Tokio to dość młode miasto, które ma zaledwie 400 lat. Za jego stosunkowo krótką historię zmienił nazwisko, zdołał przetrwać niszczycielskie trzęsienia ziemi, wiele pożarów, a także wojnę, która nadała nazwę epoce historycznej.

Big Tokyo to ogromna metropolia, która połączyła się z sąsiednimi Kawasaki i Yokohama . Przy tym wszystkim można argumentować, że Tokio w Z Japonii stał się miastem kontrastów, w którym kultura europejska łączy się ze wschodem, starożytnością - z nowoczesnością i kamienną dżunglą - ze świątyniami.

Lokalizacja:

Miasto Tokio znajduje się w Krainie Wschodzącego Słońca, w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu, w regionie Kanto, nad brzegiem Zatoki Tokijskiej na Oceanie Spokojnym. Prefektura Tokio jest największym gospodarczym, politycznym, finansowym i kulturalnym centrum kraju. Miasto obejmuje 23 dzielnice, a także obszar Tama, Wyspy Izu, Ogasawara i kilka innych małych wysepek. Powierzchnia Tokio wynosi 2187 km². km.

Historia miasta

Kronika w Tokio sięga XII wieku, kiedy powstał tu pierwszy fort. Pod koniec XVI wieku Tokio, zwane wtedy Edo, co oznacza "ujście rzeki", stało się stolicą szogunatu. Wraz z początkiem ery Meiji, po obaleniu szogunatu Tokugawa, miasto odzyskało status stolicy, a wraz z nim obecną nazwę, co w tłumaczeniu oznacza "wschodnia stolica".

W XX wieku Tokio zostało dwukrotnie prawie całkowicie zniszczone. Najpierw w 1923 r. Doszło do silnego trzęsienia ziemi i pożaru, który zniszczył wiele zabytków okresu Edo i zabił 140 tysięcy ludzi. Podczas II wojny światowej miasto zostało poważnie uszkodzone przez naloty. Po zakończeniu działań wojennych rozpoczęła się stopniowa odbudowa i aktywny rozwój stolicy.

Dziś stolica Japonii zaskakująco przeplata się z historią i nowoczesnością. Ludność Tokio to ponad 13,5 miliona osób, a co roku przyjeżdżają tutaj dziesiątki tysięcy turystów.

На улицах Токио

Klimat w Tokio

Miasto leży w mokrej strefie tropikalnej, więc lato charakteryzuje się gorącą pogodą i wysoką wilgotnością. Zimą jest zwykle wygodnie sucha i. Pora deszczowa przypada na koniec czerwca - w połowie lipca. Wiosna trwa od marca do maja, pogoda jest ogólnie sprzyjająca, czasami są ciepłe deszcze. W tym okresie wielu turystów obserwuje się w Tokio.

W czerwcu i sierpniu jest cieplej, a gdy kończy się pora deszczowa, temperatura powietrza osiąga + 30 ° C. Od września do listopada w Tokio - jesienne miesiące. We wrześniu jest jeszcze bardzo ciepło, ale w październiku pojawiają się tajfuny. W grudniu nadchodzi zima. To niesamowite, że śnieg może leżeć w centrum miasta, a na wyspach Ogasawara, paski termometru jednocześnie pokazują + 20 ° C.

Natura

W Tokio są takie rzeki jak Sumida, Tama, Arakawa, Edogawa. Od północy i zachodu stolica jest otoczona górami. W Tokio znajduje się kilka wspaniałych ogrodów i parków, reprezentujących dzieła sztuki, na przykład Park Hibiya.

Dzielnice Tokio

Dzielnice miasta w Tokio są bardzo różnorodne i kolorowe, każdy ma swój niepowtarzalny klimat:

 • Najbardziej prestiżową metropolią jest Ginza , ma wiele modnych hoteli, butików i restauracji;
 • Гиндза
 • Głównym centrum biznesowym w Tokio jest Marunouchi , a największym jest Shinjuku ;
 • Деловой район МаруноутиНациональный парк в Синдзюку
 • Obszar Shibuya przyciąga fanów popkultury i ruchów młodzieżowych oraz kwartału Ueno jest ogromnym publicznym parkiem , w którym się znajdują Muzea sztuki zachodniej , Nauka, Muzeum Narodowe w Tokio Miejska Galeria Sztuki, Królewskie Muzeum Ueno i najsłynniejsze zoo w kraju;
 • Квартал СибуяПарк в районе УэноВ зоопарке Уэно
 • Okręg Kamakura zainteresuje przede wszystkim miłośników starożytności i religii, istnieje wiele świątyń i świątyń;
 • Округ Камакура
 • Warto wspomnieć także o najbardziej niezwykłej dzielnicy Tokio - Odaibie , która jest sztuczna wyspa z niezwykłą architekturą i interesującymi muzeami.

