W ostatnich latach Wakacje w Korei Południowej szybko przybiera na sile. Kraj rozwija kulturalny i rekreacyjny rodzaj wypoczynku, plaży, aktywnego wypoczynku i ekoturystyki. W związku z tym turyści, którzy nigdy przedtem nie odwiedzili kraju, przede wszystkim pojawia się pytanie, kiedy lepiej odpocząć w Korei Południowej i dlaczego warto tam jechać w tym czy w tamtym czasie. Nasz artykuł odpowie na te pytania.

W ostatnich latach Wakacje w Korei Południowej szybko przybiera na sile. Kraj rozwija kulturalny i rekreacyjny rodzaj wypoczynku, plaży, aktywnego wypoczynku i ekoturystyki. W związku z tym, turyści, którzy nigdy nie odwiedzili kraju, przede wszystkim pojawia się pytanie, kiedy lepiej się zrelaksować Korea Południowa i dlaczego warto tam jeździć w tym czy w tamtym czasie. Nasz artykuł odpowie na te pytania.

Klimat w Korei Południowej

Kraj ten jest w większości umiarkowanym klimatem monsunowym. Latem w Korei jest gorąco i wilgotno. Na przykład w lipcu-sierpniu w Seul temperatura powietrza osiąga zazwyczaj + 29 ° C lub więcej. Zima tutaj jest dość długa, zimna i sucha. Najniższe temperatury obserwuje się w styczniu, kiedy kolumny termometru spadają poniżej 0 ° С. W okresie zimowym głównie wieją wiatry północno-zachodnie, a latem dominują wiatry południowo-wschodnie. Należy zauważyć, że w kwietniu i maju pogoda często zmienia się dramatycznie, a po zimnym upale gwałtownie się zwiększa. To samo dzieje się w październiku, kiedy zima znów staje się sama. A więc jesień i wiosna są bardzo krótkie. Pora deszczowa w Korei Południowej trwa od końca czerwca do początku września.

Весна в Южной КорееЗима в Южной Корее Rodzaje turystyki w Korei Południowej

Przed planowaniem podróży do Republiki Korei, musisz najpierw zdecydować, czego chcesz od reszty.

Turystyka w Korei jest bardzo zróżnicowana, a do zwiedzania turyści są dostępni:

  • wakacje na plaży;
  • odpoczynek kulturalny i rekreacyjny;
  • ekoturystyka;
  • ekstremalne wycieczki.
Wybór czasu odpoczynku w Korei Południowej

Tak więc, jeśli wolisz rozkoszować się słońcem i kąpać w łagodnych wodach trzech mórz, zdecydowanie udaj się do Republiki Korei między końcem czerwca a wrześniem, co jest uważane za sezon wakacyjny na plaży w Korei Południowej. Jako ośrodek do tego celu możesz wybrać na przykład Wyspa Jeju . Urlop na plaży w Korei Południowej we wrześniu ma niezaprzeczalne zalety dla tych, którzy nie tolerują ciepła przy wysokiej wilgotności.

Лето в Южной Корее

Wycieczkę kulturalną lub zdrowotną lub wycieczkę krajoznawczą należy zaplanować na wiosnę lub jesień, tj. w kwietniu-maju lub we wrześniu-październiku. W wiśniowych kwiatach tutaj, a jesienią można obserwować najczystsze niebo i kolorowe opadające liście. Ponadto, w okresie wiosenno-jesiennym, kilka święta i festiwale , w tym Dzień Dziecka, Urodziny Buddy, dzień żniw i inne.

Również wrzesień-październik jest najkorzystniejszym okresem dla ekoturystyki i wycieczek górskich, letnie upały już spały i nie ma deszczu, ale wciąż jest ciepło, reszta w Korei Południowej w grudniu może być wybrana przez amatorów stoki górskie - ten rodzaj turystyki jest również reprezentowany w kraju.

W związku z tym możemy stwierdzić, że jeśli chcesz połączyć różne rodzaje wypoczynku, najlepiej odpocząć w Korei Południowej - okresie od września do października.

Осень в Южной Корее