Atoll Dhaalu nie cieszy się jeszcze dużą popularnością wśród turystów, ale jednocześnie liczba turystów corocznie rośnie z powodu nieskazitelnego piękna tropikalnej przyrody w połączeniu z niesamowitym piaskiem plaże i wspaniałe rafy koralowe.

Lokalizacja

Atoll Dhaalu na mapie można zobaczyć 150 km na północ od Mężczyzna i tylko 5 km od Faafu . Alternatywną nazwą atolu jest South Nilande. Z Północnego Nilu (atoll Faafu) Dhaalu oddziela cieśninę Deburieiteri Kandu.

Kiedy najlepiej odwiedzić Atol Dhaalu?

Najbardziej dogodny czas na podróż na wyspy Atoll to okres od listopada do kwietnia, kiedy panuje sucha i gorąca pogoda.

Закат на Дхаалу

Ogólne informacje na temat Dhaalu

Zgodnie z formą atolu, Dhaalu przypomina wyspy Midway na Oceanie Spokojnym. Wymiary Dhaalu mają 23 km szerokości i 38 km długości. Obejmuje około 50 wyspy wśród nich tylko 7 jest zamieszkałych i dostępnych do zwiedzania.

Wyspy atolu Dhaalu

Wyspy otwarte na wizyty turystyczne znajdują się na północnym krańcu atolu i oferują wiele możliwości nurkowanie . Wśród nich najważniejsze są tylko 3 wyspy:

  1. Kudahuwa jest główną i największą wyspą atolu Dhaalu. Jest domem dla około 1,5 tysiąca osób, infrastruktura jest dobrze rozwinięta i istnieją doskonałe warunki dla różnorodności rekreacja .
  2. Velavaru . Na tej małej wyspie, której wielkość wynosi tylko 500x200 m, znajdziesz bujną roślinność, wspaniałe plaże i bardzo piękną lagunę. Oto duże centrum turystyczne i hotel. Nazwa Velavaru mówi sama za siebie - "velaa" w tłumaczeniu z lokalnego języka oznacza "wyspę żółwi", która kiedyś była bardzo popularna, w tym gigantyczne żółwie morskie. Dziś można je zobaczyć tylko na północnym krańcu atolu.
  3. Meedhiffushi znajduje się bardzo blisko Velavaru, 128 km od Male. Jest bardzo popularny wśród turystów ze względu na unikalne tropikalne ogrody, turkusowe wody oceanu i wyjątkową atmosferę harmonii z naturą.
Пляжный отдых на Дхаалу

Odpoczynek w ośrodkach atolu Dhaalu

Turystyka w kurortach Dhaalu nabiera tempa i pod wieloma względami była mało opanowana przez turystów. Możemy jednak z przekonaniem stwierdzić, że jest to doskonałe miejsce do ekoturystyki, ponieważ nie ma jeszcze dużego napływu turystów, a zachowano ostrożny stosunek do przyrody, lokalnej flory i fauny.

Пляж атолла Дхаалу

Aby zrelaksować się goście w ośrodkach atolu Dhaalu stworzyli wspaniałe możliwości. Możesz:

  • udać się na wycieczkę statkiem na sąsiednie wyspy;
  • do robienia rowerów;
  • nurkować lub nurkować z rurką;
  • idź do nocy wędkarstwo i grill;
  • jeździć na łodzi, nadmuchiwanym bananie itp.
Активный отдых на ДхаалуСерфинг на атолле Дхаалу

Z historycznego atrakcje Na wyspie Kudavadu zachował się stary meczet z unikatową kamieniarką i niezwykłymi kopcami ("kavitty"). Na niektórych wyspach znajdują się niewyjaśnione i źle zbadane ruiny starożytnych klasztorów.

Najciekawsze dla miłośników podwodnych raf koralowych znajdują się wzdłuż północno-wschodniej i północnej części wyspy. Wewnątrz atolu prawie nie znajdziesz płytkich raf.

Рифы на Дхаалу

Hotele w Dhaalu

Na całym atolu Dhaalu są 2 duże hotel - Vilu Reef Beach & Spa i Velavaru Island Resort. Oba oferują przestronne i przytulne pokoje, usługi o najwyższym standardzie, szeroki wachlarz usług, doskonałą infrastrukturę dla szerokiej gamy rekreacji. Głównym obszarem pracy hoteli - stworzenie dla gości możliwie największego komfortu przy jak najmniejszym negatywnym wpływie na przyrodę.

В номере отеля Vilu Reef Beach & SpaОтель Velavaru Island ResortРесторан в отеле Velavaru Island Resort

Jak się tam dostać?

Aby odwiedzić wyspy atolu Dhaalu, musisz najpierw polecieć Międzynarodowy port lotniczy Male , a następnie udać się do miejsca docelowego promem, łodzią motorową lub hydroplanem (około 40 minut).