Co odwiedzić w Tokio?

Wszystko zależy od czasu, w którym musisz sprawdzić ogromną metropolię. Najważniejsze atrakcje stolica Japonii Tokio:

 1. Ogród Cesarski i Pałac w Tokio . Kompleks znajduje się w sercu Tokio. Pierwsze budynki pojawiły się w XVI wieku. Terytorium zamku jest teraz podzielone na dwie części. Zachodnia część jest zamknięta dla zwiedzających, Pałac Cesarski znajduje się tutaj, w ogrodzie Fukiyage - osobistych komnat cesarskiej rodziny. We wschodniej części ogrodu East Palace ogród jest zepsuty. Niewiele budynków, które przetrwały z zamku Edo, są uznawane za narodowe skarby Japonii i chronione przez państwo.
 2. Tower Tokyo Tower. Wieża telewizyjna w Tokio jest symbolem miasta w taki sam sposób, jak francuska Wieża Eiffla. W 1958 roku, kiedy został zbudowany, był najwyższy na świecie. Z 2 platform obserwacyjnych będziesz miał niesamowity widok na Zatokę Tokijską i całe miasto.
 3. Токийская телебашня
 4. Roppongi Hills. Są sklepy, biura dużych firm, wiele restauracji, kino, hotel Hyatt, studio telewizyjne, sala koncertowa. Na 52. piętrze jest najlepszy widok na Tokio, gdzie można zobaczyć miasto z lotu ptaka.
 5. Ogród Happo-en. Program inspekcji w Tokio powinien obejmować wizytę w ceremonii parzenia herbaty, która odbywa się przy stole lub na tatami i trwa 20 minut.
 6. Obszary Omoto-sando i Harajuku. Ciekawe miejsca w Tokio znajdują się przy ulicy Omoto Sando. Nazywani są również lokalnymi Champs Elysées. Jest to centrum mody i designu oraz, oczywiście, ulubione miejsce rozrywki japońskiej młodzieży. W tym obszarze znajduje się świątynia nazwana imieniem Maisie , które Japończycy są bardzo szanowani.
 7. Powierzchnia wieżowców Shinjuku. W obszarze drapaczy chmur Shinjuku jest nowym budynkiem biura burmistrza Tokio. Wznosząc się na 45 piętro, znajdziesz się na tarasie widokowym.
 8. Buddyjska świątynia Asakusa. Jest to jedna z najstarszych buddyjskich świątyń w Tokio. Na ulicy Nakamise, prowadzącej do świątyni, znajdują się energiczne amulety handlowe, pamiątki, więc warto dać prezenty rodzinie i przyjaciołom.
 9. Trzynaście mostów rzeki Sumidagawa. Na rzece Sumidagawa regularnie kursują statki wycieczkowe. Każdy most na rzece ma swoją historię, którą każdy przewodnik opisze szczegółowo.
 10. Sztuczna wyspa Odaiba. Na wyspie pośrodku Zatoki Tokijskiej znajdują się hale wystawowe znanych firm Toyota i Panasonic. Od wyspy Odaiba otwiera się elegancki widok na noc, oświetlone światła miasta i piękne Rainbow Bridge . Ta panorama jest jednym z najbardziej popularnych zdjęć Tokio.
 11. Одайба и мост Rainbow Bridge
 12. Disney C . Disney Sea i Disneyland - Nie mniej ciekawe zabytki w Tokio. Są popularne parki rozrywki , wykonane na podstawie bajek i kreskówek. Tutaj zanurzysz się w świecie piratów, syren, wyruszysz w rejs statkiem podwodnym z kapitanem Nemo.
Диснейленд в Токио

Gdzie udać się do Tokio?

