Urocze Japonia - jeden z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych krajów azjatyckich. Większość turystów, którzy po raz pierwszy przybyli do tego stanu, wraca tu na nowo, odkrywając przy każdej podróży coraz to ciekawsze miejsca. Ku zaskoczeniu wielu, wcale nie hałaśliwym kapitałem i reklamowanym zabytki przyciągają co roku setki tysięcy turystów. Główne skarby Japonii są ukryte przed wzrokiem wszystkich i znajdują się w małych miasteczkach, na przykład Matsumoto. O bogatej historii i oryginalnej kulturze tego regionu opowiemy bardziej szczegółowo poniżej.

Interesujące informacje o mieście

Matsumoto to miasto w Japonii, położone w centralnej części prefektury Nagano i około 125 km od stolicy Tokio . Oficjalnie uzyskał status miasta 1 maja 1907 roku. W czasie jego istnienia osada ta znacznie się rozrosła, a dziś liczba mieszkańców na powierzchni 980 metrów kwadratowych. km wzrosła do 242 tysięcy osób.

Klimat w tym regionie jest wilgotny kontynentalny, z charakterystycznym gorącym latem i mroźną zimą. Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień (+24 ... + 26 ° С), a najzimniejszym jest styczeń (-6 ...- 4 ° С). Warto również zauważyć, że w ciepłym sezonie pada dość często, podczas gdy w zimie prawie nie ma opadów.

Вид на город

Zabytki i atrakcje w Matsumoto

Miasto Matsumoto w Japonii jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów zagranicznych ze względu na wielowiekową, wyróżniającą się kulturę i wiele wyjątkowych zabytków. Najpopularniejsze to:

 1. Zamek Matsumoto w Japonii - jeden z najstarszych w kraju. Za datę założenia tego budynku uważa się 1504 g. Niezwykłe zainteresowanie podróżnych spowodowane jest niezwykłą powierzchnią budynku, wykonaną w kolorze czarnym. Za pojawienie się jego ludzi nazywano Zamkiem Kruka (ze względu na niesamowite podobieństwo wież bocznych z rozpostartymi skrzydłami ptaka).
 2. Замок Мацумото
 3. Szkoła Kaiti jest jedną z najstarszych instytucji edukacyjnych w Japonii. Został otwarty w 1873 roku. Dziś mieści się w budynku dawnej szkoły podstawowej. muzeum poświęcona rewolucji Meiji (1868-1889). Nawiasem mówiąc, wszystkie przybory szkolne (biurka, krzesła, biuro itp.) Są przechowywane i znajdują się w oryginalnym miejscu.
 4. Школа-музей Кайчи
 5. Dolina górska Kamikochi - dolina położona na terytorium Park Narodowy Chubu Sangaku Zachowany w pierwotnej formie i nietknięty przez człowieka, miejsce to jest uznawane za szczególny pomnik przyrody Japonii i znajduje się na liście najważniejszych wartości kulturalnych kraju.
Долина Камикочи

City Hotels

Patrząc na zdjęcie Matsumoto, widać, że infrastruktura turystyczna w tym regionie jest bardzo dobrze rozwinięta. Pomimo niewielkiego rozmiaru miasta, jest wystarczająco dużo miejsca na nocleg. Najlepsze hotele , według opinii urlopowiczów, uznanych:

 1. Richmond Hotel Matsumoto jest jednym z ulubionych hoteli turystycznych w mieście. To tylko 10 minut. spacerem od słynnego zamku Matsumoto w Japonii i około 500 m od głównego dworca kolejowego. Oferuje on bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, całodobową restaurację i pub, a także strzeżony parking. Koszt życia w pokoju za noc - od 80 USD
 2. Matsumoto Hotel Kagetsu - najstarszy hotel w mieście, którego data założenia uznawana jest za koniec XIX wieku. W hotelu znajduje się mały kryty basen, gabinet masażu, przechowalnia bagażu i pralnia. Ponadto na życzenie urlopowiczów zapewniono bezpłatne rowery na wycieczki po mieście. Cena za 1 pokój na dzień wynosi 100-350 USD.
 3. Asama Onsen - Onsen, znany również jako Hot Plaza Hall. Jest to niewielki ośrodek z gorące źródła z oddzielnymi strefami dla mężczyzn i kobiet. Każda z nich obejmuje kilka krytych i 2 odkrytych basenów. Koszt życia w ośrodku wynosi około 150.e.
Отель Matsumoto Hotel Kagetsu - старейшая гостиница города

Gdzie zjeść?

Miasto Matsumoto w Japonii znane jest nie tylko z wyjątkowych zabytków, ale także z doskonałej kuchni. Uważa się, że właśnie tutaj przygotowywany jest najlepszy soba - makaron z mąki gryczanej. Tak jest tradycyjne danie japońskie Możesz spróbować w następujących miejscach:

 • Kobayashi Soba;
 • Miyota Matsumoto;
 • Rokuan Katsugen;
 • Doon Shokudo Indoyama i tak dalej.

Dla miłośników kuchni europejskiej w mieście jest też kilka miejsc, w których można zjeść obfity i niedrogi obiad:

 • Restauracja Beef Daikanyama;
 • Dom Yakiniku Daishougun;
 • Five Horn Matsumoto Parco;
 • Pizza Verde Matsumoto i wiele innych.
Ресторан в Мацумото

Jak dostać się do miasta?

Możesz dostać się do Matsumoto z Tokio samochodem (zamawiając taksówkę lub wynajmując go z biura jednej z lokalnych firm) lub pociągiem. W zależności od wybranej metody czas podróży wyniesie od 2 do 4 godzin.

Станция Мацумото