W środku Wyspa Jeju w Korea Południowa Wymarły wulkan Hallasan znajduje się, jest także najwyższą górą w kraju. Jego szczyt, zagubiony w gęstych chmurach, widać z każdej części wyspy . Jest narodowym skarbem i duma Koreańczyków i znajduje się na liście zabytków przyrody w kraju.

Wejście do Hallasan

W Republice Korei góra Hallasan uważany jest za sport narodowy. Tutaj wszystko, od małych do dużych, w czasie wolnym udają się do tego miejsca, aby ponownie zdobyć szczyt i zbadać okolicę. Teren sąsiadujący z górą uznawany jest za park przyrodniczy.

Кратер потухшего вулканаНа вершине мира

Istnieją cztery główne oficjalne trasy wspinaczki na Mount Hallasan. Możesz się wspinać, jeśli chcesz, w jeden sposób, i zejść - do drugiego. W takim przypadku będziesz mógł zobaczyć o wiele więcej niż preferowanie tylko jednej z tras. Możesz wybierać spośród:

  • Songkhanak (9,6 km);
  • Kvanymsa (8,3 km);
  • Orimok (7,8 km);
  • Johnsill (6,5 km).
Один из маршрутов на Халласан

Każda z czterech tras do Hallasan jest wyposażona dla wygody turystów. Oto:

  • wygodne kroki;
  • poręcze;
  • platformy obserwacyjne do przeglądu i rekreacji;
  • punkty kontrolne wysokości;
  • punkty sprzedaży koreańskich fast foodów.
Указатели высоты

W zależności od stopnia sprawności wybiera się własną trasę. Najdłuższe z nich można pokonać w ciągu 6-8 godzin, w tym podczas wspinaczki górskiej i zejścia. Wspinając się na górę, turyści podziwiają widok otwierający się na horyzont. Ludzie siedzą na specjalnie wyposażonych promenadach i degustują mandarynki, które tutaj rosną bardzo dużo. Nawiasem mówiąc, w tłumaczeniu nazwa Jejuudo brzmi jak "wyspa mandarynek". W kraterze śpiącego wulkanu znajduje się jezioro o dużej wysokości, które w sezony Deszcz jest wypełniony wodą i ma głębokość 100 m przy średnicy lejka 2 km.

Горное озеро в кратере

Jak dostać się do Hallasan?

Dostań się Park Narodowy Do Hallasan można dojechać autobusem nr 1100, który co godzinę opuszcza stolicę wyspy, zaczynając o 8 rano. Zimą park zamykany jest o godzinie 21:00, a latem o godzinie 14:00. W ten sposób rząd się zajmuje bezpieczeństwo turystów, ponieważ w ciemności nie ma powodu, aby tu być. Jeśli pogoda jest zła, park może nawet zostać zamknięty na wizyty.

Подъем на потухший вулкан