Na mapie Japonia nie jest trudno znaleźć miasto Mito. Znajduje się w regionie Kanto, obok Tokio i jest centrum administracyjnym prefektury Ibaraki i ważnym węzłem kolejowym. Miasto zostało założone w 1606 roku przez Shoguna Ieyasu.

Klimat

Miasto jest zdominowane przez umiarkowany klimat. Miesiące letnie charakteryzują się komfortowymi temperaturami nieprzekraczającymi + 20 ° C. W zimie jest znacznie chłodniej, termometry utrwalają znak w temperaturze -5 ° C. Istnieje wyraźna zmiana pór roku i intensywnych opadów.

Zabytki

Na starym mieście wiele ciekawych rzeczy. Główny punkty orientacyjne Rozważane są miasta Mito w Japonii:

  1. Kairaku-en Park , złamany w 1841 roku dekretem Tokugawa Nariaki. W ogrodzie zasadzono ponad 3000 drzew śliwowych różnych odmian, jest tam świątynia Shinto, pawilon Kobuntey i wiele więcej. Park został zniszczony podczas II wojny światowej i odbudowany w 1958 roku. Co roku odbywa się tu festiwal kwiatów śliwy.
  2. Парк Кайраку-эн
  3. Mito Art Tower , wybudowany w 1990 roku. Kompleks obejmuje teatr, galerię sztuki, salę koncertową, warsztaty artystów, 100-metrową wieżę - symbol Mito.
  4. Башня искусств Мито
  5. Jedna z największych posągów Buddy, Daibutsu Usiku , zainstalowana w 1995 roku, znajduje się w obszarze miejskim, a wysokość rzeźby wynosi 120 m. Ten gest zachęca wierzących do podążania za Buddhą ścieżką oświecenia.
  6. Дайбуцу Усику
  7. Na południu Mito znajdują się naturalne atrakcje - Jezioro Senba i rzeka Sakura-gava , na których brzegach są rozrzucone ogromne sady wiśniowe.
Река Сакура-гава

Zakwaterowanie

Miasto ma wiele świetnych hotele oferuje wygodne odpocząć za akceptowalną opłatą. Zagraniczni turyści wolą pozostać w hotelu Mito Prince, Holiday Inn Mito, Mito-Ekimae. Wszystkie hotele znajdują się w centralnej części miasta, w pobliżu głównych atrakcji i wyróżniają się szeroką gamą oferowanych usług oraz doskonałą obsługą.

Jeśli chcesz coś kupić, warto rozważyć opcje budżetu: Hotel Smile Mito, Smile Hotel Mito Ibaraki Prefecture, Hotel Alpha The Tsuchiura. Hotele budowane są na obrzeżach miasta, pokoje są skromne, ale nadają się na nocleg.

Moc

W mieście Mito w Japonii znajduje się kilka restauracji specjalizujących się w daniach narodowych i przytulnych kawiarniach. Większość punktów gastronomicznych znajduje się w centrum. Koszt lunchu dla jednego będzie wynosił około 5 USD. Często goście zamawiają sushi i bułki, alkohole, desery.

Festiwale

Każdego roku w Mito świętuje się wiele festiwali:

  1. Han Jidai - obchodzony jesienią. Uroczystości towarzyszą historyczne rekonstrukcje.
  2. Komon przechodzi w lecie i wyróżnia się licznymi paradami i fajerwerkami.
  3. Sezonowe: festiwal kwitnących kwiatów wiśni, azalii, hortensji, chryzantem, koniczyny.

Jak się tam dostać?

Tokio i Mito dzieli 140 km, które można pokonać szybkim pociągiem ze stacji, odjeżdżając ze stacji Ueno. Pociągi kursują wzdłuż linii JR Joban, czas podróży wynosi 65 minut.

Мито на карте Японии