We wschodniej części Morza Japońskiego znajduje się ósma co do wielkości wyspa kraju, która nazywa się Sado (wyspa Sado). Jest również nazywany Sadogashima lub Sados. Należy do prefektury Niigata którego centrum administracyjnym jest miasto o tej samej nazwie, które zajmuje prawie cały obszar lądowy.

Informacje ogólne

Całkowita powierzchnia wyspy Sado w Japonia wynosi 835,26 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców wynosi 65 037 osób. Obszar ten ma 2 duże zatoki: Mano i Retzu, a relief jest podzielony na 3 strefy:

 • pagórkowaty - część Małego Sado;
 • Plain - obszar Kuninak;
 • góra - strona Wielkiego Sado.
Набережная

Jeśli spojrzeć na wyspę z lotu ptaka, to w jej zarysach przypomina literę "H", lekko pochyloną w prawo. Najwyższym punktem jest Mount Kimpoku, ma 1172 m. Terytorium Sado pokrywają jeziora i rzeki, z których największym jest Kokufu.

Форма острова

Od połowy X wieku do tej ziemi przywieziono więźniów politycznych. W XVI wieku odkryto tutaj złoża złota, które wydobywano przed początkiem XIX wieku. Od 2004 r. Kilkadziesiąt wyspiarskich gmin zostało połączonych w jedno duże miasto, Sado.

Rdzenni mieszkańcy zajmują się leśnictwem i działalnością rolniczą, uprawiają owoce (persimmon, jabłka, gruszki) i ryż. Ten ostatni jest wysoko ceniony nie tylko w kraju, ale także za granicą. Aborygeni zakładają również grzyby kapeluszowe (shiitake) i produkują owoce morza, algi i najróżniejsze ryby.

Морепродукты

Pogoda na wyspie

Sado dominuje w klimacie oceanicznym z wyraźnymi porami roku. Lato jest mokre i gorące, a zima jest śnieżna i chłodna. W pobliżu wyspy przechodzi ciepły prąd Cuszima, który ma silny wpływ na pogodę. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 13 ° С, a ilość opadów wynosi 1785 mm.

Sierpień uważany jest za najcieplejszy miesiąc, kolumna rtęci jest przechowywana w temperaturze + 26 ° С, a najzimniejszym miesiącem jest styczeń (+ 2 ° С). Najczęściej pada w grudniu, przeciętnie ich norma wynosi 209 mm, a rzadziej w maju (102 mm).

Зима

Co zobaczyć?

Na wyspie Sado podróżni łowią ryby, relaksują się na łonie natury lub zapoznają się z jej historią. Najpopularniejsze miejsca turystyczne to:

 1. Teatr Noh słynie z formy tańca-dramatu, wykonywanej przy akompaniamencie fletu, bębna i chóru. Została założona przez Zeamiego, zesłanego na wyspę w XV wieku. Początkowo sztuki symbolizowały darowizny dla bogów, a później stały się popularne wśród ludzi. Jest tylko 34 scen.
 2. Bunya Ninge to tradycyjny teatr lalek, każdy artysta ma tylko jedną marionetkę bez ust i oczu. Ta sztuka istnieje od ponad 300 lat, a 10 grup demonstruje jej wydajność.
 3. Festiwal muzyczny - trwa 3 dni i odbywa się w sierpniu przez słynną grupę perkusistów "Kodo".
 4. Park Sado-Yakiho-Ene - ma piękną dziewiczą przyrodę.
 5. Park kopalni złota - oto kopalnie, w których można zobaczyć, jak wydobywano ten szlachetny metal.
 6. Senkaku Bay to najbardziej znane miejsce na Big Sado.
 7. Port Retzu - tutaj można podziwiać jachty, wybrać się w rejs, aby zobaczyć delfiny i wieloryby.
 8. Wybrzeże Gaikafu słynie z niesamowitych kolorów (hamanasu i kabanakandzo). Filmowanie jest często wykonywane w tych miejscach.
 9. Zugami jest świątynią Shinto, która słynie z pawilonu Sumiesi poświęconego bogu morza.
Золотые прииски

Gdzie się zatrzymać?

Na wyspie dla turystów zbudowano różne hotele które są najczęściej oceniane na 2-3 gwiazdki. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Tokaen to mini-hotel, w którym znajduje się pralnia, sala konferencyjna, prywatny parking i internet. Personel mówi po japońsku i angielsku.
 2. Kohan No Yado Yoshidaya - pokoje urządzone są w stylu narodowym, na dachu obiektu znajduje się kąpielisko termalne. Cena obejmuje śniadanie składające się z Japońskie potrawy .
 3. Oyado Kagetsu to trzygwiazdkowy hotel, w którym goście mogą korzystać z sali bankietowej, przechowalni bagażu, salonu telewizyjnego i onsen .
 4. Hotel New Katsura - dla odwiedzających jest gabinet masażu, sala do karaoke i część wypoczynkowa. Oto sklep, japońska restauracja i przechowalnia bagażu.
 5. Sado Grand Hotel to czterogwiazdkowy hotel z odkrytym basenem i ogrodem. Internet, transfer i parking są dostępne.
Гостиница

Gdzie zjeść?

Miejscowi na wyspie Sado przygotowują sporo owoców morza i ryżu. Składniki te występują w prawie wszystkich recepturach, na przykład sushi, ramen, Zenzai itp. Najpopularniejsze placówki gastronomiczne to:

 • Sushiya Maruishi - japońska restauracja z tradycyjną kuchnią lokalną;
 • Sabo Yamashita - specjalizuje się w narodowych deserach;
 • Kimpuku - w zakładzie większość potraw przygotowuje się na węglu drzewnym, dlatego mają niezrównany smak i aromat;
 • Chozaburozushi - przyjdź tutaj, aby spróbować prawdziwego japońskiego sushi;
 • Cafe Tropicana - w kawiarni można zjeść smaczną i szybką przekąskę.
РесторанБлюда

Plaże na wyspie

W Sado jest wiele miejsc, w których można pływać i opalać się. Na wybrzeżu wyspy znajdują się kabiny do przebierania się, leżaki, punkty ratunkowe, prysznice i różne sporty wodne.

Najpopularniejsze plaże to Nanaura Beach, Futatsugame Beach i Sawada Beach. Tutaj jest nie tylko wyposażona infrastruktura, ale także malownicze krajobrazy z zacisznymi zatokami, gdzie można spotkać zachód słońca lub wschód słońca. Oprócz wycieczek statkiem, turyści są zaproszeni do zrobienia nurkowanie snorkeling lub surfing.

Закат

Zakupy na wyspach

W Sado znajduje się jeden duży browar sake Hokusetsu, w którym można kupić pamiątki, jedzenie, odzież i inne niezbędne towary. Nie ma tu dużych sklepów, marketów i butików.

Шопинг

Jak się tam dostać?

Z portu Niigata Na wyspę Sado w Japonii można dotrzeć promem. Czas podróży - ok. 3,5 h. Współrzędne wyspy: 38.040745, 138.334052

Прогулка