Czy odpocząłeś na Dangeti? Jeśli nie, to najprawdopodobniej na bilety na tę wspaniałą zaciszną wyspę! Oto raj dla tych, którzy kochają spokój odpocząć bez pośpiechu i podziwiania nieskończonej gładkości oceanu. Różnorodność podwodnego świata wyspy nie pozostawi nikogo obojętnym - ani rodziców z dziećmi, ani romantyczna para, ani wesoła firma młodzieżowa. Na niewielkim kawałku ziemi, oprócz budynków mieszkalnych, znajduje się meczet, szkoła i szpital.

Położenie i warunki klimatyczne wyspy Dangeti

Mała wyspa o wymiarach zaledwie 925 x 350 m znajduje się w wystarczającej odległości od centrum. Malediwy Odległość do stolicy wynosi 87 km. Ten wąski pas ziemi stał się domem dla 1200 mieszkańców i zapewnia schronienie dla kilku turystów. W tym ośrodku trudno spotkać się z przyjacielem lub nawet z osobą, która mówi w tym samym języku, więc reszta na Dangeti będzie bardzo prywatna.

Местные жители на Дангети

Klimat równikowy charakterystyczny dla wszystkich wysp archipelagu sprawia, że ​​można tu odpocząć prawie przez cały rok, z wyjątkiem pory deszczowej, która przypada w maju. Przez resztę czasu temperatura powietrza rzadko spada poniżej + 30 ° C w ciągu dnia, ale nie przekracza tego znaku, co sprawia, że ​​reszta jest wystarczająco wygodna.

Океан на рассвете

Rozrywka dla turystów na Dangeti

Pomimo tego, że wyspa jest mała, turyści znajdą tu coś do zrobienia. Oto, co oferują przewodnicy zagranicznym gościom, którzy postawili stopę na białym piasku wyspy Dangeti na Malediwach:

 1. Komunikacja z rekinami wielorybimi. Pomimo tego, że rekin był zawsze uważany za drapieżnika, jego odmiana wieloryba jest zupełnie nieszkodliwa dla ludzi. Waży aż 8 ton i ma 20 m długości, a karmi tylko planktonem, jak najczęściej pospolity wieloryb. Nurkowanie i komunikacja z rekinem w jego siedlisku wywołuje u turystów nieopisane emocje.
 2. Китовая акула
 3. Nurkowanie które możesz zrobić sam lub pod opieką przewodnika z centrum nurkowego. W Ariston Dhahgethi Inn możesz otrzymać certyfikat po ukończeniu kursu nurka. Niezapomniane nurkowania czekają na domowej rafie, gdzie mieszka najróżniejsze podwodne życie.
 4. Nurkowanie z rurką sprawi przyjemność tym, którzy nie zdecydują się na nurkowanie głębinowe - żółwie morskie, miliony kolonii ryb rafowych poczują się podróżnikami w bajkowym świecie Neptuna.
 5. Odpocznij plaża dostępne dla każdego, kto zdecydował się usunąć z trosk świata zewnętrznego. Biały piasek, błękitna laguna i ogromne palmy mają spokojną rozrywkę.
 6. Простой островной отдых
 7. Wycieczka suchy dok. Jako ekspedycja badawcza możesz udać się w miejsce, gdzie wyspiarze budują łodzie od wielu stuleci - wędrując i łowiąc ryby.
Строительство лодок

Hotele i restauracje

W tej chwili na wyspie Dangeti znajduje się pięć pensjonatów - pensjonat, który pretenduje do tytułu teraźniejszości hotel ponieważ zapewniają doskonałą jakość usług. Oto lista miejsc do życia w Dangeti:

 • Ariston Dhagethi Inn;
 • Mala Boutique Maldives;
 • Atoll Beach Inn;
 • Willa Banyan;
 • Dom wakacyjny Dhageth.

Ceny w hotelach wahają się od 30 $ do 50 $ za noc, co jest całkiem do przyjęcia dla rekreacji w tym regionie. Każdy gość ma własny, ogrodzony dziedziniec i restaurację, oprócz tradycyjnego Kuchnia malediwska serwuje proste dania z europejskiej diety, na przykład jajecznicę lub naleśniki.

Гесты на острове

Zakupy

Na jedynej ulicy wyspy znajduje się kilka sklepów z pamiątkami i sklep, w którym turyści mogą kupić tradycyjne takie miejsca. pamiątki . Są to pięknie przetworzone muszle, koralowce, kokosy, na których można wyciąć wszelkie napisy i inne drobiazgi, drogie sercu każdego turysty.

Инфраструктура острова

Jak dostać się do Dangeti?

Dotarcie nawet do odległej wyspy, takiej jak Dangeti na Malediwach, nie stanowi problemu. Wystarczy zamówić transfer z Mężczyzna . W poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 9.00 kursuje prom do Dangeti, który wraca w niedzielę, wtorek i czwartek, opuszczając wyspę w tym samym czasie. W drodze na którąkolwiek z stron zatrzymuje się na wyspie Mahibadhu. Cena biletu wynosi 15 USD. Powinieneś przybyć na miejsce lądowania z wyprzedzeniem, aby mieć czas na zakup biletu. Oprócz promu można dostać się na wyspę łodzią motorową, ale cena będzie wynosić od 60 USD za osobę.

Внимание местного населения