W japońskiej prefekturze Kanagawa, zaledwie pięćdziesiąt kilometrów od kapitały W miasteczku Kamakura znajduje się około 175 tysięcy ludzi. Kamakura przyciąga zagranicznych turystów licznymi zabytki i komfortowy klimat.

Tło historyczne

Miasto zostało założone w 1180 roku przez Minamoto no Yeritomo, które stało się jego rezydencją. Lokalizacja wojsk rządowych nie została wybrana przypadkowo, ponieważ Kamakura otaczają niemal wszystkie nieprzebyte lasy, co czyni z niej niezawodną naturalną fortecę. Po 150 latach prosperity miasto popadło w ruinę, Kamakura ze stolicy Japonia przekształcone w prowincjonalne miasto. Dopiero za panowania Meiji, artyści i politycy zostali przyciągnięci do Kamakury, miasto zaczęło się ponownie rozwijać.

Klimat

Warunki klimatyczne miasta Kamakura w Japonii są łagodne. Nie ma upałów i mroźnych dni. Faktem jest, że miasto jest otoczone lasami i wodami Zatoki Sagami. Latem termometry rosną do + 30 ° C, a zimą temperatura może osiągnąć + 10 ° C. Pora deszczowa w Kamakura trwa miesiąc i przypada na okres od czerwca do lipca każdego roku.

Zabytki

Kamakura to jedno z najstarszych miast Japonii, które ma wiele atrakcji. Na jego terytorium znajduje się ponad 170 zabytkowych budynków. Najpopularniejsze są następujące świątynie Kamakura:

 1. Engaku-ji - to kompleks budynków, z których najbardziej znane uważane są za Syariden. Oto przechowywane relikwie Buddy. Świątynia została zbudowana w 1282 roku, ostatnio należy do obiektów uznawanych za narodowy skarb państwa.
 2. Энгаку-дзи
 3. Takay-ji , zbudowany w 1285 roku. W pierwszych latach jego istnienia nazywano go "Świątynią Rozwodów", ponieważ nieślubne żony zostały tu zesłane. Po trzyletnim pobycie kobiety mogły powrócić do normalnego życia.
 4. Тэкэй-дзи
 5. Kentyo-ji - pochodzi z 1253 roku. Budynek przetrwał nie jeden pożar, ale za każdym razem został przywrócony. W świątyni znajduje się dzwon z brązu, odlany w 1255 roku.
 6. Кэнтё-дзи
 7. Tsurugaoka Hatimangu jest główną atrakcją miasta Kamakura. Świątynia została założona w 1063 roku i poświęcona jest bóstwu Hatiman.
 8. Цуругаока Хатимангу
 9. Hase Kannon , wzniesiony w 736 r. Głównymi relikwiami świątyni są pozłacane posągi bogini Kannon, która ma 11 głów, najstarszą rzeźbę w Japonii. Ogromny dzwon, wykonany w 1264 roku, uważany jest za jedną z wartości kulturowych Japonii.
 10. Хасэ Каннон
 11. Posąg Wielkiego Buddy lub Daibutsu w Kamakura jest jednym z najwyższych w kraju. Powstaje na terenie świątyni Kotokokin, jest odlany z brązu w 1242 roku. Posąg ma 13,5 m wysokości i waży 121 ton. Wewnątrz Daibutsu jest pusty, ma schody, przez które można się wspinać i badać konstrukcję od środka.
Котоку-инСтатуя Великого Будды

Oprócz świątyń, zabytki Kamakura w Japonii to:

 1. Most perkusyjny , rzucony przez lotosowy staw w centrum miasta. Legenda głosi, że podróżny, który zdołał wspiąć się na most i przejść bez niego, żyje długo i szczęśliwie.
 2. Барабанный мост
 3. Muzeum Kamakura - zostało założone w 1928 roku. Dziś jego eksponaty to około 420 dzieł sztuki, w tym wiele obrazów, rycin, dokumentów historycznych.
 4. Музей Камакуры
 5. Muzeum Sztuki Nowoczesnej , otwarte w 1951 roku. Oto obiekty malarstwa, rysunku, rzeźby mistrzów z Japonii. Łącznie ponad 120 eksponatów.
Музей современного искусства

Co jeszcze można zobaczyć w Kamakura? Tutaj możesz cieszyć się naturą, kwitnącymi ogrodami i parków , piękne stawy.

Hotele

Niektórzy odwiedzający miasto przechodzą przez Kamakurę i udają się do sąsiedniego Tokio na noc. Jednak w mieście jest wiele miejsc, w których można zostać na noc. Na przykład schronisko młodzieżowe Kamakura-Hase. Znajduje się blisko centrum, ma wszystko, czego potrzebujesz, a cena przyjemnie Cię zaskoczy - tylko 3,46 $ za noc. Sotetsu Hotel FRESA INN Kamakura Ofuna znajduje się obok stacji metra Ofuna. Pokoje są luksusowe i eleganckie, ale koszt świadczonych usług jest imponujący, około 100 USD. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, zarezerwuj pokoje z wyprzedzeniem.

Номер в одном из недорогих отелей

Restauracje

Większość obiektów gastronomicznych znajduje się w centrum Kamakury, niedaleko dworca kolejowego. W szczycie sezonu plażowego zaczynają działać bary uliczne, w których oprócz orzeźwiających koktajli można posłuchać przyjemnej muzyki wykonywanej przez lokalnych DJ-ów. Wszystkie instytucje specjalizują się w tradycyjne japońskie jedzenie .

В ресторане

Restauracja Saryo Inoue otwarta jest codziennie od 10 do 18 godzin. Ciesz się przyjemną atmosferą, doskonałym jedzeniem i różnorodnymi napojami. Drugie piętro wyposażone jest w zacieniony taras, z którego roztacza się imponujący widok na miasto i okolicę. Goście są zachwyceni lokalnymi ciasteczkami ryżowymi o-senbei, z których część kosztuje 1,73 USD, a także niezwykłe fioletowe lody ziemniaczane. Smak deserowy mile zaskoczy nawet smakoszy.

Так готовят o-senbei

Plaże

Oprócz niezliczonych atrakcji historycznych, Kamakura słynie ze swojej wspaniałości plaże który zawsze jest zatłoczony. Najbardziej popularna jest Yuigahama, pokryta białym piaskiem i dobrze wyposażona - można ją uznać za najlepsze miejsce do wypoczynku. Również z plaży można wygodnie oglądać festiwale i pokazy sztucznych ogni, które odbywają się latem. Plaże Inamuragasaki i Shichirigahama są również dobre, szczególnie, że jest wielu fanów surfingu i sportów ekstremalnych.

Пляж Shichirigahama

Jak się tam dostać?

Turyści podróżujący do miasta są zainteresowani tym, jak dostać się z Tokio do Kamakury. To bardzo proste. Miasto ma tylko 50 km, do którego można dojechać metrem. Każdy pociąg jadący linią Yokosuka zabierze Cię do miasta za około godzinę. Koszt podróży wynosi 8 USD. Pamiętaj, aby zabrać aparat fotograficzny na wycieczkę, aby uchwycić piękne miasto Kamakura w Japonii. Również Kamakuru i najbliższe miasta połączone są linią prywatnej firmy Odacia. Pociągi przewoźnika komercyjnego są dłuższe, ale koszt biletów jest niższy.

Японская подземка