W Korea Południowa Jest małe urocze miasteczko Kojo (Geoje) z doskonałą nowoczesną infrastrukturą, pięknymi krajobrazami i dziwacznymi formacjami skalnymi. Tutaj możesz odpocząć i cieszyć się nie tylko lokalnym plaże .

Lokalizacja

Miasto Koja leży w prowincji Gyeongsangnam-do w Korei Południowej, u południowych wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. To zajmuje kilka z wysp , największym z nich jest Kojedo (lub po prostu Koje). Najbliższe główne osiedle, z którym Koge ma połączenie komunikacyjne Busan .

Historia miasta

Pierwsze wzmianki o Koja w odniesieniach historycznych sięgają połowy VIII wieku. W tamtych czasach miasto było częścią United Silla. Pod koniec X wieku nosiło ono nazwę Kyison, a za rządów dynastii Joseon pojawił się Chechkhan i dopiero w 1423 r. Miasto zwróciło swoją dawną nazwę. Podczas wojny koreańskiej był obóz koncentracyjny dla jeńców wojennych. W 1989 r. Kouge w Korei otrzymało oficjalny status miasta.

На улицах города

Natura w Koja

Na wyspie Koge można zobaczyć bujną roślinność, fascynujące krajobrazy, niesamowity krajobraz z klifami i mnóstwo formacji skalnych i zatok. Wszystko to doskonale łączy się z atmosferą ciszy i samotności. Symbolami Koje są sosna Thunberg, kwiat kamelii i mewy.

Atrakcje i aktywności w Geoj

Najciekawszym miejscem jest most Koga o długości 8,2 km, łączący miasto z lądem i niektórymi wyspami przybrzeżnymi, a od czasów wojny koreańskiej miasto zachowało park historyczny w byłym obozie koncentracyjnym. Dziś jest to muzeum na wolnym powietrzu. Stocznie są interesujące.

Парк в Кодже

Od rozrywki w Koja, można znaleźć plażę i turystykę górską, wycieczki statkiem na wyspy, wizyty w rocznych wakacje wśród nich festiwal miłośników sportów zimowych, który odbył się w styczniu, oraz festiwal sztuki w październiku.

Do turystyki górskiej odpowiednie są przede wszystkim szczyty Kurensan wysokość 566 mw centrum wyspy. Młodzi ludzie lubią przyjeżdżać do Kouja, aby cieszyć się wschodem słońca.

Гора Кёренсан

Plaże Kouje

Najbardziej znane plaże w okolicy Koche to Hakton, Kujor i Toklho. Na wybrzeżu bardzo niewiele osób, można znaleźć dość opuszczone miejsca.

Побережье в Кодже

Hotele w Geoje

W mieście znajdują się hotele na różnych poziomach, od najprostszych tanich pensjonatów po wspaniałe apartamenty. Turyści mają takie zapotrzebowanie hotele takie jak Samsung Hotel Geoje, Sunflower Pension Geoje i Admiral Hotel, a także unikalny Daemyung Resort Geoje z ogromnym terytorium i doskonałą infrastrukturą, położony na wybrzeżu.

Отель Samsung Hotel GeojeSunflower Pension GeojeВ ресторане отеля Daemyung Resort Geoje

Jak się tam dostać?

Na wyspę Kouge można dotrzeć promem z miasta Busan. Czas podróży wynosi około 1 godziny. Istnieje również opcja korzystania z autobusów, ale jest to znacznie dłuższa i niewygodna trasa.

Дороги и транспорт в Кодже