i historii. Większość ludzkiej masy nawet nie myślała o tym, że królestwa wciąż istnieją w naszym świecie. Jednym z takich miejsc jest właśnie Kambodża, królestwo położone w południowej części Półwyspu Indochińskiego w południowo-wschodniej Azji pomiędzy Wietnam i Tajlandia , która ma własną, bardzo trudną historię. Powiemy Ci więcej o głównych zabytkach Kambodży i o tym, co jest konieczne, aby spojrzeć na to miejsce.

Świątynie Kambodży

Starożytne kompleksy świątynne, znajdujące się w Kambodży, są najbardziej znanymi budynkami religijnymi na świecie. W końcu wiele z nich pojawiło się w czasach, gdy imperium Angory było potężne. Opowiemy tylko o dwóch świątyniach, największych i najciekawszych, ale wiemy, że jest ich o wiele więcej.

1. Świątynia Angkor Wat w Kambodży zajmuje pierwsze miejsce, na liście lokalnych atrakcji. Znany jest również na całym świecie jako wielki budynek religijny zbudowany bez wiążących materiałów. Ta świątynia jest w całości poświęcona hinduskiemu bóstwu Wisznu. Wokół całego kompleksu świątynnego wykopano duży rów, 190 m szerokości i wypełniony wodą. Dzięki tej fosie świątynia uniknęła ataku rozrastającej się dżungli. Wiele kwiatów lotosu rośnie w wodzie fosy. Przy okazji, wewnątrz świątyni zobaczysz także ten kwiat.

Kambodża Atrakcje1

W kształcie lotosu na terenie świątyni zbudowano 5 wież. Dekoracja wnętrza kompleksu jest bardzo kolorowa i malownicza, wiele jest obrazów wykutych na kamiennych płytach, posągach i innych wszelkiego rodzaju starożytnych kreacjach. Nawiasem mówiąc, ta świątynia jest również nazywana "pogrzebowym". Kiedyś był używany do pochówku królów.

Kambodża Atrakcje2

2. Świątynia Ta Prohm w Kambodży jest następna na liście świątyń, które trzeba zobaczyć. Być może staniesz się ciekawszy, jeśli dowiesz się, że niektóre sceny z filmu "Lara Croft: Tomb Raider" zostały rozstrzelane na terenie tej świątyni. Wygląd jest bardzo imponujący, ponieważ świątynia nie została specjalnie odrestaurowana i uwolniona z dżungli, która zaatakowała jego terytorium. Budynki wyłożone winoroślą i korzeniami drzew są tym, co zobaczycie na 180 akrach zajmowanych przez tę świątynię.

Kambodża attractions3

Pływające wioski w Kambodży

W Kambodży, nad jeziorem Tonle Sap, znajduje się kilka pływających wiosek. Uważa się, że musi to koniecznie wyglądać. Ale co to jest tak interesujące? Wyobraź sobie łodzie i tratwy różnych rozmiarów i typów, z domami i budynkami wzniesionymi na nich. Sklepy, kompleksy sportowe, restauracje, posterunki policji, szpitale, szkoły - wszystko to można zobaczyć zbliżając się do pływających wiosek. Wydawałoby się - egzotyczne, ale większość tych "budynków" ma jeden wielki minus - ubóstwo. Wiele osób żyjących w ten sposób jest otoczonych tak straszną, nędzną i dziką biedą, że nie chce się wcale kontynuować wycieczki. Chociaż niektórzy uzdolnieni ludzie, po obejrzeniu tutaj, zaczynają patrzeć na całe życie z filozoficznego punktu widzenia.

Kambodża attractions4

Teraz trochę o samym jeziorze. Druga nazwa to "The Big Lake", w pełni uzasadnia się jej liczbą. W porze deszczowej osiągają 16 000 km2, a głębokość tego "wewnętrznego morza" wynosi 9 metrów.

Kambodża Atrakcje5

Muzeum ludobójstwa w Kambodży

Szczegóły straszna historia tego królestwa, nie będziemy pamiętać. Ale o pomniku, który barwnie opowiada o przedziale czasowym od 1975 do 1979 r., Powiedzmy osobno. Więzienie Tuol Sleng, które nosiło nazwę "S-21", dawniej była szkoła w przeszłości, znane jest na całym świecie jako miejsce, w którym zginęło kilkanaście osób. Na ścianie jednej ze ścian tego muzeum znajduje się nawet mapa brutalnie zamordowanych kości i czaszek.

Kambodża Atrakcje6

Starcy, kobiety i dzieci byli poddawani torturom i torturom stosowanym w brutalnym reżimie Paula Pota. Dziś to miejsce jest uważane za muzeum, na pamiątkę tego ciężkiego czasu i wszystkich torturowanych tutaj.

Kambodża attractions7

Jak widać teraz, Kambodża to nie tylko starożytne miasta, świątynie, fascynujące wycieczki i jasne dżungle, to cała historia jednego małego królestwa, którego doświadczysz po odwiedzeniu tutaj. Może się zdarzyć, że po powrocie stwierdzisz swoje poglądy na życie.