Bogaty podwodny świat Malediwy niesamowite odmiany jego mieszkańców. Lazurowy Ocean Indyjski kryje w swej głębi ponad 1000 gatunków ryb o nietypowych kształtach i kolorach. Łowienie na tych wodach jest interesujące dla turystów, szczególnie dla dużych ryb. Tutaj można złapać barakudę, żółty tuńczyk, czarny i niebieski marlin, rekin Mako, tygrys lub niebieski. Podróż na Malediwy daje turystom z całego świata niezapomniane, doskonałe doświadczenie wędkarskie.

Rodzaje połowów na Malediwach

Istnieje kilka sposobów łowienia:

 1. Nocne łowienie ryb jest najbardziej popularne. Rozpoczyna się o zmierzchu i przechodzi między koralami i atole . Tutaj jest ważny niuans - w nocy, bez pomocy członków załogi, dość trudno jest wyciągnąć dużą zdobycz.
 2. Ночной улов на Мальдивах
 3. Dzień połowów - tradycyjnie zaczyna się od pierwszych promieni słońca.
 4. Ловля марлина
 5. Safari wędkarskie na luksusowym jachcie w bezkresnych wodach oceanu - świetna opcja dla miłośników pięknych rekreacja .
 6. Подводная рыбалка
 7. Trolling to najlepsza opcja dla miłośników adrenaliny. To łowienie z ruchomej łodzi, tutaj ta metoda nazywa się Big Game Fishing. Trolling wędkowanie zależy od pogody i miejsca połowów.
Троллинговая рыбалка

Gdzie i kiedy łowić ryby na Malediwach?

Najlepszy sezon na wędkowanie na Malediwach trwa od września do maja.

Ponieważ rybołówstwo jest głównym zajęciem mieszkańców, prawie każdego ośrodek wypoczynkowy Możesz wziąć udział w tej lekcji. Standardowa opcja połowu odbywa się za pomocą dhoni - jest to mała drewniana łódź, która może pomieścić nie więcej niż 10 osób. Z tego można łowić tylko rafami koralowymi, ocean dla takich łodzi nie jest bezpieczny nawet przy dobrej pogodzie.

Местный промысел

W niektórych atolach stworzono dobre warunki dla rybaków:

 1. Na wyspie Feranafushi (North Male) znajduje się ośrodek wypoczynkowy Sheraton Spa Maldives, który w dużym stopniu podszedł do wszystkich pytań dotyczących połowów na Malediwach. W Universal Big Fishing Center znajduje się statek wyposażony w najnowszą technologię, dzięki czemu można uzyskać bogaty połów. Posiada radar echosondy, który pozwala na eksplorację komercyjną. Proces łowienia ryb odbywa się za pomocą włoków i przędzenia. Cena wynajmu - 350 USD za 4 godziny dla 4 rybaków.
 2. Atol Raa niedawno wszedł do strefy turystycznej. Wody wokół niego są po prostu pełne ryb. Raa oferuje duży wybór tras wędkarskich i morskich safari. Nawet początkujący rybacy mogą złowić tuńczyka, okonia i rafę kula;
 3. Wyspa Bandos (Północny Atol Male) słynie z nocnych połowów. Po zachodzie słońca szkoły ryb przepływają na rafę w poszukiwaniu uzupełniającej się żywności, rybacy nie muszą nawet ciężko pracować, aby połów był udany. Wszystkie połowy odbywają się w drewnianych łodziach przez 3 godziny, kosztują około 40 USD za osobę.
Удачный улов

Sprzęt do połowów na Malediwach

Cały niezbędny sprzęt można wypożyczyć w specjalnych miejscach w hotelach lub na wynajętym statku (jako opcja - zabrać ze sobą). Do udanego połowu będziesz potrzebował:

 • spinning morski - miecznik, marlin, żaglica i inne duże gatunki są na nim złowione;
 • Poppersy - łapią rekiny rafowe;
 • jig - pomaga wygrywać w bitwach z tuńczykiem i grupującymi w wędkarstwie pionowym;
 • trolling w połączeniu z trollingiem - wykorzystywany do połowu barakud, tuńczyka i marlina;
 • wędkarstwo muchowe jest stosowane tam, gdzie są albule i różne rodzaje koran.
Снаряжение для рыбалки

Ile kosztuje wędkowanie na Malediwach?

Za 5 godzin wędkowania turysta będzie musiał zapłacić około 500 USD, ponieważ często odbywa się połów grupowy, gdzie koszt jest podzielony na wszystkich uczestników. Łowienie przez pół dnia z dhoni za 35 USD jest możliwe, jeśli w towarzystwie rybaków są 4 osoby. Nocne połowy na Malediwach będą kosztować 25 USD. Łódź z wyposażeniem do połowu dużych ryb w ciągu 4 godzin wynajmu zostanie wydana po 300 USD, dłużej - od 500 USD do 1000 USD.

Дхони

Zasady połowów na Malediwach

Ryba złowiona na Malediwach jest własnością rybaków. Połów będzie przygotowany bezpłatnie w kuchni hotelu, w którym mieszka turysta. Istnieje również interesująca możliwość zorganizowania przyjęcia przy grillu plaża .

Повара готовят блюда из свежего улова

Istnieje jednak kilka zasad i praw które muszą być przestrzegane:

 • żaglica lub ryba marlin musi zostać wypuszczona z powrotem do wody przed jej oznaczeniem;
 • zawsze zwyczajowo wypuszcza się "oznakowane" ryby, po zbadaniu pod kątem ran, dlatego często nie stosuje się haczyków traumatycznych;
 • Zabronione jest używanie narzędzi, które ranią ryby, a także zakratowane harpuny i ostre haczyki;
 • na Malediwach połów delfinów i niektórych rekinów jest zabroniony;
 • jeśli nie zamierzasz jeść złowionych ryb, musisz to odpuścić;
 • jeszcze jeden zakaz - zakaz połowów na Malediwach na mniej niż 200 m od raf koralowych jest zabroniony, grzywna wynosi 500 USD.

Hotele dla wędkarzy

Wakacje na Malediwach są przeznaczone dla turystów, więc nie ma żadnych niespodzianek na wyspach. hotele , w którym nawet najbardziej zagorzały rybak znajdzie wszystko dla wędkarzy.

Hotele i kompleksy na Malediwach, które świadczą usługi dla rybaków:

 • Baros Island, Baros Maldives Hotel;
 • Atol Baa , Kihavah Huravalhi Island, Anantara Kihavah Resort & Spa Hotel;
 • Wyspa Rangali, Conrad Maldives Rangali Island;
 • Atol Baa, Kuda Huraa Island, Four Seasons Resort Maldives Hotel;
 • Atol Baa, Wyspa Landaa Giravaru, Four Seasons Resort Maldives Hotel;
 • Południowy Atol Male , Bolifushi Island, Jumeirah Vittaveli Hotel;
 • Północny męski atol , Reethirah Island, One & Only Reethi Rah Hotel.