Na drugi i kolejne dni pobytu w Tokio warto się przyjrzeć muzea (na przykład Muzeum mieczy samurajskich), giełda, wspaniałe ogrody w stylu japońskim (Hamarikyu, Rikugien, Koraku-en ), pokaz handlowy Ginza, zawody sumo wrestlingowe, trening judo w hali Kodokan . Jednym słowem, nie będziesz mieć czasu, aby go ominąć, a podróż do Tokio zostanie zapamiętana do końca życia.

Hotele i restauracje

Znajdziesz w stolicy Japonii ogromną ilość hotele od najskromniejszego poziomu 2 * po luksusowe luksusowe hotele 5 *. Koszt pokoju w hotelu 2-3 * wynosi średnio od 150 do 250 USD. Istnieje wiele takich hoteli w okolicy Shinjuku: Hotel Kadoya, Hotel Listel Shinjuku, Hotel Park Inn Shinjuku. Oprócz hoteli na poziomie europejskim, w Japonii istnieją tradycyjne rzeki.

Рекан в Токио

Mówiąc o restauracjach i kawiarniach w Tokio, pierwszą rzeczą, o której chcę wspomnieć, jest gastronomiczna dzielnica Ginza, która przypadnie do gustu najbardziej wyrafinowanym smakoszom. Najpopularniejszymi restauracjami są sushi, a wśród nich trzygwiazdowa restauracja Sukiyabashi Jiro, wyróżniona gwiazdką Michelin, a także Sushi Mizutani i Sushi Araki. Oprócz restauracji klasy premium, Ginja posiada dużą liczbę instytucji budżetowych tradycyjna kuchnia japońska , a także restauracje oferujące dania kuchni włoskiej, francuskiej, chińskiej, koreańskiej, indyjskiej, a nawet amerykańskie fast food.

В токийском кафеНациональная кухня Японии

Zakupy

Japonia kojarzy się z nami z samochodami, wyposażeniem, kosmetykami, markowymi ubraniami, perłami, kimonami i innymi towarami. Tokio - światowa stolica zakupy , tutaj możesz znaleźć towary o bardzo wysokiej jakości i po rozsądnych cenach. W mieście znajduje się kilka punktów, w których można kupić ściśle określone towary. Na przykład, Otyanomizu powinien iść na instrumenty muzyczne, Akihabar oferuje ogromny wybór elektroniki, aw Kanda znajdziesz książki w różnych językach. Jeśli chcesz kupić ubrania, kosmetyki lub biżuterię, możesz udać się do dzielnicy Kioto na ulicy Ginza lub na przedmieściach Minami Machida, położonej 40 minut od stolicy. Dla młodych ludzi sklepy w dzielnicy Shibuya są doskonałe.

Porady dotyczące podróży

Dla turystów w Tokio na stacji Yurakuto znajduje się centrum informacyjne, w którym można się skontaktować w poszukiwaniu niezbędnych informacji, w tym pokoi hotelowych. Centrum jest otwarte codziennie od 9:00 do 17:00.

W trakcie podróży przestrzegaj prostych zasad: żadnych uścisków dłoni, podczas powitania nie łudź się, nie pal w miejscach publicznych, nie zostawiaj nikogo napiwku i zawsze przyjdź na czas, Japończycy są bardzo punktualni.

Transport w Tokio

Niektóre z najnowocześniejszych autostrad zbiegają się w stolicy Japonii, zaczynają się tu trzy szybkie linie kolejowe metro , pociągi naziemne, port morski i dwa główne międzynarodowe Lotnisko ( Narita i Haneda ). Metro w Tokio jest najbardziej ruchliwe na świecie, rocznie korzysta z niego ponad 3 miliardy osób. Jest w niej 13 linii i 274 stacji. Minimalna opłata za bilet wynosi 170 jenów (1,5 USD).

Метро в ТокиоАэропорт НаритаАэропорт Ханеда

Jak dostać się do Tokio?

Z Moskwy do Tokio można polecieć bezpośrednio na międzynarodowe lotnisko Narita, które znajduje się godzinę jazdy szybkim pociągiem od centrum miasta. Narita to nowe lotnisko w Tokio obsługujące większość lotów międzynarodowych. Koszt lotu wynosi od 300 $, a lot trwa 9-10 godzin.

Столичные поезда