Istnieje opinia, że ​​nawet jeśli odwiedzasz jedną wyspę Korei Południowej dziennie, wtedy to przedsięwzięcie spędzisz całe 9 lat twojego życia. Zabawny, ale bardzo prawdomówny fakt. W końcu w nadmorskim pasie Kraju porannej świeżości jest aż 3358 wysp. Jednak większość z nich jest tak mała i nieistotna, że ​​nawet Koreańczycy nie zwracają na nie uwagi. Jednak wśród nich są naprawdę niebiańskie miejsca i ośrodki turystyczne.

Istnieje opinia, że ​​nawet jeśli odwiedzasz jedną wyspę Korea Południowa dziennie, wtedy to przedsięwzięcie spędzisz aż 9 lat twojego życia. Zabawny, ale bardzo prawdomówny fakt. W końcu w nadmorskim pasie Kraju porannej świeżości jest aż 3358 wysp. Jednak większość z nich jest tak mała i nieistotna, że ​​nawet Koreańczycy nie zwracają na nie uwagi. Jednak wśród nich są naprawdę niebiańskie miejsca i ośrodki turystyczne.

Naturalne cechy wysp Korei Południowej

Linia brzegowa Korei jest bardzo długa i usiana zatokami i zatokami. Z tym, co jest związane - na pewno nie wiadomo, ale pozostaje faktem: wiele działek rozrzuconych na wybrzeżu kraju. Większość wysp jest pozbawiona stałej populacji i ma niewielki obszar. Istnieją jednak prawdziwi olbrzymy, wybierane przez turystów ze względu na łagodny klimat subtropikalny. Wśród największych wysp Korei Południowej, które najczęściej powodują zainteresowanie turystów, Wyspa Jeju , Ulleungdo i Ganghwad .

Скалистое побережье

10 najpopularniejszych wysp Korei Południowej

W rzeczywistości można mówić o każdej odrębnej krainie i jej cechach przez długi czas, dlatego najlepiej wyodrębnić 10 "najbardziej jak najbardziej" wysp w Korei Południowej:

  1. Jeju. Lider wszystkich ocen, które są związane z turystyką i ogólnie z wyspami koreańskimi. Jego pochodzenie wiąże się z erupcją wulkan Hallasan . Ze względu na skały bazaltowe i lawowe, a także ze względu na unikalną florę i faunę, Wyspa Jeju jest chroniona przez UNESCO. Jednak to nie przeszkadza mu w szybkim rozwoju turystyki - znany jest jako jeden z najlepszych ośrodków wypoczynkowych w kraju.
  2. Chindo . Jego popularność nie jest związana z kurortami i plażą rekreacja . Wyspa Chindo, także Shindou, jest znana w Korei Południowej jako "cud Moiseyevo". A wszystko z tego powodu, że dwa razy w roku pojawia się wyjątkowe zjawisko podobne do tego, co jest opisane w Biblii - morze się rozdzieliło. Przez całą godzinę powstaje skrzyżowanie o szerokości 40 mi długości 2,8 km, które łączy Chindo z sąsiednią wyspą Modo. Niewątpliwie Koreańczycy wymyślili piękną legendę o morskim smoku, ale powód tego zjawiska jest dość prosty - potężne prądy pływowe.
  3. Ulleungdo. Wyspa jest bardzo popularna wśród samych Koreańczyków i znana jest również jako główny ośrodek rybacki kraju. Jego wizytówką jest mątwa. Tutaj infrastruktura turystyczna jest dobrze wyposażona, jest wiele naturalnych atrakcje , przyciągając ich piękno.
  4. Kochedo, on jest taki sam Koje - druga co do wielkości spośród wysp w Korei Południowej. Tutaj wszystko jest przygotowane do odbioru turystów i ich wygody odpocząć . Z kontynentalną częścią kraju jest połączony podziemnym tunelem o długości 8,2 km.
  5. Ganghwad. Jest połączony z lądem małym mostem. Wyspa jest popularna wśród fanów śledzenia gór. Ponadto możesz poprawić swoje zdrowie, biorąc kąpiele błotne pod gołym niebem. Szczególnym zainteresowaniem turystów jest miejsce u stóp góry Koryo, gdzie znajduje się 120 kamiennych grobowców z epoki brązu.
  6. Udo. Mała wyspa wśród tych, które otaczają Jeju. Zainteresowani turyści znajdą tutaj białe plaże koralowe, kontrastujące z czarnymi skałami lawy. Ta wyspa nadaje się jako kurort dla ludzi, którzy są głównym kryterium wypoczynku dla wygody i spokoju.
  7. Hixando. Wyspa należy do hrabstwa Sinan w Korei Południowej. W okresie starożytnym był miejscem wygnania dla władz, które nie lubią władz. Jednak piękno lokalnej natury zostało tak podbite przez wielkie umysły, że później opuścili wyspę z wielkim żalem. Dziś nadal można podziwiać morskie pejzaże ze szczytu góry, do którego prowadzi kręta droga, zwana "Ogonem Smoka". W jednej z lokalnych nadmorskich restauracji serwowane są wyjątkowe przysmaki - kiszona kapusta.
  8. Kwanmedo. Ta niewielka, ale zaskakująco piękna wyspa będzie idealnym miejscem dla tych, którzy dążą do harmonii z naturą i cenią sobie prywatność. Plaża Kvanmedo jest czysta, drobny piasek i czysta woda.
  9. Pannendon. Ekstremalny północny punkt Korei Południowej, a jednocześnie jej wojskowy punkt strategiczny. Mimo to turyści mają tu dostęp. Na wyspie znajduje się kilka plaż, na których można zainspirować się niewyobrażalnymi i magicznymi krajobrazami morskimi. Ponadto rybołówstwo jest tutaj dobrze rozwinięte.
  10. Vedo . Wyspa jest zdominowana przez ciepły klimat subtropikalny. Wcześniej był niezamieszkały, ale dziś rozwinęła się tutaj największa w tym kraju ogród botaniczny. Jego powierzchnia to ponad 132 metry kwadratowe. km. Tu rośnie około 3 tysięcy odmian roślin, wśród których są przedstawiciele gatunków rzadkich i egzotycznych. Koreańczycy porównują tę wyspę do raju.
Остров Ведо